szkła progresywne

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Re: szkła progresywne

Postprzez IGOR » 4 maja 2012, o 11:00

znajoma nawet mnie wprowadzila w stan zastanawiania sie szczerze mówiąc, ale ja na swój prosty rozum poradziłem żeby wziela fotochromy a do samochodu za dnia moglaby sobie zrobic przeciwsloneczne, ale ona juz była nastawiona na "nie", bo pani doktor jej sugerowala barwienie cieniowane wiec specjalista wie lepiej. moim zdaniem mozna miec wiele ale nie mozna miec wszystkiego, jesli ona uwaza ze wszystko da rade miec w jednych okularach to sie myli(chyba), na moja propozycje powiedzila tylko tyle: "ja nie chce miec 10 par- chce miec jedne do wszystkiego" no coz, ja tylko wypowiedzialem swoje zdanie, niech idze do optyka i tam sie wszystkiego dowie, oby tylko znalazl sie taki który jej dogodzi ;)
Dzieki Lemur za zainteresowanie tematem
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Re: szkła progresywne

Postprzez rob14 » 29 sie 2013, o 10:07

Witam, nie wiem, czy do konca jestem we wlasciwym temacie ale mam nastepujaca recepte:

do dali:
P: sfera: +0,75, cylinder -3,75, os 15 stopni
L: sfera -0,5, cylinder -1,25, os 178 stopni

i do blizy:
P: sfera: +0,75, cylinder -3,75, os 15 stopni
L: sfera +0,25, cylinder -1,25, os 178 stopni

czyli jedyna roznica to przejscie z -0,5 na +0,25 przy blizy. Mam 40 lat i jestem informatykiem pracujacym 8-9 godz. dziennie przed monitorem LCD i laptopem, samochodem dojezduam do pracy ok. 2x50 minut dziennie, czysami wypad samochodem na weekend ale przewaznie nie dalej niz 100-200km, dluzsze trasy sporadycznie. I zastanawim sie, czy soczewki progresywne bede wlasciwym wyborem dla mnie, gdzie jednak wiekszosc zycia spedzam przed monitorem. Czytalem, ze nowe typy progresow Free-Form maja szersze pole widzenia, ale coraz wiecej producentow sugeruje do komputera soczewki bioruwe (Essilor Interview, Zeiss Gradal, Hoya Tact 200/400 TrueForm lub Hoyalux iD WorkStyle 200/400, Szajna Office lub BIZNES 200/400 oraz JZO EXTENSO2). Oprocz dobrego widzenia i w miare jaknajmniejszego meczenia wzroku przy pracy przed monitorem, zalezy mi na tym, by bedac w domu nie trzebybylo zmieniac co chwile okularow to do czytania, to do zabawy z dzieckiem, czy do wyjscia na spacer a najlepiej byloby, gdyby w tych samych okularach dalo sie tez prowadzic samochod z tym, ze obawiam, sie, ze soczewki progresywne smniejsza komfort 8 godz. pracy przed monitorem. Do tej pory nosilem jedne okulary i bylo to wygodne, no ale coz strzelila 40-ka a wraz z tym przejscie jednego oka na lekki minus. Prosze o porade w jakim kierunku wyboru isc - czy przy tak niewielkiej roznicy jedynie lewego oka wybrac soczewki progresywne z szerszym polem widzenia Free-Form czy tez raczej soczewki biurowe do 4 metrow i 2 pare okularow do prowadzenia samochodu?
Nie zalezy mi na konkretnym producencie i z tego, co slyszalem, to lepiej kupic dobrej klasy soszewki JZO czy Szajna niz eco Essilora/Zeissa/Hoya/Rodenstock czy innych "swiatowych marek", bo sa ponoc nie odbiegaja wiele jakosciowo od dobrych soczewek "swiatowych marek" a sa przy okazji duzo tansze.

Bede wdzieczny za fachowa porade!

..oraz podpowiedz, gdzie w Krakowie lub Niepołomicach moge znalesc dobrego mistrza optyka, ktory dobrze dobierze okulary progresywne lub biurowe mowiac prawde i nie zdrzierajac niemilosiernie z klienta (aczkolwiek licze sie, ze takie soczewki nie sa tanie).
rob14
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 sie 2013, o 21:41

Re: szkła progresywne

Postprzez rob14 » 29 sie 2013, o 10:13

...zapomnialem nadmienic, ze jak dla mnie moga byc to soczewki mineralne, ktore raczej powinny byc tansze a sa duzo trwalsze i mozna je przecierac sciereczka na sucho, aczkolwiek z tego, co czytalem, wynika, ze wiekszosc producentow robi soczewki progresywne czy biurowe z tworzywa.
rob14
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 sie 2013, o 21:41

Re: szkła progresywne

Postprzez J.M. » 23 sty 2014, o 11:34

Bo mając je na nosie cały dzień to nosek może boleć :D .
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: szkła progresywne

Postprzez angelo » 4 lut 2014, o 13:19

To zależy od tego jaką kto ma wadzę wzroku,bo przypuszczam, że jak ktoś ma +5.0 to soczewki szklane są koszmarem na nosie ;) .
angelo
 
Posty: 96
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 14:58

Re: szkła progresywne

Postprzez Leah » 8 lip 2014, o 09:21

Poza tym nikt nie inwestuje w rozwój soczewek mineralnych, a więc nie można liczyć na nowoczesny progress...
Leah
 
Posty: 77
Dołączył(a): 16 lis 2012, o 10:45

Re: szkła progresywne

Postprzez niki » 10 lip 2014, o 15:12

Większy wybór soczewek okularowych o specjalnym przeznaczeniu jest na pewno wśród soczewek plastikowych. Szkło ma ograniczony asortyment.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: szkła progresywne

Postprzez zero » 10 lip 2014, o 18:25

Poza tym nikt nie inwestuje w rozwój soczewek mineralnych, a więc nie można liczyć na nowoczesny progress...

Chyba to się zmienia. Im bardziej zaawansowana powierzchnia, im bardziej wyrafinowana technologia i dokładności wykonania powierzchni, tym gorzej dla soczewek z tworzywa sztucznego. Soczewka z tworzywa sztucznego ma stosunkowo niski moduł Younga i doskonałość jej wykonania " bierze w łeb", gdy na skutek naprężeń montażowych czy zmian temperatury następuje odkształcenie tych wyrafinowanych, spersonalizowanych, iD, itd., itp. powierzchni. Czas pomału przyzwyczajać się do myśli o mineralnych progresywnych patentach. Soczewki plastikowe będą towarem masowym, z dolnej półki, a prawdziwym wyzwaniem i prawdziwą soczewką projektowaną indywidualnie będzie soczewka mineralna. Można już zauważyć taką tendencję u naszych zachodnich sąsiadów. Jeszcze trochę i plastiki to będzie "chińszczyzna".
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: szkła progresywne

Postprzez pola » 23 paź 2014, o 10:45

Są ludzie, najczęściej starsi, którzy mają przekonanie tylko do szkieł mineralnych i dla nich plastik cały czas jest "chińszczyzną".
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: szkła progresywne

Postprzez martula » 10 gru 2015, o 14:40

To prawda są ludzie którzy wiedzą lepiej :-) oni tylko minerały i nic więcej, my też robiliśmy progresy ostatnio mineralne :-)klient bardzo zadowolony :-)
martula
 
Posty: 122
Dołączył(a): 30 paź 2012, o 14:12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość