Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

Re: Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Postprzez angelo » 17 cze 2011, o 14:19

A co zrobić jak ktoś ma dużą głowe i nie grzeszy ilością włosów,prawie łysy :) Oprawki mierzone są prawie wszystkie za małe.Tylko wielkie są dobre ale wygląd beznadziejny.Może jest jakaś firma która posiada oprawy na każdą głowę :?:
angelo
 
Posty: 96
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 14:58

Re: Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Postprzez zez_ukryty » 17 cze 2011, o 14:23

Moja propozycja to oprawki bezramkowe (wiercone). Można znaleźć ciekawe modele i w razie gdyby były za wąskie można szerokość tarczy w takich okularach zwiększyć powodując, że będzie pasowała idealnie.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Postprzez Sklep_Optyczny » 4 sty 2012, o 15:48

Racja,bardzo dobry pomysł tylko że takie oprawki troszkę kosztują... Zależy jaki budżet posiadasz,ale jeżeli większy to na pewno uda się dobrać coś odpowiedniego.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Postprzez alicja » 5 mar 2012, o 09:50

witam Angelo
Tak to prawda że bardzo ciekawym rozwiązaniem w Twojej sytuacji sa tzw patenty czyli bardzo delikatne okulary prawie niewidoczne lub 2 wersja oprawa zylkowa widoczna jest tylko gorna czesc oprawy. Jest teraz naprawde duzy wybor opraw i mysle ze naprawde kazdy moze cos dla siebie znalezc. Ale trzeba tez zwrocic uwage na to jaka mamy wade bo jesli jest ona duza to jednak proponowalabym oprawe pelna tylko tez delikatna.
Pozdrawiam
alicja
 
Posty: 66
Dołączył(a): 12 lis 2011, o 09:59

Re: Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Postprzez Kara90 » 6 mar 2012, o 13:06

No dobra ja wszystko rozumiem tylko teraz informacja dla Angelo. Oprawy zwane patentami są bardzo elitarnym produktem. Trzeba się z nimi odpowiednio obchodzić bo inaczej będą nam się przekaszać, rozkręcać, łamać zawiasy a w najgorszym wypadku możemy sobie uszkodzić szkła. Z autopsji wiem że raczej Panom nie polecam tego typu opraw. Ewentualnie jeżeli wchodzi klient widać, że jest bardzo ułożony, pedantyczny, dokładny i odpowiednio obchodzi się z oprawami jakie przymierza (da się wychwycić wiele zachowań) to jestem w stanie zgodzić się na takie oprawy. Oczywiście osoba zainteresowana musi wiedzieć że takie okulary obowiązkowo zakładamy i zdejmujemy dwoma rękami, a jeżeli nie mamy takiej możliwości delikatnie zdejmujemy za front oprawy. No i pytanie zasadnicze. Jakie moce masz Angelo na recepcie????????
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Postprzez Illusion » 6 mar 2012, o 15:44

Witam.

To fakt, że oprawy typu patent są dość delikatne ale to może być w tym przypadku dobre rozwiązanie. Zresztą jak będą do nich zamontowane odpowiednie soczewki np. poliwęglan lub jeszcze lepiej trivex i będzie to zrobione prawidłowo to myślę, że przy odrobinie wysiłku z Twojej strony Angelo nic się z nimi nie powinno dziać. I takie okulary wcale nie muszą być jakoś bardzo drogie...
Illusion
 
Posty: 39
Dołączył(a): 16 sie 2011, o 15:42

Re: Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Postprzez Sklep_Optyczny » 9 lip 2012, o 18:02

Minęło już trochę czasu,więc jeżeli zaglądasz na forum i temat dalej aktualny,to napisz na co ostatecznie się zdecydowałaś.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Postprzez mirabel » 9 mar 2013, o 14:20

Hej, miałam ostatnio dziewczynke która była pulchna jak bunia i chciała sobie kupic lenonki bo jej kolezanka ma, jak przymierzyla te oprawki to wygladała okropnie, wspólnymi siłami z mama dziewczynki nakłoniłyśmy ją do innej oprawki:) każdy jest inny i nie zawsze mozemy nosic to co inni:)
mirabel
 
Posty: 86
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 14:59

Re: Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Postprzez welifera » 15 kwi 2013, o 12:47

osobiście uważam, że nie ma buźki dla której nie znajdzie się odpowiednia oprawa. Wybór opraw jest teraz naprawdę bardzo duży. Pulchna buzia, asymetryczne uszy, duży nos czy wysokie czoło, temu wszystkiemu naprawdę można zaradzić. Najlepiej sprawdzić różne modele, po przymierzać i zobaczyć jak się wygląda. Dobrze aby oprócz własnej opinii i opinii optyka, poprosić również kogoś bliskiego o zdanie. Zresztą jak pisali poprzednicy, optyk może dopasować oprawę do buźki(noski, zauszniki), także wszystkie osoby które uważają, że nie będą dobrze wyglądać w okularach GŁOWA DO GÓRY:)
welifera
 
Posty: 55
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 11:00

Re: Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Postprzez MrHilary_pl » 11 wrz 2013, o 15:27

Ja mam podobne zdanie w tej kwestii,czyli do każdej twarzy można dopasować odpowiednie oprawy,to w wielu przypadkach kwestia chęci i pomocy ze strony optyka czy danego salonu,nic wiecej:)
MrHilary_pl
 
Posty: 123
Dołączył(a): 24 maja 2013, o 21:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron