Czy to prawda??

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Czy to prawda??

Postprzez Teresa58 » 30 lis 2011, o 13:03

Witajcie.

Mam taki problem. Niedawno byłam u okulisty, dostałam receptę na okulary do dali i do bliży. Zachęcona przez optyka zamówiłam sobie okulary progresywne. Na 2 dzień miałam wizytę u neurologa, ponieważ leczę się na ostrą migrenę. Neurolog powiedział mi, że nie powinnam kupować takich okularów bo nie będę mogła w nich chodzić ze względu właśnie na migrenę. Czy to prawda??
Teresa58
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 lis 2011, o 12:59

Re: Czy to prawda??

Postprzez Nestor » 1 gru 2011, o 11:51

Nie ma przeciwskazań do użytkowania soczewek progresywnych w przypadku problemów z migreną.
Co więcej, mam w otoczeniu osoby, które mają bardzo ostre ataki migreny, noszą okulary progresywne i są z nich bardzo zadowolone.
Nestor
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 23:14

Re: Czy to prawda??

Postprzez Teresa58 » 1 gru 2011, o 14:03

No to jest to dziwne...bo mi neurolog powiedział, że absolutnie takich okularów mam nie kupować...no i po wielkich zawirowaniach udało mi się zrezygnować z tego zamówienia... I jak tu ufać lekarzom??
Teresa58
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 lis 2011, o 12:59

Re: Czy to prawda??

Postprzez visionnata » 6 gru 2011, o 14:03

Hej Teresa,przyznam że zainteresował mnie Twój problem a raczej to o czym mówił Twój neurolog, zastanawia mnie również w jaki sposób sprecyzował powody dla których miałabyś zrezygnować z tych okularów. Z tego co się orientuje bóle migrenowe są okropnym schorzeniem,ale nie wydaje mi się aby noszenie okularów miało na to jakikolwiek wpływ. Dziwię się również Tobie,że tak łatwo podjęłaś decyzję o rezygnacji z komfortu jaki dają okulary progresywne. Uwierz,że warto było spróbować,a w momencie gdy rzeczywiście okazałoby się,że coś jest nie tak wtedy zawsze możesz wymienić je na dwie oddzielne pary!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Czy to prawda??

Postprzez LEMUR » 6 gru 2011, o 16:20

no, czasami bole migrenowe sa np. spowodowane np. nieodpowiednia korekcja, nieskompensowana foria lub znaczna foria... polecam wizyte rowniez u optometrysty - ale takiego po szkle wyzszej: UAM Poznan, UM Poznan lub PWR Wroclaw a nie po kusikach refrakcji :mrgreen:
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Czy to prawda??

Postprzez Teresa58 » 7 gru 2011, o 12:13

Visionnata optyk mówił mi o takiej możliwości ale ja mam okulary do blizy i do dali a chciałam spróbować te progresywne właśnie z uwagi na komfort. Jak ten neurolog mnie tak nastraszyl to zrezygnowałam- a nie bardzo miałam pieniądze, żeby wydać ją na kolejne dwie pary okularów, które już mam. Może skorzystam z Twojej rady Lemur tylko skąd mam wiedzieć, czy dana osoba ma wyższe wykształcenie czy nie...??
Teresa58
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 lis 2011, o 12:59

Re: Czy to prawda??

Postprzez LEMUR » 7 gru 2011, o 20:30

Teresa58 napisał(a):Może skorzystam z Twojej rady Lemur tylko skąd mam wiedzieć, czy dana osoba ma wyższe wykształcenie czy nie...??


moze po prostu zapytaj jaka uczelnie skonczyl / skonczyla? Niestety ale zawod optometrysty jest nieuregulowany prawnie i czesto spotykam sie z tym, ze jest naduzywany przez osoby, ktore nie maja ku niemu wyksztalcenia.
Albo po prostu spojrz na dyplom - zazwyczaj osoby po uczelni nie ukrywaja tego i raczej wywieszaja swoje dyplomy. Koniec jezyka za przewodnika :)


W tym katalogu moga byc dodani TYLKO optometrysci po jednej z trzech uczelni, wymogiem jest podanie uczelni, numeru dyplomu i daty ukonczenia - ktos kto tego nie ma - nie znajdzie sie w tym katalogu
http://dobrewidzenie.pl/optometrysta/pr ... rysta.html

moze nie ma za duzo, ale zawsze mozna znajomym o nim powiedziec - wpisy sa bezplatne!
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Czy to prawda??

Postprzez Leah » 14 paź 2013, o 09:42

Wiele zawodów w Polsce jest nieuregulowanych prawnie, nie tylko optyk, ale i psycholog, dietetyk.
Leah
 
Posty: 77
Dołączył(a): 16 lis 2012, o 10:45

Re: Czy to prawda??

Postprzez PIT-36 » 14 paź 2013, o 10:49

Pseudo specjalistów jest od groma i ciut ciut. Ostatnio poszukiwałem do pracy właśnie optometrysty i ku mojemu zdziwieniu zaczęły do mnie napływać cv od osób bez wykształcenia w tym kierunku ale z praktyką w tym zawodzie :shock:
PIT-36
 
Posty: 27
Dołączył(a): 11 paź 2013, o 11:29

Re: Czy to prawda??

Postprzez J.M. » 14 paź 2013, o 10:58

Tylko kto jest lepszy ten co ma praktykę i pojęcie ale brak papierku,czy ktoś kto ma go,a praktyki żadnej?
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Następna strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość