Varilux soczewki

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Varilux soczewki

Postprzez Lucjan » 19 kwi 2011, o 13:49

Witam, mam dylemat zaproponowano mi soczewki Varilux firmy Essilor i podano kilka możliwości. Nie jestem do końca przekonany czym właściwie się różnią? ceną na pewno a poza tym?
Lucjan
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 13:40

Re: Varilux soczewki

Postprzez Justin » 19 kwi 2011, o 14:31

Witam,
oprócz ceny soczewki różnią się zapewne kanałem progresji, jedne mają podstawowy, inne poszerzony kanał. Różnica może też polegać na tym do jakich opraw mają to być soczewki, jaki rodzaj tych soczewek i z jaką powłoką antyrefleksyjną. Najlepiej jak opisze Pan jakie Pan ma moce i co Panu zaproponował optyk, a wtedy udzieli ktoś szczegółowej informacji i tym samym pomoże dokonać wyboru...

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Varilux soczewki

Postprzez Agnes » 29 kwi 2011, o 09:06

Witam-Wszystkie soczewki Varilux gwarantują Panu naturalne,ostre i komfortowe widzenie na każdą odległość-Wyróżniamy różne konstrukcje soczewek Varilux: 1. Varilux Liberty-łatwa i szybka adaptacja + dobra jakość widzenia na każda odległośc +łagodne przejścia między strefami widzenia. 2. Varilux Comforty-wszystkie zalety soczewek Varilux Lberty+naturalna pozycja głowy i oczu +natychmiastowy komfort widzenia podczas czytania+komfortowe widzenie przez cały czas. 3. Varilux Physio-wszystkie zalety soczewek Varilux Liberty i Varilux Comfort.Pozdrawiam
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Varilux soczewki

Postprzez Lucjan » 29 kwi 2011, o 13:15

Agnes napisał(a):Witam-Wszystkie soczewki Varilux gwarantują Panu naturalne,ostre i komfortowe widzenie na każdą odległość-Wyróżniamy różne konstrukcje soczewek Varilux: 1. Varilux Liberty-łatwa i szybka adaptacja + dobra jakość widzenia na każda odległośc +łagodne przejścia między strefami widzenia. 2. Varilux Comforty-wszystkie zalety soczewek Varilux Lberty+naturalna pozycja głowy i oczu +natychmiastowy komfort widzenia podczas czytania+komfortowe widzenie przez cały czas. 3. Varilux Physio-wszystkie zalety soczewek Varilux Liberty i Varilux Comfort.Pozdrawiam


Na logikę, czyli nie potrzebny mi ten Physio bo to to samo co Comfort?
podstawowy kanał, poszerzony... ??? co za kanał?
Dostałem od lekarza receptę na 2 pary okularów, jedne do chodzenia w dzień drugie do czytania i komputera. A optyk zamiast dwóch chce mi zrobić jedne okulary. Zaproponował szkła jednak nie potrafił mi racjonalnie wytłumaczyć czym się jedne od drugich różnią. Owszem powiedział że w tych najdroższych będę najlepiej widział :roll: tylko to nie sztuka wydać 2tys na okulary ale zarobić na nie. Mam 2 recepty:
1recepta +0.75/+1.25 120
+0.5/+1.0 30

2recepta +2.75/+1.25 120
+2.5/+1.0 30 i napisane przez okulistę (ad0.75)

mam 45 lat i potrzebuję okularów!!! ale niekoniecznie za całą moją wypłatę!
Lucjan
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 13:40

Re: Varilux soczewki

Postprzez zez_ukryty » 29 kwi 2011, o 13:31

Z tego co czytam to addycje ma Pan 2.00 (od mocy do bliży odejmujemy moc dali i wychodzi addycja czyli ma Pan 2 dioptrie mocniejsze okulary do czytania od tych do dali) a nie 0,75 dptr. jak to napisał lekarz. Jeżeli chodzi o cenę, niech Pan bierze takie optymalne niekoniecznie za całą wypłatę. Wśród produktów Essilora na pewno się takie coś znajdzie. Wiadomo im drożej tym generalnie lepiej ale za mniejsze pieniądze też można zakupić dobre okulary progresywne.
Jeżeli chodzi o "kanał" (hehe - "co za kanał" można sobie pomyśleć) to mówimy to o strefie progresji i jej szerokości. Im szersza tym lepsza (większe pola widzenia). I swoją drogą progresywne w każdej postaci będą lepsze niż dwie pary okularów. Chyba, że wykonuje Pan bardzo precyzyjną pracę z małej odległości.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Varilux soczewki

Postprzez Agnes » 4 maja 2011, o 11:18

Panie Lucjanie- Soczewki -Varilux Physio-(zapewniają nam):Wysoką rozdzielczość widzenia,Doskonały komfort widzenia,cyfrowa prezycja widzenia-Varilux Comfort-Doskonały komfort widzenia,cyfrowa precyzja widzenia.Pozdrawiam.
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Varilux soczewki

Postprzez mati-wawa » 23 sty 2012, o 12:35

Witam
Po prostu soczewki varilux physio sa najlepsze :D maja najszerszy kanal progresji dlatego tez cena jest wyzsza.

Pozdro
mati-wawa
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2 lis 2011, o 22:11

Re: Varilux soczewki

Postprzez zero » 23 sty 2012, o 19:28

A może to jednak kanał? Na stronie JZO:
http://www.jzo.com.pl/pl/pages/content/14,soczewki-okulary-progresywne.html
znalazłem, że soczewki progresywne Anateo MIO to:

„Soczewka o najnowocześniejszej na rynku konstrukcji, uwzględniającej sposób noszenia okularów, anatomię oka oraz ciała. Zapewnia najwyższy stopień personalizacji. Gwarantuje natychmiastową adaptację.”

Jak najnowocześniejsze, to znaczy, że lepsze niż Essilora. A jakby jeszcze były tańsze, to warto byłoby się zastanowić. A może każdy ptaszek swój ogonek chwali i wszyscy mają najlepsze?
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Varilux soczewki

Postprzez Nestor » 23 sty 2012, o 22:10

Każdy z czołowych producentów ma jakiś topowy produkt.
JZO ma ANATEO MIO
Essilor - Varilux Physio
Hoya - HoyaLux ID Mystyle
itd.
Każdy z producentów będzie zachwalał swój produkt, ale tak na prawdę ciężko powiedzieć, który z nich będzie miał najlepsze parametry.
Różnice mogą być czasem niezauważalne...

a tak poza tym to raczej nie używałbym sformułowania "kanał progresji" - lepsze jest strefa progresji (kanał może zasugerować, że ktoś został wpuszczony w kanał :))

Pozdrawiam,
Nestor
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 23:14

Re: Varilux soczewki

Postprzez LEMUR » 25 sty 2012, o 16:39

Wazne jest to aby powiedziec klientowi, ze
np.
obuocznie dal +0,5o
ale rozne add - np. 1,5o, 2,oo czy 3,oo

to im wieksza addycja tym wezsze pole wiedznia w obszarze do blizy i posrednim, a tym samym rowniez wieksze aberracje - ta sama soczewka, ta sama konstrukcja a 3 rozne widzenia!!!

Dla jednego soczewki beda lepsze o tzw charakterystyce twardej, dla innego miekkiej. Zawsze cos kosztem czegos - i nie ma idealnego rozwiazania poza jednym - wejsciem w soczewki progresywne tak wczesnie jak tylko zacznaja wystepowac pierwsze objawy presbiopii (starczowzrocznosci) dlaczego? Wtedy zaczynamy od malego dodatku, w zwiazku z czym opisywane aberracje sa mniejsze i latwiej przychodzi adaptacja do progresywnych soczewek okularowych.

Jak widze kogos z duzym cylindrem, duza wartosciami i duzym dodatkiem - to bylbym ostrozny i czesciej w takim przypadku nastepuje brak adaptacji - oczywiscie kazdy przypadek jest indywidualny.

Kolejny baaaardzo waznym apsektem jest prawidlowa korekcja - jej nieprawidlowe dobranie rowniez jest przyczynka do braku adaptacji.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Następna strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron