Makijaż pod okulary

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

Re: Makijaż pod okulary

Postprzez Mała » 29 cze 2011, o 13:14

Padła tu wskazówka na temat brwi...- faktycznie brwi najczęściej lekko wystają sponad oprawek i zwracają uwagę, dlatego popieram, że warto o nie szczególnie zadbać. Oczywiście powinny być starannie wyregulowane ;)
Osobiście uważam, że szerokie brwi nie wygladają dobrze w połączeniu z wąskimi delikatnymi oprawami.
Mała
 
Posty: 90
Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 09:15

Re: Makijaż pod okulary

Postprzez Justin » 30 cze 2011, o 13:18

Ogólnie chyba wszystko w życiu trzeba dopasowywać... Okulary... taka mała rzecz... a wymagają takiego dopasowania.
Nie wydaje mi się, że przy doborze opraw każdy z osobna zwróciłby uwagę na wszystkie możliwe aspekty związane z dopasowaniem okularów, w salonach są odpowiednio wykwalifikowani fachowcy którzy na prawdę znacznie ułatwiaja wybór.

A odnośnie brwi... oczywiście pod tym względem oprawa też powinna byc dopasowana.Linia brwi nie powinna zbyt mocno wystawać znad okularów ani kontrastować z nimi kształtem. Najlepiej sprawdza się zasada:
proste brwi - prosta linia oprawek,
brwi w formie łagodnego łuku - zaokrąglone oprawki;
brwi wygięte do góry - podobne w kształcie oprawy np."kocie", w stylu tal 50.
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Makijaż pod okulary

Postprzez Nela » 29 wrz 2011, o 09:07

Witam po dłuższej przerwie, bardzo prosiłabym o jakieś sugestie odnośnie pielęgnacji okolic oczu? Jakie kroki należy wykonywać by cieszyć się pięknymi oczami bez objawów zmęczenia, sińców i zmarszczek??
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Re: Makijaż pod okulary

Postprzez dzika » 29 wrz 2011, o 10:48

Wiadomo,że skóra wokół oczu jest deklikatna więc trzeba stosować oddzielne kremy pod oczy.Każdy krem jest odpowiedni do wieku.Można dla relaksu oczu robić okłady zimne,co zmniejsza efekt zmęczenia oczu.Kobiety mogą użyć odpowiedni fluid dla poprawy koloru skóry w okolicach oczu.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Makijaż pod okulary

Postprzez zez_ukryty » 29 wrz 2011, o 11:31

Ja to najpierw proponowałbym się dobrze wyspać, żeby worów nie było. A zmarszczki to raczej rzecz naturalna więc wiecie ;)
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Makijaż pod okulary

Postprzez Kara90 » 29 wrz 2011, o 14:16

Najlepiej to w ogóle się nie malować, nie psuć sobie cery i nie narażać okularów na różnego rodzaju spotkania z pudrami, fuidami, mocno umalowanymi rzęsami które mogą zaczepiać o soczewki. Dziewczyny zadbajcie o swoje cery w naturalny sposób!! nie upiększajcie się tą chemią. Pić dużo wody, jeść zdrowo, myć twarz naturalnym mydłem, skórę nawilżać ewentualnie dobrymi kremami testowanymi dermatologicznie i przeciw alergicznie. Ja osobiście się nie maluje, jest mi z tym dobrze i jestem z tego dumna :) Twarz jak u niemowlaka ;)) pozdrawiam
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: Makijaż pod okulary

Postprzez Justin » 29 wrz 2011, o 16:15

zez_ukryty napisał(a):Ja to najpierw proponowałbym się dobrze wyspać, żeby worów nie było. A zmarszczki to raczej rzecz naturalna więc wiecie ;)


no proszę expert od makijażu sie odezwał ;PP

Kara90 napisał(a):Najlepiej to w ogóle się nie malować, nie psuć sobie cery i nie narażać okularów na różnego rodzaju spotkania z pudrami, fuidami, mocno umalowanymi rzęsami które mogą zaczepiać o soczewki. Dziewczyny zadbajcie o swoje cery w naturalny sposób!! nie upiększajcie się tą chemią. Pić dużo wody, jeść zdrowo, myć twarz naturalnym mydłem, skórę nawilżać ewentualnie dobrymi kremami testowanymi dermatologicznie i przeciw alergicznie. Ja osobiście się nie maluje, jest mi z tym dobrze i jestem z tego dumna :) Twarz jak u niemowlaka ;)) pozdrawiam


o cerę trzeba dbać i nie należy przesadzac z tym się zgodzę, ale... na oststnim spotkaniu kosmetycznym na jakim byłam dowiedziałam się, że każda z nas powinna codziennie mieć podkład na twarzy... Jest 5 podstawowych kroków dbania o cerę i zachowując je nie będziemy mieli problemów. Czasem po prostu nieodpowiednia pielęgnacja daje nam sie we znaki, no ale to logiczne przecież.
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Makijaż pod okulary

Postprzez Justin » 30 wrz 2011, o 12:27

Justin napisał(a):
zez_ukryty napisał(a):Ja to najpierw proponowałbym się dobrze wyspać, żeby worów nie było. A zmarszczki to raczej rzecz naturalna więc wiecie ;)


no proszę expert od makijażu sie odezwał ;PP



wczoraj tak zaczepnie odpowiedziałam na Twój post, ale oczywiście Zez masz rację, podstawa to się wyspać!!!
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Makijaż pod okulary

Postprzez zez_ukryty » 30 wrz 2011, o 12:44

Albo rzucić picie :P
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Makijaż pod okulary

Postprzez Nela » 4 paź 2011, o 08:16

Hej,

słuchajcie, mimo że to nie forum kosmetyczne to jakiś czas temu zadałam pytanie odnośnie pielęgnacji okolic oczu. Inspiracją do tego pytania była ciekawostka jaką oststnio przeczytałam w jakiejś książce kategorii "Dobre rady". A mianowicie było tam napisane, że sposobem różnych modelek i sławnych ludzi na to by ich oczy nie były opuchnięte i okolone zmarszczkami nie jest żaden drogi krem tylko... maść na żylaki :o, która sciąga obrzmiałe miejsce oraz zmarszczki. Była też informacja, że jeśli zapach tego specyfiku jest dla kogoś zbyt mocny można go złagodzić dodając mleczka nawilżającego oraz informacja, że bardzo należy uważać przy jego stosowaniu by nie dostał sie do oczu, bo wiadomo, że przeznaczony jest do stosowania w zupełnie innym miejscu.

Z początku pomyślałam, że to głupi żart, ale przecież książka została wydana więc musiała być zgoda na publikację...
Szczerze mówiąc sama nie wiem??? Wy nie wspomnieliście o takim sposobie..., sama zastosować taki krem bym się bała..., ale przyznaję, że to dla mnie nie lada ciekawostka.
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron