Dobry okulista

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

Re: Dobry okulista

Postprzez niki » 13 lis 2012, o 13:02

zKrainyDreszczowcow napisał(a):A ja wolę konkretnych lekarzy, którzy bez zbędnego gawędziarstwa powiedzą co jest nie tak. Porozmawiac sobie mogę ze znajmomy, a do lekarza chodzimy po poradę (chyba, że to psycholog :D). Wszyscy, którzy czekają na wizytę tylko się denerwuja jak słyszą z gabinetu pogawędki. Chociaż prawdą jest, że starsi ludzie, którzy często sa samotni, nie przepuszczą żadnej okazji do rozmowy.

Popieram w wyborze konkretnych lekarzy i potwierdzam że często jest tak jak piszesz. Jak okulista jest mało zdecydowany to często musi wysłuchać całą historię życia takiego pacjenta. A na korytarzu atmosfera robi się gorąca :D
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Dobry okulista

Postprzez Wiktoria M » 22 lis 2012, o 12:04

A jak wybieracie specjalistę ( obojetnie jakiej specjalizacji) dla siebie? Czy idziecie do pierwszego lepszego lekarza w przychodni, do poleconego przez znajomych , a może szukacie w necie? Jak się odnosicie do opinii lekarzy umieszczonych na stronach internetowych?
Wiktoria M
 
Posty: 44
Dołączył(a): 1 sie 2011, o 09:18

Re: Dobry okulista

Postprzez martula » 22 lis 2012, o 14:01

Najczesciej wybieramy lekarza poleconego przez znajomych, czesto patrzymy w necie jak wyglada opinia danego lekarza, ale moim zdaniem na 1 miejscu liczy sie opinia znajomych. Najlepiej nie chorowac i nie chodzić do zadnych specjalistów :P pozdro
martula
 
Posty: 122
Dołączył(a): 30 paź 2012, o 14:12

Re: Dobry okulista

Postprzez niki » 22 lis 2012, o 14:52

Niestety w małych miastach nie ma zbyt dużego wyboru jeżeli chodzi o specjalistów. Często jest jeden dostępny z danej specjalności. Ale można wtedy jechać do innego, pobliskiego miasta. Często w niedużej odległości są np. dużo krótsze terminy do specjalistów.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Dobry okulista

Postprzez Lenka » 23 lis 2012, o 12:07

Jeśli podczas rozmowy jakaś znajoma osoba poleci mi lekarza, którego nie znam to podobnie jak martula sprawdzam opinię w necie. Trzeba przyznać, że nie zawsze jest dużo opinii jednak czasem można sobie poczytać i zdecydować.
Lenka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 12 lip 2011, o 09:01

Re: Dobry okulista

Postprzez Olivka » 23 lis 2012, o 12:28

Opinie w internecie nie zawsze są wiarygodne. nigdy im nie ufam, zawsze się boję, że pochlebna opinia napisana jest właśnie przez osobę, która się reklamuje....
Olivka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:43

Re: Dobry okulista

Postprzez martini » 23 lis 2012, o 12:37

Hej tak to prawda ze w malych miastach nie mamy takiego wyboru jesli chodzi o specjalistow, ale znam przypadki a mianowicie moja kolezanka mieszkala na Mazurach teraz mieszka w Warszawie ktora bierze sobie kilka dni urlopu i jedzie do swoich starych sprawdzonych lekarzy na Mazurach :D jeśli chodzi o opinie w necie to trudna sprawa poniewaz wydaje mi sie ze sytuacja wyglada podobnie jak z wyjazdem na wakacje patrzymy na opinie hotelu ktory wybieramy i jak zwykle sa zarowno opinie pozytywne jak i negatywne jednym sie podoba innym nie inny charakter inny gust itp.
martini
 
Posty: 123
Dołączył(a): 1 sie 2012, o 16:57

Re: Dobry okulista

Postprzez Katarzyna » 24 lis 2012, o 10:20

martini napisał(a):Hej tak to prawda ze w malych miastach nie mamy takiego wyboru jesli chodzi o specjalistow, ale znam przypadki a mianowicie moja kolezanka mieszkala na Mazurach teraz mieszka w Warszawie ktora bierze sobie kilka dni urlopu i jedzie do swoich starych sprawdzonych lekarzy na Mazurach :D jeśli chodzi o opinie w necie to trudna sprawa poniewaz wydaje mi sie ze sytuacja wyglada podobnie jak z wyjazdem na wakacje patrzymy na opinie hotelu ktory wybieramy i jak zwykle sa zarowno opinie pozytywne jak i negatywne jednym sie podoba innym nie inny charakter inny gust itp.


Człowiek się po prostu przyzyczaja do lekarza, ale też do kosmetyczki, fryzjera itd. Ja również jeżeli tylko mam okazję to jeżdżę do fryzjera do rodziców. Zawsze mamy zaufanie do lekarza, którego znamy, poza tym zna naszą historię leczenia itd. :) Ciężko się przestawić na kogoś nowego
Katarzyna
 
Posty: 69
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 11:29

Re: Dobry okulista

Postprzez vanessa » 24 lis 2012, o 11:01

Tak to prawda że człowiek strasznie się przyzwyczaja do ludzi... ja ile razy pojde do innego fryzjera to zawsze jestem nie zadowolona i wracam do swojej fryzjerki chociaz czesto jest dluzszy termin oczekiwania ;)
vanessa
 
Posty: 146
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 08:52

Re: Dobry okulista

Postprzez dzika » 24 lis 2012, o 11:39

To dobrze że mamy "swoich" lekarzy, to udawadnia że im ufamy.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości