zamówienie okularów

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

zamówienie okularów

Postprzez Piotr » 9 gru 2013, o 15:13

Witam,
jak wygląda sprawa zamówienia okularów przez osoby niepełnoletnie? jeśli są małe dzieci to zapewne nie ma problemów z zamawianiem, bo jak sądzę zawsze przy zamówieniu/zakupie jest osoba dorosła, a jak jest w przypadku młodzieży? czy powinna być przy zamówieniu osoba pełnoletnia? czy nie ma takiego wymogu?
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: zamówienie okularów

Postprzez OczySzerokoOtwarte » 9 gru 2013, o 16:01

Pewnie tak jak ze wszystkim innym, jak zaufasz to sprzedaż, dużo też zależy od zaliczki, a jeśli taka osoba przychodzi i ma recepte to czemu nie....
OczySzerokoOtwarte
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 16:28

Re: zamówienie okularów

Postprzez optyczka OLA » 9 gru 2013, o 17:40

Jak najbardziej możemy sprzedać okulary, nie zawsze rodzice są obecni przy zakupach swoich pociech.Ale na wizycie u okulisty jak nie ma dziecko 18 lat musi byc opiekun .
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: zamówienie okularów

Postprzez vanessa » 10 gru 2013, o 15:59

U nas często się zdarza ze rodzic przychodzi z dzieckiem i ogląda oprawki, a za kilka dni przychodzi samo dziecko i zamawia okulary ;) rozumiem że pewnie robią wywiad środowiskowy :lol:
vanessa
 
Posty: 146
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 08:52

Re: zamówienie okularów

Postprzez martini » 10 gru 2013, o 16:03

Co do wizyty okulistycznej to prawda że musi być osoba dorosła, ostatnio u nas był chłopak 17 letni ale nasza pani doktor i tak nie przyjęła.uparta jak osioł ;)
martini
 
Posty: 123
Dołączył(a): 1 sie 2012, o 16:57

Re: zamówienie okularów

Postprzez niki » 21 gru 2013, o 13:16

To dziwne, ja od ukończenia ok. 16 lat często sama chodzilam do lekarzy i nikt nie odmówił badania. Jeżeli chodzi o okulary to najważniejszą kwestią w takim przypadku są finanse. Jeżeli dziecko ( nie mówimy tu myślę o 10 latkach tylko starszych-niepełnoletnich) ustala z rodzicem że samo decyduje i dostaje na to pieniądze to ja nie mam nic przeciwko.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: zamówienie okularów

Postprzez melisa » 7 sty 2014, o 13:47

Zgadzam się :) przecież i tak jeśli chodzi o oprawę to czy rodzice są czy nie to i tak młodzież stawia na swoim...
melisa
 
Posty: 90
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 16:32

Re: zamówienie okularów

Postprzez optyk-mila » 7 sty 2014, o 15:33

Wszytko o czym piszecie się zgadza,ale weźmy pod uwagę to,że za kwestie finansowe zapewne odpowiadają rodzice i dlatego lepiej by było gdyby byli obecni podczas dokonywania transakcji. Jeżeli nieletni obywatel załatwia takie sprawy sam,to później rodzice mogą mieć pretensje,że ich dziecko zostało naciągnięte na taki zakup i że oni za to nie zapłacą. Ja zawsze domagam się aby mimo wszystko ktoś dorosły wziął na siebie taką odpowiedzialność!
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: zamówienie okularów

Postprzez zetka » 20 sty 2014, o 13:33

optyk-mila napisał(a):Wszytko o czym piszecie się zgadza,ale weźmy pod uwagę to,że za kwestie finansowe zapewne odpowiadają rodzice i dlatego lepiej by było gdyby byli obecni podczas dokonywania transakcji. Jeżeli nieletni obywatel załatwia takie sprawy sam,to później rodzice mogą mieć pretensje,że ich dziecko zostało naciągnięte na taki zakup i że oni za to nie zapłacą. Ja zawsze domagam się aby mimo wszystko ktoś dorosły wziął na siebie taką odpowiedzialność!

To gdzie byli rodzice i skąd dziecko miałoby kasę na zaliczkę za okulary? Pretensje mogą mieć do siebie że nie było ich tam gdzie powinni być.
zetka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 12:17

Re: zamówienie okularów

Postprzez A.M. » 30 sty 2014, o 14:11

Nie ma co przesadzać. Wiele osób szesnasto czy siedemnastoletnich jest w miarę odpowiedzialnych i potrafią załątwić wiele spraw. Ale jeżeli chodzi o finanse to rodzice powinni być z dzieckiem.
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Następna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości