okulary konferencyjne biurowe

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

okulary konferencyjne biurowe

Postprzez Laura » 4 cze 2011, o 11:06

Byłam wczoraj u okulisty dostałam receptę na okulary o mocach: +3.0 i +3.25 i cyl -2.5 20stopni z dopiskiem że maja to być Interview add 0.8, jak wytłumaczył okulista są to okulary konferencyjne polecane do pracy w biurze. Po wizycie zrobiłam rekonesans wśród okolicznych sklepów optycznych i okazuję się że ten cyl-2.5 uniemożliwia wykonanie mi okularów. Co robić, jest jakiś inny odpowiednik, inne wyjście???
dodam że wcześniej okulary miałam takie: +2.0 i +2.25 cyl -1.0. :?:
Laura
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 cze 2011, o 10:58

Re: okulary konferencyjne biurowe

Postprzez zez_ukryty » 5 cze 2011, o 15:39

Z tego co wiem cylinder w takich soczewkach jest do 4.00 dptr.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: okulary konferencyjne biurowe

Postprzez optyk.F » 6 cze 2011, o 10:20

Niestety firma Essilor też tylko posiada zakres cyl.do 2.0 w soczewkach Interview 0,8 i 1.3 do komfortowego widzenia bliży i odległości pośrednich. Ale istnieją jeszcze soczewki Varilux Computer 2V i 3V ,które mają zakres cylindra aż do 4.0.
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: okulary konferencyjne biurowe

Postprzez Laura » 6 cze 2011, o 15:55

Czy te okulary Computer V2 i V3 są takie same jak te Interview 0.8 które zalecił mi okulista? tam ma być jakaś określona inna wada do monitora. Nie znam się na tym kompletnie. Zaskoczyła mnie aż tak radykalna zmiana tego "CYL"? Lekarz chciał mi przypisać jeszcze okulary do chodzenia na dzień takie 3 w 1 ale nie widzę takiej potrzeby, chyba jeszcze nie są mi potrzebne. Nie wiem co robić :roll:
Laura
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 cze 2011, o 10:58

Re: okulary konferencyjne biurowe

Postprzez zez_ukryty » 6 cze 2011, o 16:29

Niech się Pani nie martwi. Te wszystkie soczewki zapewnią Pani wystarczający komfort albo komfort jeszcze większy. Nie nie sugeruje się Pani oceną okulisty (że muszą być intv 0.8) tylko tego kto się na tym zna - optyka okularowego.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: okulary konferencyjne biurowe

Postprzez Laura » 8 lip 2011, o 13:05

Zezie dziękuję za wsparcie. Ciesze się już nowymi okularami :D kosztowały majątek ale nieważne, odczuwam komfort na najwyższym poziomie, oko jakoś inaczej pracuje w tych okularach, wręcz odpoczywa. Znikły takie dolegliwości jak suchość, pieczenie, zaczerwienienie. Rewelacja. Dla jasności... posiadam szkła Computer V3. Polecam
Laura
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 cze 2011, o 10:58

Re: okulary konferencyjne biurowe

Postprzez zbyszek » 1 sie 2011, o 15:45

Tydzień temu odebrałem okulary do komputera .Na gwarancji mam napisane Interview 0.8. Siedząc przy komputerze i zerkając w bok komputer robi mi się w kształcie rombu (lekko pochylony) .Czy te okulary nie są czasem jakieś wadliwe? Czy takie zniekształcenia obrazu są normalnym zjawiskiem, bo wydaje mi się że nie?
zbyszek
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 sie 2011, o 15:29

Re: okulary konferencyjne biurowe

Postprzez visionnata » 1 sie 2011, o 16:07

Drogi Zbyszku,chciałam Cię uświadomić,że do okularów progresywnych i interview, które w tym momencie masz w swoim posiadaniu,trzeba się niestety przyzwyczaić,a polega to na tym,że zwyczajnie uczymy się korzystać z tego rodzaju okularów. Nie wykluczam w tym momencie pomyłki w montażu,czy też doborze szkieł bo taka ewentualność zawsze istnieje,ale zanim rzucimy podejrzenia na optyka za złe wykonanie,bądź okulistę za złą receptę,najpierw musimy sami spróbować uporać się z problemem. Proponuję Ci abyś na początek nauczył się ruszać głową pracując przy komputerze,staraj się nie "zezować" na boki,czy też w dół lub górę tylko w momencie gdy chcesz przenieść wzrok na inną część monitora to wtedy zwyczajnie przekręć głową. To jest moja pierwsza wskazówka zacznij ją stosować i napisz o efektach jeżeli nie przyniesie oczekiwanego skutku,wtedy pomyślimy co jeszcze zrobić,żeby było dobrze. Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: okulary konferencyjne biurowe

Postprzez optyk.F » 2 sie 2011, o 21:06

Zbyszku Visionnata ma racje do tych okularów trzeba się przyzwyczaić (nauczyć się z nich korzystać).Myślę że tydzień czasu wystarczy panu na opanowanie tych okularów ;) pozdrawiam
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: okulary konferencyjne biurowe

Postprzez zbyszek » 3 sie 2011, o 08:30

Dzięki za informacje w takim razie cóż mi pozostaje, postaram się korzystać z nich według udzielonych mi wskazówek .Trochę kosztowały te okulary więc nie poddam się tak łatwo. :)
zbyszek
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 sie 2011, o 15:29

Następna strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość