Mowa ciała - OCZY

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

Mowa ciała - OCZY

Postprzez Dr.Malanowski » 27 wrz 2011, o 14:38

Czym są oczy? Dla niektórych oczy są narządem służącym do odbierania świata. Dla innych oczy są są zwierciadłem duszy, czy narzędziem służącym do flirtu. Jedno jest pewne oczy są potężnym narzędziem do odbierania jak i przekazywania informacji. Współczesna psychologia mówi, że 99% informacji, które odbiera nasz mózg pochodzą właśnie z narządu wzroku. Ponadto z oczu można odczytać bardzo wiele informacji. Jak? W bardzo prosty sposób.

Od oczu wszystko się zaczyna, dostrzegamy nimi świat. Bez oczu, nie ma co się okłamywać ,żyje się „nieco” trudniej. Oczy mają wielki potencjał zarówno w odbieraniu jak i przekazywaniu informacji. Jedyne czego trzeba się nauczyć to odczytywać te informacje. Każda znajomość zaczyna się od spojrzenia, popatrzenia się na kogoś. To właśnie dzięki oczom nawiązujemy kontakt z innymi ludźmi. Nie do końca wiadomo dlaczego wzrok jest taki ważny dla człowieka i dlaczego tak lubi się patrzeć w oczy drugiej osoby. Jedni twierdzą, że dzięki wzrokowi możemy zapewnić sobie bezpieczeństwo, widzimy co się dookoła nas dzieje i dzięki temu możemy w odpowiedni sposób zareagować. Druga teoria mówi, że od kołyski wypatrujemy w cudzych oczach zainteresowania nami a w późniejszym naszym życiu zostajemy nauczeni, że gdy patrzą na nas dorośli musimy zachowywać się grzecznie i dzięki temu uczymy się kiedy rozpoznawać gdy ktoś nas lubi albo i nie lubi.

Jak widzisz pierwsze kroki w odczytywaniu informacji masz już za sobą i nauczyło Cię tego życie. Analiza informacji polega na obserwowaniu kilki cech: częstotliwość spojrzenia, długość spojrzenia, ruchy oczu, szerokość źrenicy i mruganie oczami.

Od częstotliwości spojrzenia zależy zainteresowanie drugą osobą. Jeżeli ktoś wpatruje się często w jakiś obiekt czy osobę oznacza to, że jest zaciekawiony, zainteresowany, zaintrygowany. Długość takiego spojrzenia może nam powiedzieć czy osoba jest pewna siebie czy nieśmiała. Osoba, która jest pewna siebie będzie spoglądać na nas bezwstydnie i długo. Nie będzie się przejmować, że spojrzenia się spotkają czy że zauważymy, że sie na nas gapi. Natomiast osoba nieśmiała będzie starała się unikać patrzenia w oczy. Spojrzenie będzie ukradkowe i krótkie. Jest to spowodowane tym że osoba nieśmiała nie będzie chciała zostać przyłapana na „gapieniu się”.

Jeśli rozmawiamy z drugą osobą, jej oczy mogą nam bardzo dużo powiedzieć. Gdy nasz rozmówca nie patrzy się w naszym kierunku tylko rozgląda się na boki oznaczą to, że jest znudzony. Ludzie często rozglądają się też na boki gdy są w nowym otoczeniu np. nowa restauracja. Pamiętać też trzeba że gdy ludzie są blisko siebie (nie licząc zakochanych) rzadko spoglądają na siebie. Jest to naturalne zjawisko ponieważ ciągłe patrzenie się na siebie może zostać źle odebrane lub powodować krępujące sytuacje. Gdy rozmawiamy z osobą, której nie lubimy lub rozmawiamy na tematy osobiste nasze spojrzenia też się nie spotykają.

Pamiętajmy też, że długie bezpośrednie spojrzenie może oznaczać dwie rzeczy albo zostanie to zinterpretowane jako oznaka agresji albo jako oznaka pociągu seksualnego. Zerwanie kontaktu wzrokowego przyjmuje się jako uległość. Gdy jedna osoba patrzy na drugą i ktoś zerwie spojrzenie od razu jest szufladkowany jako osoba uległa, mniej pewna siebie, mniej agresywna, słabsza psychicznie.

Najbardziej pewną oznaką zainteresowania jest rozszerzenie się źrenic. Oczywiście nigdy nie można być pewnym w 100% że rozszerzone źrenice oznaczają zainteresowanie ponieważ osoba naćpana też takowe posiada. Gdy zainteresujemy drugą osobę jej źrenice robią się szersze. Jest to odruch którego nie da się kontrolować. Co ciekawe osoby, które mają „duże oczy” wzbudzają nasze zaufanie.

Pamiętać jednak musimy, że kompleksową analizę możemy przeprowadzić dopiero po połączeniu z innymi gestami. Interpretowanie „mowy oka” jest przyjemne, kto nie lubi się patrzeć komuś w oczy? To jest takie interesujące.

Tekst może być kopiowany pod warunkiem podania żródła:
http://bananera.wordpress.com/2008/02/2 ... iala-oczy/
Dr.Malanowski
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 wrz 2011, o 11:15

Re: Mowa ciała - OCZY

Postprzez Sklep_Optyczny » 6 mar 2012, o 17:22

Bardzo ciekawe informacje,myślę że warto się z nimi zapoznać i wiedzieć nieco więcej na temat "mowy oczu". Teraz podczas rozmowy zwracam uwagę na wiele istotnych elementów w tym głównie na wzrok,gdyż mogą wiele powiedzieć. Co o tym sądzicie?
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Mowa ciała - OCZY

Postprzez fajna-brunetka » 19 maja 2012, o 09:02

Dr.Malanowski napisał(a): Każda znajomość zaczyna się od spojrzenia, popatrzenia się na kogoś. To właśnie dzięki oczom nawiązujemy kontakt z innymi ludźmi. Nie do końca wiadomo dlaczego wzrok jest taki ważny dla człowieka i dlaczego tak lubi się patrzeć w oczy drugiej osoby.


nie mogę się z tym zgodzić, teraz wiele osób zawiera znajomości przez internet i ne każdy korzysta z kamer, więc znajomośc można rozpocząć bez wizerunku drugiej osoby, ba nawet czasem nie są to zwykłe znajomości, bo zdarza się, że po dłuższych rozmowach dana osoba coraz bardziej nam się podoba, chyba mogę powiedzieć że zauraczamy się w tych "rozmowach", wtedy owszem pojawia sie ciekawość lepszego poznania a co za tym idzie poznania oblicza danej osoby, nawet jeśli to ma być tylko zdjęcie, a następnym etapem może być spotkanie i faktycznie mowa ciała i gesty- bez nich nie da się na prawdę poznać danej osoby, natomiast zaczątek znajomości, każdy wie, że może być bardzo różny.
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Mowa ciała - OCZY

Postprzez karolina » 22 maja 2012, o 09:25

Ja uwielbiam patrzeć na oczy, podczas spotkania z ludźmi to one mówią bardzo wiele, w nich nic sie nie ukryje, nawet gdy ktoś robi dobrą mine do złej gry to oczy pokazują jaka jest prawda... Chciałoby sie powiedzieć - patrzmy ludziom głęboko w oczy i nie dawajmy się zwodzić pozorom ;p
karolina
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 10:16

Re: Mowa ciała - OCZY

Postprzez J.M. » 24 maja 2012, o 10:09

Oczy mogą wyrazić bardzo dużo,szczególnie, moim zdaniem, widać to u dzieci-radość,smutek,złość :) Nie potrafią jeszcze udawać ,są naturalne nawet jak płaczą :cry: . :D
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Mowa ciała - OCZY

Postprzez dzika » 25 maja 2012, o 16:40

Ja osobiście lubię ludzi z dużymi oczami i na dodatek z tak długimi rzęsami, że aż się zawijają :D Może dlatego że sama takich nie posiadam :lol:
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Mowa ciała - OCZY

Postprzez Sklep_Optyczny » 9 cze 2012, o 10:10

Oczy są zwierciadłem duszy i niewątpliwie coś jest w tym powiedzeniu... Sam ostatnio złapałem sie na tym,że podczas rozmowy unikam kontaktu wzrokowego,nie patrzę nikomu prosto w oczy.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Mowa ciała - OCZY

Postprzez karolina » 18 cze 2012, o 09:46

Ja dzisiaj jestem umówiona na spotkanie z pewnym przystojniakiem- bedziemy sobie patrzeć głęboko w oczy :D - ja będę podziwiała jego błękit mając nadzieję, że on w moich nie dojrzy nieśmiałości ;) Tak sobie teraz myślę, że czasem dobrze jak chłopak ma małą wadę wzroku zapomni o okularach, bo nie dostrzeże mankamentów dziewczyny na pierwszym spotkaniu ;)
karolina
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 10:16

Re: Mowa ciała - OCZY

Postprzez LEMUR » 18 cze 2012, o 16:24

jedno podziwia blekit, drugie zielen upajajac sie napojem koloru piwnego ;)

udanego spotkania :)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Mowa ciała - OCZY

Postprzez karolina » 19 cze 2012, o 09:09

Oj było ono udane - na szczeście, bo obaw było niemało ;)
Spotanie z osobą, z którą ma się od dłuższego czasu kontakt przez internet wbrew pozorom nie jest łatwe. Nie jest to przypadkowe spotkanie kogoś, kogo odkrywa się z czasem, w takiej sytuacji chyba nic nie może uciec uwadze, i z jednej strony cieszyłam sie, że w końcu go zobaczę, ale z drugiej była obawa jak to będzie bo niestety wygląd ma znaczenie a ja nie jestem Miss, ale udało się- było bardzo miło i chyba na jednym spotkaniu sie nie skończy. Patrzyliśmy na siebie ale chyba najwięcej spojrzeń było prosto w oczy, z czego bardzo się cieszę. Ach ta głębia spojrzenia... :D
karolina
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 10:16

Następna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron