Pierwsze okulary progresywne

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Re: Pierwsze okulary progresywne

Postprzez kudłaty » 30 maja 2018, o 14:06

Kiedyś byłem u okulisty który powiedział mi wprost że przy mojej wadzie będzie trudno się przyzwyczaić do tego typu okularów. Nie zniechęciło mnie to i moja pani optyk dobrała mi taką opcję że widzę bez zarzutu :shock: Myślę że problem jest w naszym podejściu do sytuacji i braku informacji na temat takich szkieł. Jeśli trafimy na kompetentną osobę to na pewno można coś dobrać dla każdego :D
kudłaty

Postprzez jaszczomp » 1 cze 2018, o 10:27

Temat okularów progresywnych jest bardzo obszerny i szczególnie w Twojej sytuacji powinnaś skonsultować się z okulistą który pomoże Ci w doborze.Cena szkieł progresywnych rzeczywiście jest trochę wyższa ale zyskujesz mnóstwo komfortu na codzień i elastyczność przy codziennych aktywnościach więc zdecydowanie warto odbyć wizyte.
jaszczomp

Postprzez KatarzynaK » 11 cze 2018, o 15:34

I podobno ważne jest to, żeby nie wybierać najtańszych szkieł. Są podobno bardzo kiepskiej jakości i nie dają komfortowego widzenia.
KatarzynaK

Postprzez Nela » 12 cze 2018, o 08:49

Gdyby te szkła były takie złe to pewnie byłyby wycofane ze sprzedaży...
ja słyszałam ze osoba noszaca progres nie moze si e cofnąć do słabszych szkieł natomiast o tym jakie te szkła zrobic jako pierwsze to już chyba musi zdecydować w oparciu o rekomendację optyka który mysle powinien polecić kilka produktów i wytłumaczyć różnicę w uzytkowaniu.
Nela

Postprzez OptykAniaM » 14 cze 2018, o 15:25

Nela napisał(a):Gdyby te szkła były takie złe to pewnie byłyby wycofane ze sprzedaży...
ja słyszałam ze osoba noszaca progres nie moze si e cofnąć do słabszych szkieł natomiast o tym jakie te szkła zrobic jako pierwsze to już chyba musi zdecydować w oparciu o rekomendację optyka który mysle powinien polecić kilka produktów i wytłumaczyć różnicę w uzytkowaniu.

Nie zawsze to co "złe" jest wycofane ze sprzedaży ;) Klient musi mieć wybór, musi też wiedzieć czego może oczekiwać po wybranym produkcie. Z tymi ekonomicznymi szkłami progresywnymi jest sytuacja taka, że one są "złe" dla osób z większym dodatkiem do czytania, po prostu mogą nie spełnić oczekiwań klienta. Ale mogą się sprawdzić u początkujących, młodszych użytkowników progresów. A "zły" to jest na pewno optyk który nie dobierze klientowi odpowiedniego rodzaju szkieł ;) Taki optyk powinien być wycofany ze sprzedaży 8-) 8-)
OptykAniaM

Postprzez zero » 14 cze 2018, o 17:35

Z tymi ekonomicznymi szkłami progresywnymi jest sytuacja taka, że one są "złe" dla osób z większym dodatkiem do czytania,

Z tym bym dyskutował. Moim zdaniem one są „złe”, bo zbyt tanie, a konkurencja nie śpi i chcąc utrzymać się na rynku trzeba sprzedawać droższe wyroby. I dotyczy to zarówno optyków jak i producentów soczewek.
zero

Postprzez Listek » 9 lis 2018, o 15:07

Takie tanie szkła progresywne zrobił złą sławę ogólnie dla progresów.... Ludzie którzy mieli problem z polem do czytania narzekali znajomym i rodzinie że to tylko strata pieniędzy!
Taka jest prawda, a to że optyk powinien z nami porozmawiać przed wyborem szkieł to fakt! Jest tyle rodzai szkieł progresywnych że szok :shock:
Listek

Poprzednia strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.