Wymiana jednej soczewki progresywnej?

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Re: Wymiana jednej soczewki progresywnej?

Postprzez teresa » 24 maja 2011, o 13:11

Hm... Widocznie trafiłam do kiepskiego fachowca,mam wrażenie,że on nawet nie potrafił mi dokładnie wytłumaczyć dlaczego nie można tego zrobić, po prostu nie bo nie. Jak czytam Wasze wypowiedzi to czuję,że mam do czynienia z prawdziwymi ekspertami,tylko nadal nie wiem co dalej począć,a może poszukać pomocy u innego optyka skoro ten u którego robiłam okulary na pewno mi nie pomoże. Mam moce szkieł i dane producenta więc jeżeli i tak muszę za to zapłacić to warto by było iść tam gdzie ludzie znają się na tym co robią ;)
teresa
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 08:31

Re: Wymiana jednej soczewki progresywnej?

Postprzez Z.Optyk » 24 maja 2011, o 14:35

Nasuwa mi się jedno pytanie: gdzie Pani robiła te okulary? Czy to nie była przypadkiem jakaś sieciówka? ;) Przykro to mówić ale w naszej dziedzinie też można znaleźć "fachowców", którym zwyczajnie się nie chce wysilić, żeby pomóc...albo nie umieją po prostu :shock: Inna sprawa, że część salonów optycznych tak funkcjonuje-po co uratować szkła klienta skoro można go tym sposobem naciągnąć na nowe okulary? :evil: Także radziłabym Pani jednak zmienić optyka na takiego, dla którego zadowolenie klienta jest priorytetem. Powodzenia:)
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana jednej soczewki progresywnej?

Postprzez MARK » 25 maja 2011, o 08:33

Jeśli chodzi o sieciówki to nie tylko jest problem z reklamacją ale też z personelem.Wymieniają tam ludzi szybko i nie ma nawet do kogo zwrócić problem,bo rozmawialiśmy wcześniej z kimś innym.Dlatego warto mieć swój sprawdzony optyk.
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: Wymiana jednej soczewki progresywnej?

Postprzez Jeremi » 25 maja 2011, o 15:48

Witam. Ja mam też mało pozytywne przejścia z sieciówkami. Robiłem w jednej okulary i popsuł mi się zausznik. Więc poszedłem...i... kazali mi czekać 3 tygodnie -niby na rozpatrzenie reklamacji- i miałem zostać na 3 tygodnie bez okularów!!! :shock: Więc zrezygnowałem. Poszedłem do małego optyka. Ku mojemu zdziwieniu przemiła pani optyk w ciągu 10 minut wymieniła mi ten zausznik. Fakt musiałem wymienić obydwa, żeby się nie różniły ale i tak za wszystko zapłaciłem 20 zł!!! :)
Jeremi
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 12:11

Re: Wymiana jednej soczewki progresywnej?

Postprzez teresa » 25 maja 2011, o 16:03

Nie to nie była sieciówka ,to jest niewielki salon w moim mieście wydawało by się że pracują tam fachowcy :evil: .Teraz za nim zdecyduje się na okulary zrobię wywiad środowiskowy ;)
teresa
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 08:31

Re: Wymiana jednej soczewki progresywnej?

Postprzez ROWERZYSTA » 29 maja 2014, o 15:19

A czy optyk jest w satnie stwierdzić jakie soczewki są w danych okularach?
ROWERZYSTA
 
Posty: 173
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 11:51

Re: Wymiana jednej soczewki progresywnej?

Postprzez dorota » 21 cze 2014, o 11:50

Optyk może stwierdzić jedynie po grawerunkach na soczewce progresywnej z jakiej firmy one są.
dorota
 
Posty: 101
Dołączył(a): 11 lip 2011, o 14:01

Re: Wymiana jednej soczewki progresywnej?

Postprzez bohun » 24 cze 2014, o 15:57

i tylko to z jakiej są firmy? :?:
bohun
 
Posty: 96
Dołączył(a): 25 wrz 2012, o 11:17

Re: Wymiana jednej soczewki progresywnej?

Postprzez Erina » 17 lip 2014, o 14:08

ja miałam klienta, który chciał okulary gdzie jedno szkło byłoby progresywne a drugie jednoogniskowe. oczywiście mu odradziłam. podczas rozmowy okazało się też że na jedno oko miał zabieg-podajże zaćma jak dobrze pamiętam i na to oko właśnie chciał jednoogniskowe
Erina
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 lip 2014, o 14:02

Re: Wymiana jednej soczewki progresywnej?

Postprzez niki » 10 paź 2014, o 12:18

bohun napisał(a):i tylko to z jakiej są firmy? :?:

Na szkłach Varilux z Essilora z grawerunku można odczytać jaki to rodzaj soczewek, np.: Liberty, Comfort, Physio jak również czy jest to wersja short, czy normalna.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość