komputerowe badanie wzroku marką oszusta?

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

komputerowe badanie wzroku marką oszusta?

Postprzez WAR » 9 sty 2014, o 14:31

Witam, wszystkich forumowiczów.
Zaraz po Nowym Roku w szkole mojej córki była przeprowadzona akcja "przesiewowe badanie wzroku". Wszystko byłoby w porządku gdyby córka nie wróciła z rachunkiem na kwotę 10zł. oraz wydrukiem z komputera na podstawie którego zalecono zrobić okulary. Wiem jak wygląda badanie wzroku, wiem także że ów komputerowe nie jest miarodajne a jego wynik może tylko być sygnałem aby zgłosić się do specjalisty. W przypadku dziecka, badanie bez kropli jest zafałszowane przez akomodację. Jakim prawem ktoś polecił na tej podstawie wyrobić dziecku okulary? czy to nie oszustwo? za które jeszcze trzeba zapłacić!
WAR
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 13:50

Re: komputerowe badanie wzroku marką oszusta?

Postprzez zetka » 20 sty 2014, o 13:35

Nigdy bym za to nie zapłaciła, jeżeli nie wyraziłam zgody na piśmie na coś takiego. A pozatym to gdybym chciała zbadać dziecku oczy to poszłabym do okulisty a nie ktoś niekompetentny miałby gmerać przy oczach mojego dziecka.
zetka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 12:17

Re: komputerowe badanie wzroku marką oszusta?

Postprzez OptykAniaM » 27 sty 2014, o 10:45

Przesiewowe badania wzroku są częstą praktyką w szkołach i nie ma w tym nic złego, jeżeli ktoś robi to za zgodą rodziców, nie bierze za to pieniędzy oraz nie zaleca robić okularów na podstawie wydruku z komputera. Badanie to powinno być robione po to, aby wyłapać dzieci, które powinny być dokładnie przebadane przez okulistę. Nic więcej. Czasem dzięki takim badaniom wykrywana jest wada wzroku u dziecka, która nie zdiagnozowana powoduje problemy np. w nauce.
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: komputerowe badanie wzroku marką oszusta?

Postprzez pola » 8 lut 2014, o 10:18

Mój syn miał w szkole takie badanie i dzięki niemu dowiedziałam się że syn niema żadnego problemu ze wzrokiem. Wcześniej podpisywałam zgodę i było to darmowe badanie.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: komputerowe badanie wzroku marką oszusta?

Postprzez niki » 17 lut 2014, o 14:57

Takie badanie należy traktować poglądowo, nie zastąpi ono badania okulistycznego u specjalisty ale moze czasem wskazać że dziecko potrzebuje dokładnego badania. A to czy ktoś bierze za to pieniądze czy nie, to jego sprawa. Ważne aby to rodzice decydowali czy chcą takiego badania u dziecka i czy za nie zapłacą.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: komputerowe badanie wzroku marką oszusta?

Postprzez seba » 24 lut 2014, o 14:16

Moim zdaniem jeżeli to nie jest kompletne badanie to tylko niepotrzebnie zawracają głowę rodzicom i szkole.
seba
 
Posty: 223
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 10:54

Re: komputerowe badanie wzroku marką oszusta?

Postprzez pola » 7 mar 2014, o 10:24

Kompletne czy nie, zawsze jednak jakieś informacje wynikające z tego badania mogą nam wskazać wystepowanie problemu ze wzrokiem dziecka.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: komputerowe badanie wzroku marką oszusta?

Postprzez waldek » 25 mar 2014, o 09:43

Pamiętajmy, że są rodziny wielodzietne, które nie mają pieniędzy żeby przebadać 5 dzieci, a w przypadku takiego kontrolnego badania mogą przynajmniej zobaczyć z któym dzieckiem trzeba iśc do okulisty, a które nie potrzebuje wizyty. Myślę, że osoby które robią takie badania wiedzą jaka jest ich rola i będą się starać żeby badanie było przeprowadzone dobrze
waldek
 
Posty: 43
Dołączył(a): 31 sty 2014, o 12:42

Re: komputerowe badanie wzroku marką oszusta?

Postprzez amelka » 3 kwi 2014, o 13:35

Miejmy nadzieję że tak i że nie robią takich badań żeby tylko wziąć kasę i zniknąć.
amelka
 
Posty: 13
Dołączył(a): 25 mar 2014, o 14:09

Re: komputerowe badanie wzroku marką oszusta?

Postprzez niki » 15 kwi 2014, o 14:02

amelka napisał(a):Miejmy nadzieję że tak i że nie robią takich badań żeby tylko wziąć kasę i zniknąć.

Dokładnie. I warto wspomnieć że takie badanie jednak powinno być nieodpłatne.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Następna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości