Zdrowe oczy - profilaktyka

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez karolina » 1 sie 2012, o 10:03

No więc właśnie to jest to o czym cały czas mówię, skóra wokół oczu również wymaga szczególnej pielęgnacji i jest bardzo ważna dla zachowania zdrowia i dobrego wzroku. Dlaczego również? dlatego, że to że o wzrok trzeba bardzo dbac to każdy powinien wiedzieć, natomiast jeśli chodzi o skórę wokół nich to już niestety nie jest oczywistościa dla ludzi.
karolina
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 10:16

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez Stylion_pl » 24 wrz 2012, o 08:02

Tutaj mogę się zgodzić,a w kwestii dbania nie tylko o oczy,ale również o samą skóre,to bardzo często zapominamy o kremie matującym wokół nich,redukujących chociażby cienie pod oczami. Z tym też mamy duże problemy.
Stylion_pl
 
Posty: 96
Dołączył(a): 5 sie 2012, o 07:43

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez fajna-brunetka » 3 paź 2012, o 09:12

To, że o oczy trzeba dbać to oczywiste, ale nurtuje mnie pytanie- w jakich przypadkach nalezy być pod stałą opieka okulisty?
Jakie schorzenia tego wymagają?
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez J.M. » 27 paź 2012, o 09:24

Moja Babcia miała wysokie ciśnienie i początki jaskry więc kontrole musiała mieć regularne.Raz na pół roku,chyba że czuła pogorszenie to częściej.
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez vanessa » 28 lut 2013, o 14:35

Aby mieć zdrowe oczy trzeba się też systematycznie badać , napewno zdrowe odżywianie też korzystnie wpłynie na Nasz wzrok i nie tylko ;)
Pozdrawiam
vanessa
 
Posty: 146
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 08:52

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez welifera » 9 kwi 2013, o 11:51

Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, ja osobiście ze względu na specyfikę pracy spędzam bardzo dużo czasu przed komputerem. Aby nie doprowadzić do zmęczenia oczu robię sobie przerwy mniej więcej co godzinę. i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że to naprawdę pomaga. Wystarczy na trochę oderwać wzrok od komputera, ja zazwyczaj zamykam oczy na krótką chwilę, patrzę przez okno lub na jakiś inny punkt byle w oddali. Stosuję również krople nawilżające ze względu na fakt, że pomieszczenie jest klimatyzowane, co również może mieć wpływ na nasze oczy.
welifera
 
Posty: 55
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 11:00

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez dzidzia_85 » 10 kwi 2013, o 12:38

może również pomóc suplement diety z luteiną.a zdrowe odżywianie to przede wszystkim dla oczu sporo przeciwutleniaczy....
dzidzia_85
 
Posty: 116
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 10:52

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez Nela » 15 kwi 2013, o 12:11

W weekend w jakims programie informacyjnym, mówili, że do dosyć poważnych podrażnień oczu może dojść na skutek nieświadomego pocierania oczu. Tematyka dokładnie dotyczyła siedliska bakterii w telefonach komórkowych - i niestety mamy z nimi do czynienia codziennie- autor reportażu dał prosty przykład: rozmawiamy z kimś przez tel czy tez wysyłamy sms i odruchowo pociemary oko- wystarczy tak niewiele i już jest ryzyko zarażenia bakteryjnego.
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez welifera » 17 kwi 2013, o 16:31

przeczytałam gdzieś, że bardzo ważne jest korzystanie z okularów do pływania na basenie. Ponoć wszystkie te chemikalia które dolewają do wody mogą niekożystnie wpływać na nasze oczy.
welifera
 
Posty: 55
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 11:00

Re: Zdrowe oczy - profilaktyka

Postprzez kalifornia » 17 kwi 2013, o 16:35

jest jeszcze coś takiego jak gimnastyko oka :)
to po prostu ćwiczenie akomodacji i konwergencji oka. Wystarczy na przemian patrzeć na punkt bliży wzrokowej(np kolana, książka w dłoni), a następnie w dal.
kalifornia
 
Posty: 48
Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 12:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron