Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Publikacje, artykuły, nowinki, ciekawostki ze świata optyki okularowej   FAKTY i MITY .

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez IGOR » 4 kwi 2012, o 10:04

Uwazam, ze to kobiety zwracaja wieksza uwage na osoby w okularach, bo ogolnie na wyglad zwracaja wieksza uwage niz faceci. Sam zauwazylem na sobie, ze kobieta, ktora nie widziala mnie w okularach od razu skomentowala pojawienie sie ich u mnie na nosie- powiedzial ze wygladam dostojniej i ogolnie tak ciekawie, fajnie- milo mi sie zrobilo- nie ukrywam tego ale nie bede chodzil coagle w okularach bo komus sie to spodobalo. Komfortowo czuje sie tez w soczewkach i bede je nosil na zmiane z okularami ;)
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez Illusion » 5 kwi 2012, o 08:17

Witam Wszystkich:)
Drogi Igorze nie zgodzę się z Tobą. Jest udowodnione, że mężczyźni są większymi wzrokowcami niż kobiety :) Kobiety za tą są bystrzejsze i zwracają większą uwagę na szczegóły niż mężczyźni. Stąd może Twoje mylne wrażenie ;)
Illusion
 
Posty: 39
Dołączył(a): 16 sie 2011, o 15:42

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez dzika » 5 kwi 2012, o 14:37

Jeśli ktoś ma się komuś podobać to uważam, że tak będzie z okularami, jak i bez nich :) :D
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez IGOR » 6 kwi 2012, o 08:43

Illusion napisał(a):Witam Wszystkich:)
Drogi Igorze nie zgodzę się z Tobą. Jest udowodnione, że mężczyźni są większymi wzrokowcami niż kobiety :)


owszem, ale ich wzrok skupia sie raczej na innych rzeczach niz okulary jesli mowa o kobietach ;)

Illusion napisał(a): Kobiety za tą są bystrzejsze i zwracają większą uwagę na szczegóły niż mężczyźni.


i prawidlowo bo calosc zlozona jest z elementow ;) ma to swoje plusy i minusy bo jesli kobieta cos zauwaza co ja np zaskoczylo w danym momencie to zapewne to skomentuje a znajac Wasz ciety jezyczek to roznie moze byc :D no ale inna sprawa gdy kobiety mowia tylko wtedy gdy zauwaza cos na minus :P ja apeluje do Wszystkich kobiet by swe uwagi skupialy na plusach i wtedy mowily ile wlezie :D

dzika napisał(a):Jeśli ktoś ma się komuś podobać to uważam, że tak będzie z okularami, jak i bez nich

dokladnie tak, bo podoba nam sie osoba, jej wyglad jest tylko dopelnieniem :!:
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez Justin » 17 kwi 2012, o 08:09

Ja przyznam, że lubię Panów w okularach, dobrze dobranych ;) Nie znaczy to oczywiście, że nie zwracam uwagi na mężczyzn bez nich ale jeśli ktos potrzebuje korekcji to moim zdaniem powinien wybrać takie oprawy, w których sie bedzie dobrze czuł i wyglądał. Dzięki temy zyska nie tylko ostrość wzroku ale też inny wygląd. Nie rozumiem czemu ludzie , którzy potrzebują korekcji tak bardzo wzbraniają sie przed nią- kiedys owszem nie było tylu wzorów ale teraz??? uważam, że na prawdę każdy znajdzie cos dla siebie. Rozmawialam ostatnio z kolegą, który bardzo rozsądnie podchodzi do tego tematu, widzi, że okulary mu na prawdę wyostrzaja obraz więc z nich korzysta i je pielęgnuje - i każdy powiniem tak do tego podchodzić.
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez LEMUR » 28 maja 2012, o 08:45

czy im grubsza wyrazniejsza oprawa tym wiecej IQ dodaje
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez karolina » 31 maja 2012, o 09:48

a to ciakawa teoria ;)
może powklejajmy kto jakie okulary posiada i zobaczymy kto wg tej teorii powinien wypaść najlepiej :lol:
karolina
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 10:16

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez LEMUR » 31 maja 2012, o 15:46

te napewno pozwola na utrzymanie wszystkiego w ryzach

Obrazek

:mrgreen:
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez fajna-brunetka » 5 cze 2012, o 08:48

Jedni mogą się śmiać z tytułowej tezy natomiast w życiu możemy zaobserwować, że niektórzy po prostu chcą nosić okulary. Osoba dorosła to jeszcza sama za siebie decyduje i jeśli ma taki mus a nie ma wady to sobie zrobi okulary bez mocy, natomiast dzieci... tu na moje oko jest gorzej, bo... rozmawiałam oststnio z koleżanką, której córa (13lat) napaliła sie na okulary, najlepiej miałyby być wielkie i wyraziste by zwrócić na siebie uwagę. Przez te chęci mówi że gorzej widzi a przymierzając okulary swojej mamy mówiła że widzi rewelacyjnie. Koleżanka wybrała sie z córką do okulisty ale jeszcze przed badaniem młoda wybrała sobie oprawy. pytanie-czy takie dziecko nastawione na coś da sie prawidłowo zbadać?
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Okularnik = wyższy iloraz inteligencji?

Postprzez dzika » 5 cze 2012, o 11:00

Wydaje mi się że nawet 13-latka nie będzie dobrze widzieć w nie swoich okularach.Pamiętam jak też mając kilka latek :) zakładałam okulary dziadka,to przez moment wszystko widziałam ale jak przez lupę powiększającą :D Póżniej obraz rozmazywał się bardzo.Także nie da się oszukać ,to co się widzi :) Badanie okulistyczne też nie trwa sekunde tylko jakiś czas.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informator użytkownika okularów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron