okulary progresywne w małej oprawie

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

okulary progresywne w małej oprawie

Postprzez roseberry » 5 mar 2011, o 11:03

W większości salonów jakie do tej pory odwiedziłam optycy starali się mnie ubrać w duże oprawy. Wyglądam w nich koszmarnie, stawiając na wygodę posiadania okularów progresywnych decydowałam się na optymalną wysokość 3cm. Nie ukrywam że jeszcze nigdy do końca nie byłam zadowolona z wyboru oprawy, ale jak mus to mus... Mam bardzo szczupłą twarz i najlepiej czuje się w małych oprawach. Dowiedziałam się od znajomych że istnieje taka możliwość by te moje "najwygodniejsze w świecie" okulary zrobić w wersji mini. Pytanie jak jest z przyzwyczajeniem się do takich właśnie wąskich szkieł bo przecież muszę w nich swobodnie korzystać do komputera. Pracuję w biurze. Proszę o radę.
roseberry
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 mar 2011, o 10:42

Re: okulary progresywne w małej oprawie

Postprzez Monika OPTYK » 7 kwi 2011, o 09:05

Dzień dobry .Owszem istnieje wersja mini soczewek progresywnych do małych opraw. Firma Essilor posiada tzw.soczewki Varilux Ellipse i Varilux Short. Przeznaczone są do małych opraw okularowych,soczewki posiadają szerokie strefy widzenia dali i bliży , bardzo szybka adaptacja.
Avatar użytkownika
Monika OPTYK
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: okulary progresywne w małej oprawie

Postprzez roseberry » 9 kwi 2011, o 10:26

Hmmm... właśnie, wspomniała Pani o widzeniu dali i bliży a co z komputerem? W obecnych progresach nie mam najmniejszego problemu z widzeniem monitora. Nie jest to patrzenie na odległość nie jest to czytanie tylko szukam tego momentu na szkle kiedy widzę ostro i bez problemu ekran komputera. A czy w tej wersji małej nie mam takiej możliwości? tam nie ma tak jak teraz mam, tego stopniowania? nie wiem jak to fachowo się nazywa... ??? może to jednak nie jest najlepsze rozwiązanie dla mnie.
roseberry
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 mar 2011, o 10:42

Re: okulary progresywne w małej oprawie

Postprzez zez_ukryty » 9 kwi 2011, o 10:30

Jeżeli mowa o progresach to soczewki podane przez koleżankę wcześniej na pewno posiadają też obszar pośredni (do komputera).
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: okulary progresywne w małej oprawie

Postprzez Dawid Marki » 7 paź 2011, o 20:05

Witam
Soczewki progresywne sa bardzo fajnym i wygodnym rozwiązaniem. To prawda że lepiej brac troszke większą oprawę ponieważ muszą nam się w nich zmieścić trzy odległości dal, bliż i bliż pośrednia. Dobrze sprawdzają się dla osób które nie mogą zaadaptować soczewek dwuogniskowych i są bardziej estetyczne w wyglądzie ponieważ w dwuogniskowych jest widoczna tzw. wtopka czyli linia w dolnym rogu soczewki przy nasadzie nosa. Moja mama nosi okulary progresywne i na prawde jest bardzo zadowolona. Ona nie udziela się na forum :) :D więc to w jej imieniu wpis :D

Pozdrawiam forumowiczów
Dawid Marki
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 15:06

Re: okulary progresywne w małej oprawie

Postprzez LEMUR » 7 paź 2011, o 22:09

Monika OPTYK napisał(a):Firma Essilor posiada tzw.soczewki Varilux Ellipse i Varilux Short.

Czy Essilor ma monopol na tym forum? Dlatego, ze jego logo jest w naglowku?

A dla zainteresowanych klientow, przyszlych uzytkownikow soczewek progresywnych informuje, ze kazda firma posiada soczewki o roznej konstrukcji z rozna dlugoscia kanalu progresji i kazda firma oferuje tzw. gwarancje adaptacji! Czy do specjalisty nie nalezy informowanie o wszelkich mozliwosciach? ;)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: okulary progresywne w małej oprawie

Postprzez zez_ukryty » 8 paź 2011, o 12:21

LEMUR napisał(a):Czy Essilor ma monopol na tym forum? Dlatego, ze jego logo jest w naglowku?


:D :D :!: polać Tobie
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: okulary progresywne w małej oprawie

Postprzez pola » 8 paź 2011, o 12:42

Wydaje mi się częściej na tym forum wypawiadają się użytkownicy okularów niż specjaliści, zatem to że chwalą używany produkt który okazał sie dobry to raczej normalne. Na moje oko tych wiodących firm od szkieł okularowych nie jest tak dużo, dlatego może często jest wymieniany Essilor.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: okulary progresywne w małej oprawie

Postprzez LEMUR » 8 paź 2011, o 15:29

pola napisał(a):Wydaje mi się częściej na tym forum wypawiadają się użytkownicy okularów niż specjaliści, zatem to że chwalą używany produkt który okazał sie dobry to raczej normalne. Na moje oko tych wiodących firm od szkieł okularowych nie jest tak dużo, dlatego może często jest wymieniany Essilor.


haha, czesciej z "ust" optykow na tym forum pada nazwa firmy e. na innych branzowych jest to podzielone na rozne firmy co jest normalnym zachowaniem. dlatego pytam o monopol a pytanie bylo kierowane do nich a nie uzytkownikow - bez urazy ;p


@zezik - jednego szybkiego glebokiego :) na trzezwo tego nie zniose takiej... ;)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: okulary progresywne w małej oprawie

Postprzez zez_ukryty » 9 paź 2011, o 19:04

LEMUR napisał(a):@zezik - jednego szybkiego glebokiego :) na trzezwo tego nie zniose takiej... ;)


Do dna ! Wypijmy dodatkowo za francuski ser, wino, bagietki, francuską miłość, Peugeota 206 WRC, wieżę Eiffla, Francuską Rivierę bo poza tym nic ciekawego z Francji nie ma.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Następna strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość