szkła progresywne

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Re: szkła progresywne

Postprzez Janet » 29 sty 2011, o 14:56

Dzień Dobry. Droga Regino co do Twoich wątpliwości-nie jestem specjalistą w tym temacie, ale wiem, że moja babcia sobie jakoś niedawno robiła takie okulary. Też się zastanawiała, bo dużo ją kosztowały, ale zdecydowała się i teraz jak sama twierdzi, nie zamieniłaby ich już na inne. A moja babcia jest trochę starsza od Ciebie, nawet sporo, więc myślę, że Twoje oczy na pewno będą Ci wdzięczne za ten komfort. :D Pozdrawiam
Janet
 
Posty: 26
Dołączył(a): 18 sty 2011, o 15:51

Re: szkła progresywne

Postprzez Monika OPTYK » 31 sty 2011, o 19:26

Witam . Pani Regino proszę się nie zastanawiać ,okulary progresywne będą dla pani świetnym rozwiązaniem i proszę się nie martwić że się pani nie przyzwyczai iż teraz na rynku jest szeroka gama soczewek progresywnych z tzw. szerokim kanałem progresji.Jako optyk polecę pani firmę Essilor, posiadają oni soczewki progresywne Varilux, które przywracają oczom zdolność naturalnego widzenia na każdą odległość. Używając jednej pary okularów może pani płynnie przechodzić od oglądania przedmiotów położonych w bliskiej odległości, poprzez te w odległości pośredniej, aż do tych położonych w oddali. Soczewki Varilux zapewnią komfort widzenia w każdej sytuacji.Adaptacja do soczewek Varilux jest bardzo łatwa , potrzebny jest krótki okres .
Avatar użytkownika
Monika OPTYK
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: szkła progresywne

Postprzez regina_wolska » 2 lut 2011, o 16:46

Dziękuje Paniom bardzo za rady, chyba zaryzykuję ten zakup (a może mąż zrobi mi prezent na walentynki), mam nadzieję że dzięki takim okularom poczuję komfort ich posiadania. Pozdrawiam gorąco!
regina_wolska
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 sty 2011, o 12:33

Re: szkła progresywne

Postprzez tina » 3 lut 2011, o 13:09

Cześć Reginko!! A może tak ładne okularki i coś do nich, ja polecam takie ładne białe kozaczki, a na walentynki coś do nich ;) Regino jak mąż za sponsoruje ci takie coolowe okulary, to na pewno coś jeszcze do nich kupi. Reginko pochwal się co to będzie. Papatki buzziiooollee :lol:
tina
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 sty 2011, o 12:33

Re: szkła progresywne

Postprzez Monika OPTYK » 3 lut 2011, o 14:53

A ja doradzam do tych kozaczków oprawkę w kolorze czerwonym ;) :lol: bardzo modne :P
Avatar użytkownika
Monika OPTYK
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: szkła progresywne

Postprzez monia » 3 lut 2011, o 20:59

Dzień dobry .Od 3-miesięcy mój tata posiada okulary dwuogniskowe i strasznie narzeka ,ponieważ chciałby w nich pracować przy komputerze.Okulary dwuogniskowe nie sprawdzają się do pracy biurowej ta moc na górze soczewki jest za słaba i nie widzi małych literek a moc na dole jest zbyt duża i wszystko mu się rozmazuje jak patrzy na monitor.Będąc u optyka pożałował pieniążków na okulary progresywne iż kosztowały trochę więcej a teraz ponosi dodatkowy koszt bo wyrabia sobie okulary progresywne.
monia
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 16:48

Re: szkła progresywne

Postprzez Karina » 7 lut 2011, o 21:59

Hej mam pytanie mam dość skomplikowaną wadę wzroku, noszę okulary od małego i teraz niestety ale od kilku lat potrzebuje już ich zarówno do czytania jak i do chodzenia :/ problem jest tylko taki, że są to dwie różne moce więc i dwie pary, z forum wyczytałam że istnieją takie szkła, przeszłam się do optyka i fakt potwierdził to ale problem powstał w momencie kiedy doszło do wybierania opraw były gigantyczne jak dla starszych pań ,a ja mam dopiero 30-stke. Optyk powiedział mi że takie muszą być, Czy to jest prawda czy nie da rady tych mocy zmieścić w wielkość normalnych oprawek ? Okulary są dość drogie, ale mogę wydać więcej jesli takowa opcja istnieje :/ Jeśli możecie podajcie mi nazwę takich soczewek łatwiej będzie mi je znaleźć w internecie lub też będę wiedziała o co pytać...
Karina
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 lut 2011, o 21:31

Re: szkła progresywne

Postprzez regina_wolska » 8 lut 2011, o 13:08

Hej kochane, właśnie wróciłam z zakładu optycznego z nowym zakupem-są to oczywiście okulary które mi polecałyście czyli progresywne (dodam, że od razu po wyjściu z salonu wsiadłam w nich na rower i pojechałam przed siebie :D ) to chyba najlepszy mój zakup od ładnych paru lat, szkoda tylko, że zima się kończy i nie będę mogła dokupić sobie do nich tych gadżetów, które również mi polecałyście. Teraz siedzę sobie w nich przed komputerem i komfort widzenia jest równie doskonały! Pozdrawiam Was wszystkie bardzo gorąco i jeszcze raz dziękuje za wszystkie porady :)
regina_wolska
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 sty 2011, o 12:33

Re: szkła progresywne

Postprzez Monika OPTYK » 8 lut 2011, o 14:37

Hej Karina jeżeli chodzi o Twój problem, to faktycznie najlepszym rozwiązaniem są okulary progresywne i jeżeli jesteś zdecydowana na taki zakup to polecałabym soczewki progresywne firmy Essilor "elipse" ich konstrukcja pozwala na montaż do małych opraw okularowych, więc nie powinnaś mieć już kłopotu z doborem oprawki. Poszukaj zakładów optycznych,które współpracują z firmą Essilor, a wtedy Twój problem powinien zostać rozwiązany.
Avatar użytkownika
Monika OPTYK
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: szkła progresywne

Postprzez Karina » 10 lut 2011, o 18:37

dzięki Monika :) a co do tych salonów gdzie można je znaleźć na stronie Essilor-a? czy te salony są jakoś oznaczone, że są partnerami tej firmy? i jeszcze jedno wiem że są różne firmy szkieł czemu akurat ta? i czy w razie by co odpowiedniki tych soczewek w innych firmach mają taką samą nazwę? a i orientujesz się może jaki jest zbliżony koszt tych szkieł? przepraszam za natłok pytań i z góry dzięki za odpowiedzi :)
Karina
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 lut 2011, o 21:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość