Progresja

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Progresja

Postprzez Jeremi » 16 kwi 2011, o 12:18

Witam. Dostałem receptę na okulary-już niestety potrzebuję i do czytania i do chodzenia. Chciałbym zainwestować w okulary progresywne, ale z tego co już się orientowałem to różnice w cenach są spore. Dużo mi tłumaczyli optycy na czym to polega i skąd różnica w cenie ale 1 rzecz jest dla mnie niejasna-czym się różni progresja zewnętrzna od wewnętrznej? Takie określenie usłyszałem u jednego z optyków. Będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam
Jeremi
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 12:11

Re: Progresja

Postprzez OptAS » 16 kwi 2011, o 12:43

Drogi Jeremi co rozróżnia te 2 formy progresji... otóż ta wewnętrzna polega na tym iż moce do bliży i dali są umieszczone na wewnętrznej stronie soczewki czyli tej która znajduję się bliżej oka. Założenie producentów jest takie że przy połączeniu właśnie tej technologi ze sferyczną powierzchnią soczewek ma użytkownikom zapewnić redukcję zniekształceń i zwiększenie obszarów optycznych tym samym poszerzenia pola widzenia. Progresja zewnętrzna mówi już sama za siebie i wcale nie czyni jej gorszą. Rozróżnia je technologia. Istnieją również soczewki zaprojektowane indywidualnie dla parametrów użytkownika gdzie pola widzenia są również bardzo szerokie a i uwzględniają nawet odległość od środka obrotu gałki ocznej czy też kąt naturalnej pozycji głowy. Producenci prześcigają się w zaletach swoich produktów jednak nie dajmy się zwariować...
OptAS
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 sty 2011, o 19:08
Lokalizacja: Stolica i jej okolica

Re: Progresja

Postprzez zez_ukryty » 16 kwi 2011, o 12:48

Niech Pan przeszuka ten dział i znajdzie Pan wszelakie potrzebne informacje. Od sugerowanych cen po materiał. A co do powierzchni progresywnych - zewnętrzna gorzej powiedzmy "odwzorowuje obraz" i ma mniejsze pola widzenia. Wewnętrzna lepiej i przez to, że jest umiejscowiona bliżej oka obszar czytania się powiększył np . Ale dobiję Pana jeszcze bardziej - niech Pan zakupi takie ze zintegrowaną podwójną powierzchnią progresywną - te zapewniają maksimum komfortu widzenia i odwzorowania obrazu. Pozdrawiam.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Progresja

Postprzez MARIUSZ.K » 31 paź 2019, o 14:16

Czy warto zmieniac jedno szkło w okularach progresywnych? czy lepiej juz zrobić obydwa nowe?
MARIUSZ.K
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 maja 2018, o 15:12


Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron