okulary 3 w 1 do komputera?

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

okulary 3 w 1 do komputera?

Postprzez saya » 4 lut 2011, o 14:14

Noszę okulary ok 20lat. Aktualnie posiadam wadę -2.0 do chodzenia na co dzień, natomiast do komputera używam starych okularów (poprzednich) -1.25. Ostatnio optyk zaproponował mi okulary 3w1 do komputera. Cena jest kosmiczna stąd moje wątpliwości i poszukiwania jakiejś rekomendacji z ust innego optyka. Przecież nie potrzebuję okularów do czytania bo wystarczają mi moje -1.25 a 3w1 oznacza 3 wartości tak jak w przypadku progresów które nosi moja mama. Szczerze mówiąc to się pogubiłam i już nic nie rozumiem, czy mógłby mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tymi progresami do komputera, czy one są mi potrzebne? czy ten optyk chciał mnie naciągnąć?
saya
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 10:18

Re: okulary 3 w 1 do komputera?

Postprzez Monika OPTYK » 26 lut 2011, o 10:53

Witam.Saya być może temu optykowi chodziło o soczewki typowe do dali i komputera.Firma Essilor posiada takie soczewki Varilux Computer 3V Orma są to soczewki przeznaczone dla osób często przenoszących wzrok z ekranu monitora na przedmioty do dali.Wydaje mi się że te soczewki świetnie by się sprawdziły w twoim przypadku bo jak sama powiedziałaś nie potrzebujesz soczewek do bliży a te soczewki nie posiadają mocy do bliży.
Avatar użytkownika
Monika OPTYK
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: okulary 3 w 1 do komputera?

Postprzez saya » 17 mar 2011, o 12:49

To byłoby świetne rozwiązanie. Być może nazwa mnie zmyliła "V3" . Optyk użył stwierdzenia że są to okulary progresywne jednak nie wytłumaczył że nie posiadają pola do czytania które jest dla mnie zbędne.
saya
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 10:18

Re: okulary 3 w 1 do komputera?

Postprzez brunetka » 2 kwi 2011, o 10:42

Hej tak czytam,te posty na forum i szukam czegoś co by mnie jeszcze zainteresowało-no i chyba znalazłam. Również noszę okulary do dali na chwilę obecną moja wada wynosi niestety już -3,25 na oko prawe i lewe i szczerze mówiąc chętnie bym skorzystała z takiego rozwiązania,ponieważ do komputera mam słabsze moce ale drażni mnie to ciągłe zmienianie z jednej pary na drugą,ale mam pytanie: czy wszystkie wady wzroku mogą mieć zastosowanie w tego typu konstrukcjach no i przede wszystkim jak wygląda ta przyjemność cenowo,bo była wzmianka o cenach,ale nie padły konkretne liczby więc byłabym wdzięczna,gdyby ktoś udzielił mi tych info. Pozdrawiam!!!!!!!!!!
brunetka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31 mar 2011, o 13:41

Re: okulary 3 w 1 do komputera?

Postprzez zez_ukryty » 2 kwi 2011, o 11:17

Wszystkie wady wzroku mogą mieć zastosowanie w tego typu konstrukcjach. Cenowo taka przyjemność zaczyna się od 200 zł za soczewkę z powłoką antyrefleksyjną. Wiadomo, im drożej tym lepiej. Za sensowną soczewkę progresywną (3w1) trzeba zapłacić (u mnie) od 540 zł za sztukę. I mówię tu o soczewkach tzw. Indywidualnych (robione stricte dla Pani z szerokimi polami widzenia).
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: okulary 3 w 1 do komputera?

Postprzez brunetka » 2 kwi 2011, o 11:34

Ok,czyli faktycznie koszt nie jest mały,ale rozumiem,że końcowy efekt jest zadowalający,a jeżeli chodzi o oprawy-to czy każdy model będzie odpowiedni,czy są jakieś wymagania??????
brunetka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31 mar 2011, o 13:41

Re: okulary 3 w 1 do komputera?

Postprzez zez_ukryty » 2 kwi 2011, o 13:30

Do soczewek progresywnym oprawa musi mieć tarczę okularową odpowiedniej wysokości. Dlatego by zmieścić pola widzenia. Zazwyczaj soczewki progresywne posiadają "strefy progresji". Jest to odległość pomiędzy obszarem do dali a bliżą, który przypada odległościom pośrednim. Może to być np 11mm lub 14mm, zależnie od producenta. I w ten sposób możemy wybrać sobie ew oprawkę odrobinę mniejszą bądź większą. Ale jeżeli zdecyduje się pani na zakup to w salonie optycznym zostanie pani o wszystkim poinformowana. Również optyk zaproponuje odpowiednią długość "kanału" progresji. Osobiście preferuje, szczególnie do pracy przy komputerze, krótszą strefę w zależności od pozycji pracy przed komputerem.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: okulary 3 w 1 do komputera?

Postprzez brunetka » 13 kwi 2011, o 13:53

witam serdecznie,chciałam się tylko pochwalić,że w końcu zdecydowałam się na zakup okularów do pracy przy komputerze tzn.3w1,już nie mogę się doczekać kiedy będę je miała w swoim posiadaniu i mam nadzieję,że spełnią moje oczekiwania bo kosztowały nie mało więc zdenerwuje się,jeżeli będzie coś nie tak. A tak przy okazji to czy na tego typu okulary jest jakaś gwarancja adaptacji,czytałam że te progresywne można w razie niezadowolenia wymienić na dwie oddzielne pary okularów,a jak jest w tym przypadku? Zapomniałam zapytać o to będąc u optyka!
brunetka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31 mar 2011, o 13:41

Re: okulary 3 w 1 do komputera?

Postprzez Monika OPTYK » 14 kwi 2011, o 11:23

Witam.Brunetko jak najbardziej jest gwarancja na takie okulary.Jeszcze zależy jakiej firmy są te soczewki ale w większości firm udzielają gwarancji na okulary.
Avatar użytkownika
Monika OPTYK
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: okulary 3 w 1 do komputera?

Postprzez Bartosz » 20 maja 2014, o 09:55

Szkoda, że brunetka nie powiedziała jak się sprawdzają w użytkowaniu te okularki
Bartosz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 11 maja 2011, o 14:00


Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość