Różnica pomiędzy progresami za 600zł a 1800zł.

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Różnica pomiędzy progresami za 600zł a 1800zł.

Postprzez J_Gawrońska » 29 paź 2016, o 11:15

Witam forumowiczów, czy jest mi ktoś w stanie racjonalnie wytłumaczyć różnicę pomiędzy progresami za 600zł. a tymi za 1800 i więcej.
Odwiedziłam ostatnio kilku optyków w celu rozeznania się w ofertach szkieł progresywnych. Zdumiona jestem rozbieżnością cen. Rozumiem że każda firma oferuje różne produkty w różnych cenach ale żeby taka różnica? Zapewniano mnie że te za 1800zł są rewelacyjne ale te za 600 też są bardzo dobre. Jak poprosiłam o argumenty skąd ta różnica skoro jedne i drugie są dobrym wyborem to już pani w optyku nie była w stanie sensownie mi tego wytłumaczyć. Stoję przed decyzją zakupu pierwszych okularów progresywnych i całkiem zgłupiałam. Spodziewałam się bardziej konkretnych informacji, których nie otrzymałam. Proszę o opinię
J_Gawrońska
 
Posty: 13
Dołączył(a): 29 paź 2016, o 10:06

Re: Różnica pomiędzy progresami za 600zł a 1800zł.

Postprzez SpecEye » 29 paź 2016, o 12:58

Różnicę miedzy soczewkami progresywnymi często są zasadnicze. Różnią się konstrukcją, rodzajem, przeznaczeniem, technologią wykonania, materiałami z jakich soczewki są wykonane, długością strefy progresji, uszlachetnieniami i można by tak jeszcze wymieniać. Dobór odpowiednich progresów powinien się opierać na szczegółowym wywiadzie z klientem, to jest klucz do sukcesu.
Różnice w cenie wynikają głównie ze stopnia zaawansowania soczewek, są standardowe i takie "szyte na miarę" - to trochę jak z sukienką. Idziemy do sklepu i kupujemy pierwszą lepszą którą odpowiada nam pod względem ceny a mniej wyglądu, albo idziemy do krawcowej, ona ściąga miarę i szyję taką jak chcemy, idealnie dopasowaną, z dobrego materiału suknię która leży jak ulał.
Wybór pierwszych okularów progresywnych jest bardzo ważny i należy poszukać specjalisty który fachowo się Panią zajmie.
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: Różnica pomiędzy progresami za 600zł a 1800zł.

Postprzez martula » 23 lis 2016, o 16:42

Na pewno soczewka droższa jest tak jak napisała poprzedniczka soczewką indywidualną robioną specjalnie dla Pani , ale jeśli chodzi o tą różnicę cenową to na pewno bardzo duża jest różnica w wielkościach pola widzenia, w tych droższych szkłach jest to pole bardziej obszerne więc dużo łatwiej jest w takich soczewkach funkcjonować, w tanich soczewkach obszar bliży i dali jest znacznie zawężony.
martula
 
Posty: 122
Dołączył(a): 30 paź 2012, o 14:12

Re: Różnica pomiędzy progresami za 600zł a 1800zł.

Postprzez Piotr » 25 lis 2016, o 16:08

Droga Pani, pisze Pani o pierwszych okularach , a moze Pani powiedziec ile różnią się wartości do dali i do bliży?

wyjasnienie roznicy w cenie juz Pani otrzymała- cena zazwyczaj wynika z wartości produktu
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: Różnica pomiędzy progresami za 600zł a 1800zł.

Postprzez J_Gawrońska » 20 gru 2016, o 15:17

Aktualna recepta:
20161220_145423.jpg
20161220_145423.jpg (40.9 KiB) Przeglądane 11533 razy


Jestem już w posiadaniu pierwszych okularów progresywnych. Znalazłam firmę która rzetelnie wytłumaczyła mi różnicę między soczewkami tańszymi i tymi z górnej półki cenowej. Na swoich okularach nie oszczędzałam. Co prawda kosztowały krocie ale jaka wygoda... warta swojej ceny. Rzeczywiście optyk bardzo dokładnie mnie o wszystko wypytał, zaproponował jedynie 2 opcje które miały być dostosowane do moich potrzeb. Wykonał pomiary i za ok 1,5 tyg. już miałam swoje nowe okulary. Po założeniu nie miałam żadnych rewolucji, falowania czy innych historii. Prawdą jest że na progresach nie powinno się oszczędzać. Fakt, nie mam porównania z tymi tańszymi ale w swoich czuje się świetnie.
J_Gawrońska
 
Posty: 13
Dołączył(a): 29 paź 2016, o 10:06

Re: Różnica pomiędzy progresami za 600zł a 1800zł.

Postprzez Marta123 » 3 sty 2017, o 10:50

Mam pytanie ... czy w droższej wersji szkieł progresywnych też jest takie" pole martwe" po bokach szkła? Chodzi mi o to że moja mama ma pierwsze okulary progresywne i narzeka na to że kiepsko widzi po bokach soczewki. Co prawda optyk wspominał że tak może być, a okulary nie są z najwyższej półki :D Chciałabym wiedzieć na przyszłość czy jak wydamy więcej pieniędzy na takie okulary to też może być takie wrażenie? :D
Marta123
 
Posty: 69
Dołączył(a): 13 paź 2016, o 08:53

Re: Różnica pomiędzy progresami za 600zł a 1800zł.

Postprzez J_Gawrońska » 7 sty 2017, o 12:08

Na swoim przykładzie i okularach progresywnych " HOYA - MyStyle CR1.5 HVL UV Control" (spisane z gwarancji) nie czuję żadnych ograniczeń. Optyczka wytłumaczyła mi że są to okulary na indywidualne zamówienie, uwzględniające wszystkie moje potrzeby, a pomiary które zrobiła są dostosowane do oprawy którą wybrałam i uwzględniające wszystkie parametry, tak jak w rzeczywistości leżą na twarzy co ma gwarantować wysoki komfort.
Jak mówiła w standardowych okularach przyjete są sztywne parametry "od" "do" gdzie nie zawsze one się pokrywają ze "stenem faktycznym". Bo oprawa na nosie kazdego klienta leży inaczej i nie musi spełniać tych sztywnych parametrów. Szkła które wybrałam jak mówiłam są idealnie dopasowane i uwzględniają wszelkie odchylenia od tych norm. Mam nadzieję że nic nie przekręciłam i wszystko jest jasne, w każdym razie czuje się bardzo dobrze w okularach, nawet zapominam że mam je na nosie.
J_Gawrońska
 
Posty: 13
Dołączył(a): 29 paź 2016, o 10:06

Re: Różnica pomiędzy progresami za 600zł a 1800zł.

Postprzez niki » 9 paź 2017, o 11:02

Ja słyszałam że różnica między "tanimi" progresami a "drogimi" jest taka, że tanie lądują najczęściej w szufladzie, bo nie da się w nich chodzić a drogie na nosie, bo nie ma z nimi żadnego problemu :D
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Różnica pomiędzy progresami za 600zł a 1800zł.

Postprzez zero » 9 paź 2017, o 17:53

Różnica pomiędzy progresami za 600zł a 1800zł na pewno wynosi 1200 zł. Reszta jest niewiadoma. Ja noszę soczewki progresywne najtańsze jakie są na krajowym rynku. I widzę tak samo, a może nawet nieco lepiej niż w soczewkach z górnej półki. Wszystko zależy od potrzeb, stanu układu wzrokowego (ale kto to sprawdza?) i konstrukcji soczewek. Tej ostatniej też nikt nie zna, więc pewne są tylko kwoty.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Różnica pomiędzy progresami za 600zł a 1800zł.

Postprzez zero » 9 paź 2017, o 17:53

Różnica pomiędzy progresami za 600zł a 1800zł na pewno wynosi 1200 zł. Reszta jest niewiadoma. Ja noszę soczewki progresywne najtańsze jakie są na krajowym rynku. I widzę tak samo, a może nawet nieco lepiej niż w soczewkach z górnej półki. Wszystko zależy od potrzeb, stanu układu wzrokowego (ale kto to sprawdza?) i konstrukcji soczewek. Tej ostatniej też nikt nie zna, więc pewne są tylko kwoty.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Następna strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości