okulary do czytania i do komputera

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Re: okulary do czytania i do komputera

Postprzez OptAS » 11 kwi 2011, o 16:49

Maślana... bardzo prawdopodobne jest to że okulary są za mocne. Optyk przed wykonaniem okularów powinien po 1. zaznaczyć na demolensach wysokość dolnej powieki klienta, po 2. wziąć pod uwagę tą wysokość oraz wysokość centracji przy montażu, nie zawyżać ani zaniżać, to może spowodować iż redukcja mocy jaka jest przypisana soczewkom konferencyjnym wypadnie w niewłaściwym miejscu. Jeżeli optyk zawyżył wysokość najpewniej moc usytuowana w górnej części soczewki przez którą mama patrzy na monitor komputera jest za mocna i niestety jest to wina optyka i nieprawidłowego montażu.
OptAS
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 sty 2011, o 19:08
Lokalizacja: Stolica i jej okolica

Re: okulary do czytania i do komputera

Postprzez Mała » 5 wrz 2011, o 09:14

Dzień dobry.
Moi drodzy zakreślę wam pewną sytuację i poproszę o opinie w tej sprawie. Mama mojej koleżanki jest księgową, niedawno badała sobie wzrok i okulista przepisał jej okulary do czytania. Jako, że czasem tu do was zaglądam powiedziałam koleżance, że istnieją okulary do czytania i do komputera w jednym- jej mama to bardzo nowoczesna kobieta otwarta na wszelkie "nowości" i była zachwycona pomysłem- poszła do okulisty jeszcze raz i poprosiła o właśnie takie okulary. Jeśli chodzi o pracę zawodową to wszystko dla mnie jasne i zrozumiałe, natomiast czy z tych okularów będzie mogła normalnie korzystać w domu np czytając wieczorną lekturę w łóżku? będzie to wygodne? czy bedzie potrzebowała dodatkowych okularów?
Mała
 
Posty: 90
Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 09:15

Re: okulary do czytania i do komputera

Postprzez OptykPodRóżą » 5 wrz 2011, o 13:15

Witaj Mała. Odpowiadając na Twoje pytanie-mama Twojej koleżanki jak najbardziej będzie mogła używać tych okularów w domu. Co do czytania w łóżku w takich okularach tu już sprawa się przedstawia różnie. Mama koleżanki musi zdawać sobie sprawę, że z uwagi na konstrukcję takich szkieł decydujący wpływ ma ustawienie głowy a dokładniej gałek ocznych. Czytając w łóżku położenie oczu jest trochę inne niż naturalne-gałki oczne są dużo niżej. Może to powodować pewien dyskomfort, ale nie musi. Zależy też czy koleżanki mama dużo czyta wieczorami i nie tylko-jeśli tak może sobie sprawić okulary typowo do czytania. Zazwyczaj tak jest, że jak coś ma pełnić więcej niż jedną funkcję to niesie też to za sobą pewne ograniczenia. Pozdrawiam
OptykPodRóżą
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 13:39

Re: okulary do czytania i do komputera

Postprzez Helena » 7 wrz 2011, o 08:40

Dzień dobry.

Miałam kiedyś podobny dylemat, zdecydowałam się na zakup okularów do komputera i czytania w jednym. Byłam i jestem z nich bardzo zadowolona, są rewelacyjne. Chodzić w okularach nie muszę, ale do pracy są mi potrzebne. Obecnie mam jedna parę w pracy a drugą w domu. Myślę, że Pani o której mowa również będzie zadowolona a z czasem może tak jak ja mieć drugą zapasową parę w domu takich samych badź zwykłych do czytania.
Pozdrawiam
Helena
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 wrz 2011, o 08:23

Re: okulary do czytania i do komputera

Postprzez mola » 27 lis 2013, o 15:52

Świetne rozwiązanie. Ja też się przymierzam do zakupu takich okularów. Specjalnie się tego nie boję. Niestety kolejnym krokiem będą prawdopodobnie progresy
mola
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 paź 2013, o 09:06

Re: okulary do czytania i do komputera

Postprzez vanessa » 3 gru 2015, o 15:19

I słusznie bo nie ma się czego bać :-)
vanessa
 
Posty: 146
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 08:52

Re: okulary do czytania i do komputera

Postprzez Marta123 » 16 lis 2017, o 10:49

Witam.
Kiedyś mój optyk zaproponował mi szkła do bliży i odległości pośrednich,ale przestraszyłam się tego że muszę się przyzwyczaić do ich użytkowania .Czytając te opinie jestem spokojniejsza i chyba skuszę się na takie rozwiązanie :D Dam znać jak efekt :lol:
Pozdrawiam
Marta123
 
Posty: 69
Dołączył(a): 13 paź 2016, o 08:53

Re: okulary do czytania i do komputera

Postprzez Nela » 15 sty 2018, o 16:09

Moja mam ma szkła tego typu- są świetne, bo dzięki tej konstrukcji utrzymuje naturalną pozycję podczas pracy w biurze i ma komfort patrzenia zarówno na dokumenty jak i na komputer czy siedzącego petenta
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Re: okulary do czytania i do komputera

Postprzez Marta123 » 3 kwi 2018, o 08:22

Tak jak obiecałam wróciłam z opinią na temat okularów biurowych...
Jestem zachwycona że się skusiłam, teraz bez nich nie wyobrażam sobie pracy! Pracuje w nich zarówno przy komputerze jak i przy pisaniu i czytaniu.!!! Myślę że teraz zdecyduję się na progresy (oczywiście te zostawią do pracy) ale przekonałam się że nie taki diabeł straszny jak go malują :shock:
Marta123
 
Posty: 69
Dołączył(a): 13 paź 2016, o 08:53

Re: okulary do czytania i do komputera

Postprzez Jasia » 30 lip 2018, o 15:52

Posłuchałam waszych rad i też robię takie okulary! :shock:
Jasia
 
Posty: 28
Dołączył(a): 19 cze 2018, o 13:48

Poprzednia strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość