okulary progresywne / pryzmaty

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Re: okulary progresywne / pryzmaty

Postprzez Visa » 21 cze 2011, o 14:59

Panowie, niepotrzebne są zwady a wartościowe rady. Recepta wygląda następująco:
Oko prawe- +2.75/+1.0 20stopni
Oko lewe - +3.0/+1.25 160stopni

Oko prawe- +4.0/+1.0 20stopni 6dpryzm basis nosalis
Oko lewe - +4.25/+1.25 160stopni 6dpryzm basis nosalis

kompletnie się na tym nie znam, są dodatkowo rysunki które mi nic nie mówią.
Wczoraj przy okazji zajrzałam do optyka (mały, osiedlowy) pani która go prowadziła powiedziała że nie ma możliwości wykonania okularów progresywnych według mojej recepty ale okulary "dwu-ogniskowe" z oddzielnym wtopionym polem do bliży najprawdopodobniej tak. Mimo wszystko odradzała wykonanie jakichkolwiek okularów wszystko w jednym.
Visa
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 cze 2011, o 14:51

Re: okulary progresywne / pryzmaty

Postprzez zez_ukryty » 21 cze 2011, o 19:55

Można by było spróbować patentu z folią pryzmatyczną. Niestety odznaczałaby się na okularach. Dobrze docięta, zakrywająca obszar bliży mogłaby nawet ułatwić Pani naukę obsługi tych okularów (szczególnie czytania). Łatwiej byłoby odnajdywać Pani obszar do bliży. Dodatkowo soczewki powinny być z dłuższa strefą progresji, by nie utrudniała folia Pani obserwacji obszaru pośredniego. Swoją drogą folia w dolnej części może na początku trochę irytować. Następnie optyk po wykonaniu progresów powinien sprawdzić działanie pryzmatyczne soczewki w dolnej części (wynosiłoby ok 1-1,5 pdrtr). Po tym zabiegu dopiero należałoby zamówić odpowiednią folię i brać się za przyklejanie. Na odchodne powiem, że robiłem podobny patent na dwuogniskowych. Wiadomo - w 2F sprawa jest odrobinę prostsza ale klientka pomimo folii w dolnej części z powodzeniem z okularów korzysta.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: okulary progresywne / pryzmaty

Postprzez Visa » 27 cze 2011, o 14:41

Pogubiłam się, to jednak można wykonać takie okulary progresywne? czy zaiste byłby to eksperyment? wolałabym nie ryzykować ze swojej strony utraty 1,5tyś.zł. czy nawet więcej w momencie kiedy ten eksperyment nie przyniósłby oczekiwanego rezultatu. Okulary "dwu-ogniskowe" odpadają, nie chce uchodzić za starowinkę w wieku 48lat i morał jest taki ze pozostają mi 2 pary okularów których chciałam uniknąć?
Visa
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 cze 2011, o 14:51

Re: okulary progresywne / pryzmaty

Postprzez LEMUR » 27 cze 2011, o 14:57

Visa napisał(a):Pogubiłam się, to jednak można wykonać takie okulary progresywne? czy zaiste byłby to eksperyment? wolałabym nie ryzykować ze swojej strony utraty 1,5tyś.zł. czy nawet więcej w momencie kiedy ten eksperyment nie przyniósłby oczekiwanego rezultatu. Okulary "dwu-ogniskowe" odpadają, nie chce uchodzić za starowinkę w wieku 48lat i morał jest taki ze pozostają mi 2 pary okularów których chciałam uniknąć?


Nie zrobi tego zadna firma... nie robia soczewek z pryzmatem na jedna odleglosc, bez wzgledu czy pryzmat TYLKO do dali czy TYLKO blizy. Bifo tez nie zrobia. Jezeli ta sama wartosc pryzmatu wystepuje do dali i blizy jednoczesnie - to tak
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: okulary progresywne / pryzmaty

Postprzez waldek » 31 sty 2014, o 13:23

A jeżeli od okulisty dostałem receptę, w której mam inne cylindry do dali i bliży? Myślicie, że to bład recepty, czy tak może być? I co jeżeli chcę okulary progresywne?
waldek
 
Posty: 43
Dołączył(a): 31 sty 2014, o 12:42

Re: okulary progresywne / pryzmaty

Postprzez zero » 31 sty 2014, o 14:20

Nie zrobi tego zadna firma... nie robia soczewek z pryzmatem na jedna odleglosc,

To stara sprawa, ale z pryzmatami to oczywiście nie do końca prawda. Jak to jest można będzie się dowiedzieć na szkoleniu w cechu. Akurat będzie o pryzmatach.
Natomiast różne cylindry, to niestety kicha. Trzeba będzie dwie pary okularów, albo jeszcze raz sprawdzić moce. Może jednak błąd, chociaż może być, że musi być różnica.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: okulary progresywne / pryzmaty

Postprzez waldek » 8 lut 2014, o 10:52

Wybiorę się jeszcze raz i sprawdzę jak to wygląda z tymi moimi cylindrami
waldek
 
Posty: 43
Dołączył(a): 31 sty 2014, o 12:42

Poprzednia strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość