Jakie oprawy wybrać?

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

Re: Jakie oprawy wybrać?

Postprzez LEMUR » 6 mar 2012, o 17:51

skoro tak chetnie poruszana jest sprawa gwarancji to radze zapoznac sie z przepisami. bo gwarancja to nie wszystko. moge jej nie dostac a produkt reklamowac i dochodzic swoich praw
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Jakie oprawy wybrać?

Postprzez Kara90 » 7 mar 2012, o 11:03

Czasem wydaje mi się że Twój drugi ukryty fach to rzecznik praw konsumenta :p
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: Jakie oprawy wybrać?

Postprzez LEMUR » 7 mar 2012, o 11:15

Kara90 napisał(a):Czasem wydaje mi się że Twój drugi ukryty fach to rzecznik praw konsumenta :p


A nie jestes nigdy klientem? Nie uwazasz, ze warto znac swoje prawa?
Poza tym wyznaje zasade primum non nocere - bez wzgledu na okolicznosci.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Jakie oprawy wybrać?

Postprzez Kara90 » 7 mar 2012, o 11:37

Nie no jasne, tylko chyba Ty jako jedyny tak bardzo podkreślasz te wszystkie prawa i często się do nich odnosisz :) to bardzo dobrze bo może w końcu ludzie odważą się walczyć o swoje prawa a nie będą się poddawać jak to zwykle niestety bywa :/
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: Jakie oprawy wybrać?

Postprzez MARK » 7 mar 2012, o 11:53

Prawo jest ale nie zawsze zadziała dobrze w kierunku klienta.Miałem doczynienie z reklamacją,nie okularów,ale pani stwierdziła, że towar nie wygląda tak mocno zniszczony po praniu żeby wziąść towar na reklamację.Jeśli ja uważam inaczej mogę z korzystać z rzecznika do spraw konsumentów.Czasami nie warto.Bo musiałbym na własny dodatkowy koszt robić wszystko.Ciekawe jak by to się skączyło i kto na to ma czas.Kupiłem nowy w innym sklepie.
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: Jakie oprawy wybrać?

Postprzez LEMUR » 7 mar 2012, o 13:11

porady u rzecznika praw konsumenta sa bezplatne ;)
wystarczy podejsc, nawet pomoga wniosek wypelnic - idziesz z takim wnioskiem podpisanym do sprzedawcy i czekasz 14dni na odpowiedz, w przypadku jej braku - oznacza, ze reklamacja zosala ujeta.

Bardzo wazne jest w pismie okreslenie CZEGO oczekujesz, jakiego rozwiazania i nie zawsze trzeba sie upierac przy zwrocie kwoty.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Jakie oprawy wybrać?

Postprzez Wiktoria M » 19 kwi 2012, o 10:37

a powiedzcie mi jaka oprawe powinno sie wybrać do okularów porzeciwsłonecznych? najbardziej mnie interesuje jakie macie zdanie odnośnie linii brwi?
Wiktoria M
 
Posty: 44
Dołączył(a): 1 sie 2011, o 09:18

Re: Jakie oprawy wybrać?

Postprzez niki » 19 kwi 2012, o 12:11

Z tą linią brwi jest bardzo różnie. Słyszałam że brwi, choć trochę powinny być widoczne nad okularami przeciwsłonecznymi. W praktyce jest różnie. Casem okulary są tak duże że zasłaniają brwi całkowicie, ale są dobrze dopasowane kształtem do twarzy i wyglądają super.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Jakie oprawy wybrać?

Postprzez angelo » 19 kwi 2012, o 13:25

Jeśli ktoś ma grzywk,która opada na czoło , to okulary mogą zasłaniać brwi.Wygląda to ładnie. :D
angelo
 
Posty: 96
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 14:58

Re: Jakie oprawy wybrać?

Postprzez LEMUR » 19 kwi 2012, o 18:16

A co maja wspolnego brwi z okularami?
Wybieram takie ktore mi odpowiadaja, w ktorych sie sobie podobam, ktore maja filtr UV (najlepiej polaryzacje - wtedy samemu mamy pewnosc co kupujemy) - rozumiem, ze to jak u kobiet z wyborem koloru samochodu ;)
Zwlaszcza, ze kobiety ze swoimi brwiami robia rozne rzeczy :) Chcesz aby byly widoczne - wybierz mniejsze, chcesz je ukryc - wybierz wieksze.

te sa super - tylko ciemne soczewki wstawic :)
Obrazek
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron