szkła progresywne

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Re: szkła progresywne

Postprzez zez_ukryty » 17 maja 2011, o 16:49

visionnata napisał(a):Drogi Ryszardzie,nie wiem czy zagłębiałeś się również w inne wątki w tym dziale,jeżeli nie to chciałabym Cię również poinformować,że w razie braku adaptacji przez Ciebie soczewek progresywnych,producent szkieł powinien wymienić Twoje okulary na dwie oddzielne pary do dali i do bliży,zwróć na to uwagę zamawiając okulary i w momencie gdy nie dasz rady funkcjonować w tego typu konstrukcji,zawsze możesz wrócić do standardu. Pozdrawiam i życzę powodzenia!


No nie szalejmy z tą teorią bo nie każdy producent takie coś uznaje więc niekoniecznie POWINIEN. Jeżeli reklamujesz już pewnego producenta soczewek okularowych na "E " to napisz jeszcze na jakich warunkach się odbywa ta "wymiana" i czy działa w każdym przypadku. Pozdrawiam.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: szkła progresywne

Postprzez visionnata » 18 maja 2011, o 10:04

Hej Zez kilka wypowiedzi wcześniej (odnośnie problemu Marka ) twierdziłeś,że wszystkie firmy posiadają gwarancję adaptacji,a nie tylko Essilor,teraz kiedy ja proponuje zainteresowanemu wymianę progresów na dwie różne pary okularów bo rzekomo wszystkie firmy coś takiego preferują,Ty ponownie negujesz moje słowa mówiąc,że tylko Essilor ma takie możliwości,więc mam prośbę zdecyduj się co do swoich wypowiedzi bo się motasz w zeznaniach i nie cytuj moich słów,bo sobie tego nie życzę. Każdy współpracuje z firmą którą uważa za godną polecenia-ja ubóstwiam Essilora i jego szkła będę sprzedawała wszystkim więc daruj sobie złośliwości na ten temat i czepnij się kogoś innego,a może najlepiej własnej osoby :!:
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: szkła progresywne

Postprzez visionnata » 18 maja 2011, o 10:06

Aha jeszcze jedno jak się ma odpowiednie układy z firmą od której kupujemy soczewki w moim przypadku firmą na "E"-to każda para okularów progresywnych może być wymieniona na nowe!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: szkła progresywne

Postprzez Ryszard » 18 maja 2011, o 12:03

Oj widzę że dyskusja na temat firm i okularów progresywnych się zaostrza ,spokojnie na chwilę obecną mam ciągle dylemat,czy w ogóle warto w moim przypadku te okulary robić i zawracać głowę optykowi może po prostu zrobię na razie do chodzenia a o reszcie pomyślę później. A jeżeli chodzi o firmy produkujące szkła to faktycznie Essilor jest polecany w wielu zakładach co chyba świadczy o tym,że naprawdę dobrze się sprzedaje a klienci są z niego zadowoleni.
Ryszard
 
Posty: 27
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 09:11

Re: szkła progresywne

Postprzez zez_ukryty » 18 maja 2011, o 14:14

Gwarancja adaptacji to nie tylko wymiana na dwie pary okularów (a właściwie dwie pary soczewek jednoogniskowych) xD. Tylko jak napisałaś wymiana też na nowe progresy. I nie trzeba mieć extra układów w tym celu. To teraz jeszcze napisz jakie soczewki otrzymuje klient podczas wymiany na dwie pary okularów. Bo wykładanie 1000 zł na komplet jakiś Variluxów a dostanie 4 sztuk Ormy Trio to jest o kant wiesz czego ;) . I jak jest z drugą oprawką. Bo dwie pary ładnie brzmi ale nie jest tak różowo.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: szkła progresywne

Postprzez OptykAniaM » 18 maja 2011, o 14:24

Z doświadczenia wiem że soczewki progresywne wymieniane są na soczewki jednoogniskowe z taką powłoką jaką miały progresy. U mnie zdarzyła się wymiana Varilux z crizalem forte na ormę crizal forte, więc nie przesadzajmy zaraz z Trio ;) A kwestia drugiej oprawy jest do uzgodnienia między optykiem a klientem.
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: szkła progresywne

Postprzez zez_ukryty » 18 maja 2011, o 23:37

No i proszę temat wychodzi na prostą. Czyli jeżeli powłoki te same to "indexy" pewnie również. No już pachnie troszkę ;) bardziej uczciwie. Tylko co począć z klientem, który "obsługuje" progres ale źle mu się czyta pomimo dobrej korekcji i dopasowania. I doskonale mu się w nich prowadzi samochód. Wymiana na inne progresy odpada, na dwie pary również. Zostaje dorobienie okularów do czytania. Czy wtedy też, nie oddając progresywnych otrzyma klient parę jednoogniskowych? . Wybaczcie, że uważam wymianę na dwie pary za chyba najgorsze możliwe rozwiązanie. Sprzedaje się ludziom progresy, najbardziej ergonomiczne rozwiązanie do korekcji prezbiopii i innych a w ramach "gwarancji" człowiek ląduje na tym samym wózku na którym jechał. I warunkuje się to tym "że nie może" (swoją drogą zdarzają się tacy co mają problem z obsługą jednoogniskowych, to co dopiero powiedzieć o progresach). Dlatego osobiście nie wymieniam na dwie pary, bo to się wiąże dla klienta często z innymi kosztami, a wiadomo, że pieniądze rządzą światem. Wole żeby klient miał te progresy i wykorzystywał je do auta albo na zakupach zapewniając sobie uniwersalność a dorabiam mu drugą parę do czytania (bo z tym jest największy problem zazwyczaj w progresie). Zresztą wymiana na dwie pary jednoogniskowych jest często niewspółmierna do poniesionych kosztów za zakup progresów (przepada gdzieś kilka stówek). Takie me skromne zdanie. I czytajmy ze zrozumieniem a nie liżmy słowa (tak ,każda firma ma gwarancję adaptacji. Nie - nie każda rozwiązuje ją np. dwiema parami jednoogniskowych).
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: szkła progresywne

Postprzez OptykAniaM » 19 maja 2011, o 09:38

Miałam podobny przypadek z trudnością w czytaniu w progresach. Wiadomo że wpływają na to różne czynniki. W tym przypadku jednak najgorsze było to że klientka zdecydowała się na tańsze progresy, niby mając świadomość jakie mogą być minusy tego wyboru. Jednak za nic w świecie nie chciała ich wymieniać bo niby były nie dobre, ale takie dobre :D Dokupiła sobie z dobrym rabatem okulary do czytania i była zadowolona. A była to klientka z tych, których niestety długo się pamięta ;)
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: szkła progresywne

Postprzez markus » 8 cze 2011, o 12:35

Witam! Dużo się nasłuchałem o okularach progresywnych, niestety mój okulista powiedział że ze względu na moje zdrowie takie szkła nie są dla mnie wskazane. Jestem 48 letnim cukrzykiem po wylewie natomiast jestem bardzo aktywnym człowiekiem jeżdżę dużo na rowerze, pływam, spaceruję, prowadzę też regularnie samochód, czytam i pracuję przed komputerem. Takie okulary byłyby dla mnie najlepszym, najwygodniejszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem. Nie ma jakiegoś sposobu aby przebadać lub sprawdzić czy nie byłoby możliwości aby moje oczy przyzwyczaiły się takich szkieł? Jakiś test na koordynację? Nie mam pojęcia. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam MAREK
markus
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 12:21

Re: szkła progresywne

Postprzez zez_ukryty » 8 cze 2011, o 13:00

A cierpi Pan na jakieś zaburzenia koordynacji/ruchu? Chyba nie, bo jeździ Pan na rowerze i "jest aktywnym człowiekiem" . Do tej pory korzystał Pan z dwóch par okularów ? Generalnie do progresów nie potrzeba żadnych testów prócz dobrego badania wzroku. Należałoby się jednakże zastanowić nad ową cukrzycą. Czy nie powoduje ona ciągłego pogarszania się wzroku i czy w związku z tym nie musi Pan zmieniać co pewien czas soczewek na mocniejsze. Stan siatkówki też jest ważny. Jeżeli jednak w tej kwestii wszystko jest w porządku to nie widzę przeciwwskazań.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość