Mowa ciała - OCZY

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

Re: Mowa ciała - OCZY

Postprzez Lenka » 26 cze 2012, o 09:17

Tak sobie czytam te wszystkie wpisy i owszem jest coś w tych naszych oczach, coś wyjatkowego, można z nich wiele odczytać, ale prawda jest taka, że zakochani widzą inaczej. Miłość jest ślepa.
Lenka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 12 lip 2011, o 09:01

Re: Mowa ciała - OCZY

Postprzez Sklep_Optyczny » 9 lip 2012, o 17:59

Ale tylko do czasu,początkowo faktycznie przymykamy oczy na wady partnera,jedno z upływem czasu wszystko się koryguje i uzupełnia. Wtedy otwieramy oczy :)
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Mowa ciała - OCZY

Postprzez Lenka » 10 lip 2012, o 09:11

wtedy to raczej miłość(zauroczenie) się kończy i wracamy do stanu normalności ;)
Lenka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 12 lip 2011, o 09:01

Re: Mowa ciała - OCZY

Postprzez vanessa » 12 wrz 2012, o 10:54

Mówi się, że oczy są "zwierciadłem duszy" lub "w oczach tkwi siła duszy".

Jak najbardziej zgodzę się z tymi cytatami -z oczu możemy dowiedziec się bardzo wiele, możemy odczytać czy dana osoba jest smutna czy też wesoła .
Często jest tak że nie musimy nic mówic wystarczy na siebie spojrzeć i rozumiemy się bez słów
;)
vanessa
 
Posty: 146
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 08:52

Re: Mowa ciała - OCZY

Postprzez karolina » 14 wrz 2012, o 09:29

vanessa napisał(a):Często jest tak że nie musimy nic mówic wystarczy na siebie spojrzeć i rozumiemy się bez słów
;)


z życia wzięte ;)
po dłuższym czasie dzwoni mężczyzna do kobiety i pyta:
- Czemu się nie odzywasz?
- Po co mam sie odzywać..., przecież rozumiemy sie bez słów ;) :lol:
karolina
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 10:16

Re: Mowa ciała - OCZY

Postprzez martula » 12 mar 2013, o 15:02

Dowcipnie:

Wielkie oczy


Do gabinetu chirurga plastycznego weszła kobieta w średnim wieku i powiedziała:
- Chciałabym mieć większe oczy.
- To będzie kosztowało 20 tysięcy złotych.
- Cooooooooooo!? - krzyknęła kobieta i zrobiła wielkie oczy.
martula
 
Posty: 122
Dołączył(a): 30 paź 2012, o 14:12

Re: Mowa ciała - OCZY

Postprzez welifera » 17 kwi 2013, o 16:28

Znalazłam taka ciekawostkę :)


"Pocieranie oka jest często drogą mózgu do blokowania kłamstwa albo unikania patrzenia na osobę, która jest oszukiwana.
Mężczyźni zwykle pocierają oczy lub odwracają wzrok gdy mówią kłamstwa. U kobiet jest mniej prawdopodobne pocieranie oczu, używają bardziej subtelnego dotknięcia pod okiem.
Bez wątpienia słyszałeś powiedzenie "kłamać przez zęby". Kiedy ktoś kłamie, często zaciska zęby, nakłada fałszywy uśmiech i pociera oczy. Jest to częsty zbiór gestów używanych gdy ktoś kłamie"
welifera
 
Posty: 55
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 11:00

Re: Mowa ciała - OCZY

Postprzez kalifornia » 22 kwi 2013, o 12:58

Moi drodzy znalazłam ciekawą rzecz dotyczącą oczu. Mianowicie wiele osób uważa że oczy są zwierciadłem duszy, czy też wiele można z nich wyczytać jak piszą inni w poprzednich wypowiedziach. Ja dotarłam do informacji o dziwnym zwyczaju panującym w Chinach. Otóż Chińczycy golą sobie i tu uwaga BRZYTWĄ wewnętrzną cześć powiek, gdyż uważają, że ten zabieg pozwala na to, aby lepiej widzieć piękno otaczającego nas świata.
Obrazek
kalifornia
 
Posty: 48
Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 12:19

Re: Mowa ciała - OCZY

Postprzez margeritta » 22 kwi 2013, o 13:41

He he dobre, chińczycy słyną z genialnych pomysłów,ale ten jest wyjątkowy. Chyba nikt by nie wpadł na to aby dobrowolnie dać sobie dłubać brzytwą w oczach po to aby lepiej zobaczyć piękno otaczającego nas świata. W dodatku to co nas otacza nie zawsze jest takie cudowne i słodkie, więc możne jednak lepiej zapuścić rzęsy tak aby przysłaniały nam to czego zobaczyć raczej byśmy nie chcieli.
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Re: Mowa ciała - OCZY

Postprzez guana21 » 22 kwi 2013, o 13:58

No właśnie a propo ciekawostek to jestem ciekawa co sądzicie o temacie kolor oczu a charakter?. 8-)
Duuużo na ten temat znajdziemy w internecie :).
Tak w skrócie przybliżę każdy odcień.

Zielone - wytrwałość, uprór, szaleństwo podobno :D.
Czarne - aktywność, duży temperament. Ludzie tacy nie mogą długo usiedzieć w jednym miejscu - żądni przygód. Pewność siebie.
Jasno brązowe - dominuje niezdecydowanie, nieśmiałość - odwrotność oczu czarnych :). Wrażliwość i rozsądek.
Jasny niebieski - typ romantyka i marzyciela. Duuuża wrażliwość.
Niebieski - pasja, zmysłowość, odwaga ;).
Szare - rozsądek, inteligencja, realizm.

Osobiście się nie koniecznie podzielam tą kwestie ;D.
Ale kto wie...może coś w tym jest!.
guana21
 
Posty: 15
Dołączył(a): 17 kwi 2013, o 13:36

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron