Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

Re: Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Postprzez martula » 25 wrz 2013, o 11:34

he he mnie też śmieszy jak klienci zakładają nowe okulary i wkładaja je właśnie na czubek nosa. Tłumaczymy że w taki sposób okularów się nie nosi, ale oni idą w zaparte że oni zawsze tak nosili i tak będą nosić... :lol: , czasem udaje się kogoś przekonać do naszej racji ale nie zawsze...
martula
 
Posty: 122
Dołączył(a): 30 paź 2012, o 14:12

Re: Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Postprzez martini » 25 wrz 2013, o 11:44

Odnośnie poprzedniej wypowiedzi, miałem kilka dni temu klientke, która wybrała oprawki plastikowe do okularów dwuogniskowych, i proszę ją żeby założyła oprawki abym mógł zaznaczyć źrenicę, pani założyła oprawkę na sam czubek nosa że patrzyła nad oprawkami :D , wytłumaczyłem jej że nie ma opcji żeby w dwuogniskowych soczewkach tak te okulary nosić i klientka założyła prawidłowo okulary, już odebrała i była bardzo zadowolona.
martini
 
Posty: 123
Dołączył(a): 1 sie 2012, o 16:57

Re: Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Postprzez dzidzia_85 » 26 wrz 2013, o 11:49

ja dziś miałam klientkę, która przymierzając oprawki zakładała na wys. połowy nosa. jak prosiłam by je wyżej założyła i okulary nosi się wyżej to odpowiedź ja zawsze tak noszę bo do czytania nie potrzebuję okularów i czytam patrząc w dół poniżej oprawki. hmmm.... ciekawe jak to dokładnie robi jak są nisko te okulary
dzidzia_85
 
Posty: 116
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 10:52

Re: Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Postprzez fajna-brunetka » 3 paź 2013, o 10:25

ja przymierzam sie do zrobieni okularów- przyznam że mam upatrzone minimum 2 modele, ale waham się bo do jednych musiałabym przefarbować włosy by moim zdaniem lepiej pasowały
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Postprzez niki » 3 paź 2013, o 15:50

Z tego co obserwuję, jest teraz tak, że okulary nie muszą pasować do czegokolwiek. Nie ryzykuj farbowaniem włosów "pod" okulary. A jak się okaże, że zrobisz i będą niewygodne- nie będziesz ich zbyt często nosić, a kolor włosów pozostanie ;)
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Postprzez fajna-brunetka » 4 paź 2013, o 09:01

zawsze miałam czarne bądź ciemnobrazowe włosy- na letni okres przefarbowałam sie na rudo a oprawy które mam na myśli są czarne z białym- do rudych nie wyglada to zbyt dobrze, ale oprawa jest bardzo fajna i wygodna, tylko sie wstrzymuję bo musze odczekać z farbowaniem i sprawdzic jak to dokładnie będzie wyglądało - nie ryzykuję, póki nie bede zdecydowana to nie zamówię :)
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Postprzez angelo » 4 paź 2013, o 09:21

Może nie trzeba farbować całych tylko rzucić ciemniejszy refleks i oprawa będzie pasować :)
angelo
 
Posty: 96
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 14:58

Re: Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Postprzez Piotr » 21 paź 2013, o 09:42

jak ja się cieszę że Faceci podobnych rozterek nie mają

Baby, ach te baby... ;)
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Postprzez A.M. » 21 paź 2013, o 16:24

Mi sie wydaje że większość kobiet również nie ma takich rozterek. Trzeba mieć małego "bzika" na punkcie wyglądu żeby takie kombinacje odstawiać (oczywiście nie obrażając nikogo- broń Boże ;) )
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: Odpowiednio dobrane oprawy do kształtu twarzy

Postprzez wCzteryOczy » 22 paź 2013, o 07:29

martula napisał(a):he he mnie też śmieszy jak klienci zakładają nowe okulary i wkładaja je właśnie na czubek nosa. Tłumaczymy że w taki sposób okularów się nie nosi, ale oni idą w zaparte że oni zawsze tak nosili i tak będą nosić... :lol: , czasem udaje się kogoś przekonać do naszej racji ale nie zawsze...

A w przypadku okularów do bliży to już standard :D nie wiem skąd takie przyzwyczajenie.
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron