Makijaż pod okulary

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

Re: Makijaż pod okulary

Postprzez J.M. » 30 gru 2011, o 15:03

Polecam również jednodniowe soczewki na imprezy lub inne okoliczności.Razem z soczewką usuwamy wszystkie zanieczyszczenia,które "przyczepiły" się do niej z zewnątrz :D
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Makijaż pod okulary

Postprzez LEMUR » 30 gru 2011, o 22:15

Jezeli chodzi o imprezowanie i soczewki jednodniowe to jedna wazna zasada - sciagnac soczewki przed spaniem - KONIECZNIE!
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Makijaż pod okulary

Postprzez karolina » 2 sty 2012, o 10:36

Justin napisał(a):Tyle się tu pisze o makijażu ale należy pamiętać, że skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wymaga szczególnej pielęgnacji. Aby cieszyć się pięknym spojrzeniem wystarczy znać i stosować się do podstawowych zasad jej pielegnacji. Jednym z kroków jest dokładny demakijaż. Skóra pokryta warstwą kosmetyków i zanieczyszczeń, które gromadzą sie na niej w ciągu dnia, nie może w pełni zregenerowac się w nocy. Drobinki tuszu czy cieni do powiek mogą podrażnić spojówki i skórę wokół oczu, dlatego ważnym punktem wieczornej toalety jest demakijaż.


Odnośnie demakijażu należy stosować specjalnie do tego przeznaczone preparaty takie jak płyny dwufazowe, wody micelarne, mleczka czy żele, które zawierają składniki, które nie podrażniając spojówek rozpuszczają drobiny kolorowych kosmetyków a jednocześnie lekko nawilżają i natłuszczają skórę wokół oczu. Osoby, które do mycia twarzy i oczu używają żelu powinny nanieść go na zwilżoną skórę, delikatnie masować i spłukać. Osoby stosujące mleczko, płyn do demakijażu czy wodę micelarną powinny najpierw nasączyć preparatem płatek kosmetyczny, przyłożyć go do powieki i rzęs i poczekać kilka sekund by rozpuścł się tusz i cienie a następnie przesunąć płatek od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka i powtarzać tą czynność póki płatek nie będzie zupełnie czysty. Na koniec nalezy opłukać twarz czystą wodą ( wody micelarnej nie trzena spłukiwać)- warto zwracać szczególną uwagę na pielęgnację twarzy bo w końcu to ona jest naszą wizytówką a odpowiednia jej pielęgnacja może opóźnić pojawienie sie zmarszczek lub zmniejszyć istniejące a w efekcie sprawi, że będziemy wyglądać i czuć się pięknie

Pozdrawiam
karolina
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 10:16

Re: Makijaż pod okulary

Postprzez karolina » 4 sty 2012, o 09:17

Moje drogie Panie pamiętajcie też, że nie bez znaczenia jest to jaki krem nakładacie pod oczy bo tylko używając odpowiedniego kremu możemy opóźnić starzenie i poprawić kondycję skóry. Oczywiście najlepiej sprawdzi się kosmetyk polecany do tej delikatnej skóry wokół oczu a dlaczego? po pierwsze- zmniejsza on ryzyko podrażnień czy uczuleń, po drugie kremy te dzięki lekkiej konsystencji bardzo łatwo się rozprowadzaja i wchłaniają, bardzo często są pozbawione substancji zapachowych i barwników, które mogłyby uczulać- a to ważne ponieważ w skórze okolic oczu jestdużo komórek odgrywających istotną rolę
w powstawaniu reakcji alergicznych. Kremy te zwykle zawieraja też witaminy, które zapewniaja długotrwałe nawilżenie skóry, stymuluja syntezę kolagenu, wygładzają drobne zmarszczki i łagodzą podrażnienia naskórka.
karolina
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 10:16

Re: Makijaż pod okulary

Postprzez Kara90 » 4 sty 2012, o 11:18

yyyyy mam takie pytanie czy to jest forum optyczno-okulistycze czy kosmetyczne bo chyba nie nadążam. Myślę, że niektóre informację są naprawdę zbędne. Gdzie jest naturalność w tych czasach? Makijaże, farbowanie włosów, operacje plastyczne, kremy redukujące zmarszczki, botoksy i inne świństwa. Po co nam to wszystko? Oszukujemy tylko sami siebie i innych wokoło poprawiając naszą urodę sztucznością i sami sobie pomagamy stwarzać problemy. Pijmy więcej wody zamiast kawy albo czarnej herbaty to i kondycja skóry się poprawi. Nie malujcie się kobitki póki nie jest wam to potrzebne ;)
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: Makijaż pod okulary

Postprzez karolina » 5 sty 2012, o 09:57

Owszem forum jest optyczno-okulistyczne więc głównym tematem jest własnie oko. Jeśli sam moderator założył temat makijażu to nie wydaje mi się żeby był on zbędny. Aczkolwiek sam makijaż to pikuś, moim zdaniem szczególnie nalażałoby zaznaczyć jak odpowiednio zadbać o skórę wokół oka- czy każdy to wie?? nie sądzę. Tak czy inaczej forum jest po to by mieć wolność wypowiedzi, każdy może mieć i wyrażać swoje zdanie. Kara90 uważa że powyższe posty są zbędne, ja jestem odmiennego zdania i mam do tego pełne prawo, szczególnie że miały na celu uzmysłowienie jak odpowiednio dbać o skórę wokół oka a nie porady odnośnie wykonania makijażu i może znajdą się tacy, których temat zainteresuje. Nikt tutaj przecież do niczego nie zmusza- nie chcesz korzystać z wiedzy i propozycji innych to nie korzystaj ale pozwól by każdy zdecydował za siebie.
Moim zdaniem to, że wiadomości powiązane z główna tematyką forum się tu znajdują, jest na plus dla użytkowników bowiem osoby borykajace się z jakimiś problemami mają okazję się przekonać czy ich problem nie jest spowodowany choćby złą pielęgnacją.

Pozdrawiam
karolina
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 10:16

Re: Makijaż pod okulary

Postprzez Kara90 » 5 sty 2012, o 10:10

Ojej może trochę przesadziłam, miałam wczoraj kiepski humor a po drugie jeszcze poirytowała mnie dodatkowo wtorkowa wieczorna sytuacja. Widziałam młodą kobietę parę dni temu, urodą nie grzeszyła i miała trądzikową w plamkach twarz (była bez makijażu). Przedwczoraj wieczorem spotkałam mojego bardzo dobrego kolegę który był z jakąś dziewczyną na początku w ogóle nie poznałam ale to była ta dziewczyna tyle że miała pół kilo tapety i szpachli na twarzy przez co wyglądała 100 razy bardziej korzystnie. Jak można tak facetów oszukiwać?? Przecież on kiedyś też ja zobaczy taką jaka jest naturalnie... ehhhh... nie mogłam po prostu tego przeżyć. Masz rację karolina... Przesadziłam :/
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: Makijaż pod okulary

Postprzez niki » 5 sty 2012, o 16:16

A może kolega już widział swoją koleżankę bez makijażu? Niektórzy pomimo tego że jak to napisałaś Kara "urodą nie grzeszą" i mają trądzik, mają też coś jeszcze w głowie i serduszku co przyciąga innych :)
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Makijaż pod okulary

Postprzez Helena » 13 lut 2012, o 09:23

Witam

Moja zmorą są omawiane wcześniej worki pod oczami :( Coraz bardziej zastanawiam się na wykonaniem okularów do ciągłego noszenia z tego właśnie powodu, bo póki co używam okularów do bliży i odległości pośrednich.
Helena
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 wrz 2011, o 08:23

Re: Makijaż pod okulary

Postprzez fajna-brunetka » 14 lut 2012, o 09:30

Oczywiście jest to jedna z form kamuflazu - wybierajac ciekawą oprawę odwrócisz uwagę z niedoskonałości więc warto pochodzić i poprzymierzać- ale zanim zdecydujesz się na zakup warto wykonać badanie.
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron