okulary progresywne w małej oprawie

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Re: okulary progresywne w małej oprawie

Postprzez Carolina73 » 11 paź 2011, o 11:12

Witam. Ostatnio miałam podobny problem. Też noszę progresy i ostatnio właśnie zmieniałam na mocniejsze. Tylko u mnie problem był odwrotny. Do tej pory nosiłam szkła progresywne właśnie w małych oprawach a teraz upatrzyłam sobie takie większe z tworzywa jak teraz są modne-stwierdziłam, że czas zaszaleć. I nic mi z tego nie wyszło...:( Optyk nastraszył mnie, że mogę mieć problem z przyzwyczajeniem się do tych większych progresów.. Czy to prawda??
Carolina73
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 11:08

Re: okulary progresywne w małej oprawie

Postprzez LEMUR » 11 paź 2011, o 11:54

Carolina73 napisał(a):Optyk nastraszył mnie, że mogę mieć problem z przyzwyczajeniem się do tych większych progresów.. Czy to prawda??

Wieksza oprawa nie koniecznie musi skutkowac zmiana dlugosci kanalu progresji, przeciez majac wieksza oprawe moze Pani pozostac przy aktualnie posiadanej konstrukcji. Przyzwyczajanie wtedy ograniczy sie do adaptacji do nowych mocy soczewek.

To co mogl miec na mysli, to zmiana ustawienia glowy / oczu patrzac przez soczewke, teraz przy krotkiej progresji wczesniej zaczyna sie maksymalna moc do blizy i do tego jest Pani przyzwyczajona, w dluzszym - logicznie - bedzie kilka mm nizej, co spowodowac moze u niektorych unoszenie glowy a tym samym dyskomfort uzytkowania.

Jezeli Pani ma obawy - a to optyk u ktorego Pani zamierza dokonac zakupu powinien o wszystkim powiedziec a nie tylko "nastraszyc" ;) - prosze pozostac przy aktualnej konstrukcji i dlugosci kanalu progresji - spokojnie zmieniajac oprawe na "glebsza"
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: okulary progresywne w małej oprawie

Postprzez alicja » 14 lis 2011, o 16:34

Witam
Mam konkretne pytanie jaka powinna być szerokosć soczewki do okularow progresywnych żeby te trzy odległości spokojnie się zmieściły i okularki rewelacyjnie sprawdzaly sie. Bo słyszalam że im wyższa soczewka tym lepiej?? Jaka jest optymalna wysokosc?? Proszę o podpowiedzi

Pozdrawiam
alicja
 
Posty: 66
Dołączył(a): 12 lis 2011, o 09:59

Re: okulary progresywne w małej oprawie

Postprzez LEMUR » 14 lis 2011, o 20:30

alicja napisał(a):jaka powinna być szerokosć soczewki

alicja napisał(a):im wyższa soczewka tym lepiej??

to wysokosc czy szerokosc?

Zapewne wysokosc / glebokosc... zalezy od mocy, od wartosci addycji, od wykorzystywania wzroku, przywyczajen, przewaznie wymagana wysokosc montazowa (od zrenicy - do dolu oprawy) to srednio 14-18mm.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: okulary progresywne w małej oprawie

Postprzez alicja » 16 lis 2011, o 12:36

Hej
Pytam o wysokosc szkieł poniewaz bylam ostatnio z mama u optyka i oferowano nam same dosyc duże oprawy a mama uparła się że chce progresy ale nie chce takich dużych opraw ponieważ nie chce wyglądać jak babcia.:) Optyk doradzał nam że im większa soczewka tym lepiej ale mama jest uparta :lol: Dziś wybieramy się do innego optyka zobaczymy czy przekona mamę do jakiejś oprawy. Zyczcie Nam powodzenia
alicja
 
Posty: 66
Dołączył(a): 12 lis 2011, o 09:59

Re: okulary progresywne w małej oprawie

Postprzez wCzteryOczy » 9 lut 2014, o 20:18

Obecnie jest tyle opraw, że aż ciężko wybrać :lol:
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: okulary progresywne w małej oprawie

Postprzez zKrainyDreszczowcow » 24 mar 2014, o 10:12

Kiedyś było lepiej, 2 oprawy do wyboru i jedne szkła :D
zKrainyDreszczowcow
 
Posty: 55
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:22

Re: okulary progresywne w małej oprawie

Postprzez Lenka » 19 maja 2014, o 14:52

Przy wyborze pierwszych progresów ma znaczenie długość szkiel?
Lenka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 12 lip 2011, o 09:01

Re: okulary progresywne w małej oprawie

Postprzez łobuziak » 16 sty 2015, o 14:29

Czasem mam wrażenie, że niektóre pytania są zbyt konkretne i obecni tu specjaliści nie mogą do końca szczegółowo odpowiedzieć na wątpliwości z powodu braku danych, lub nieprecyzyjnego pytania.
łobuziak
 
Posty: 166
Dołączył(a): 9 cze 2011, o 07:32

Re: okulary progresywne w małej oprawie

Postprzez niki » 19 lut 2015, o 15:46

Pewnych wątpliwości nie da się rozwiać na forum, bo czasem u każdego sprawa wygląda inaczej. Tak jak np. z wysokością opraw do progresu. U każdego oprawka leży inaczej na nosie i na innej wysokości, dlatego nie można podać konkretnej wysokości w mm. Jeżeli ktoś nie znosi dużych opraw to warto zapytać optyka o szkła progresywne do małych opraw- bo też takie istnieją.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości