Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez J.M. » 6 cze 2012, o 08:56

Moja 12letnia siostrzenica też chciała bardzo okulary,ale po wyjściu od okulisty okazało się, że nie musi jeszcze nosić korekcyjnych.Wybrała sobie, na pocieszenie, okulary słoneczne :D
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez fajna-brunetka » 6 cze 2012, o 09:00

dzika napisał(a):Wydaje mi się że nawet 13-latka nie będzie dobrze widzieć w nie swoich okularach.Pamiętam jak też mając kilka latek :) zakładałam okulary dziadka,to przez moment wszystko widziałam ale jak przez lupę powiększającą :D Póżniej obraz rozmazywał się bardzo.Także nie da się oszukać ,to co się widzi :) Badanie okulistyczne też nie trwa sekunde tylko jakiś czas.

W porządku, ja nie mówię, że będzie dobrze widziała w okularach mamy tylko mam wątpliwości czy na badaniu nie będzie chciała sobie sama zaszkodzić i celowo nie będzie dobrze mówiła wskazywanych przez doktor literek/cyferek po to tylko by dostać receptę na swoje wymarzone okulary???
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez Justin » 8 cze 2012, o 09:32

Kwestia badania okulistycznego była juz niejednokrotnie poruszana na tym forum, ale owszem ważne jest też nastawienie pacjenta. Jeśli mowa o dziecku 13lat to tu przed wizyta proponowałabym poważną rozmowę na temat rozsądnego podejscia do badania i wyjaśnienie, że w innym wypadku sama sobie może dziewczyna zaszkodzić. Pamiętam że dawniej ludzie starali się oszukać badającego podglądając drugim by własnie uchronić sie od noszenia okularów, lecz jak sie okazuje może ktoś mieć odwrotny problem :shock: Radziłabym wyjaśnić skutki złego badania a po wizycie jeśli nie będzie konieczności okularów zaproponować dziewczynie jakąś inna frajdę lub właśnie porządne przeciwsłoneczne. Ogólnie podczs badania zwraca sie uwagę nie tylko na to czy pacjent przeczyta ale na to jak to robi więc jeśli badajacy zauważy coś dziwnego zapewne zwróci na to uwagę. A wracajac do głównego tematu to byłby paradoks- oszukać okulistę by nosić okulary w których chce człowiek wyglądać na inteligentniejszego ;)
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez J.M. » 8 cze 2012, o 09:42

Zwłaszcza że dziecko,prawie młodzież- 13 letnie już wie co dla niego dobre a co złe.Nie przesadzajmy że wybierze na siłe i źle.Można o takich przypadkach mówić gdy dziecko jest upośledzone ale to już inna bajka :) :)
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez Justin » 8 cze 2012, o 09:45

Oj niekoniecznie, wiek 13 lat to okres buntu więc młody człowiek czasem za wszelka cenę chce postawić na swoim, później dopiero widzi, że ludzie wokół chcieli dla niego zawsze dobrze.
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez Sklep_Optyczny » 9 cze 2012, o 10:12

To też racja z tym okresem buntu,ale mogę się zgodzić: niezależnie od wieku człowiek nie będzie dobrze widział w nieswoich okularach i sam się o tym przekonałem. Może to też kwestia przyzwyczajenia,ale niewątpliwie jest ona bardzo silna.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez mała_mi » 9 paź 2013, o 11:56

obecnie odchodzi się od tego sformułowania, że ktoś kto nosi okulary to ma wyższy iloraz inteligencji. Kiedyś rzeczywiście część dzieci miała takie przeświadczenie i taka osoba była obrażana. od dłuższego czasu lekarze jak i rodzice tłumaczą dzieciom że to jest dla ich zdrowia, komfortu itp. choć zdarzają się złośliwości w tym kierunku....
mała_mi
 
Posty: 19
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 11:53

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez blondynka » 20 lis 2013, o 11:27

Niektore osoby noszac okulary wygladaja inteligentniej. Natomiast w glowie jest to samo. :)
blondynka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 10:51

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez zetka » 20 sty 2014, o 13:23

Obrażanie dzieci noszące okulary przez inne dzieci nie miało chyba nic wspólnego z "podejrzeniami" o wyższy iloraz inteligencji. Raczej zwykła złośliwość podobnie jak dawniej w stosunku do osób noszących aparaty na zęby. Teraz jest już chyba inaczej.
zetka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 12:17

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez seba » 23 sty 2014, o 14:48

Teraz są inne czasy, okulary to normalka, aparat też i ludzie trochę bardziej tolerancyjni. Ale żeby okulary świadczyły o większej inteligencji to mit.
seba
 
Posty: 223
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 10:54

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron