Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Propozycję specjalistów.

Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Postprzez Daniel » 4 maja 2011, o 11:35

Porównanie Mr. Blue z poprzednikiem Kappa CTD . Czy ten automat zarobi na siebie ? Czy jakość szlifowania jest faktycznie najwyższa ? Czy Mr. Blue jest bezawaryjny ?? Jakie wnioski porównując go z automatem firmy Nidec Me 1200 ?
Avatar użytkownika
Daniel
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 gru 2010, o 12:45

Re: Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Postprzez Vision Lab-Z » 5 maja 2011, o 10:01

Witam. Od jakiegoś czasu mam przyjemność pracować na automacie szlifierskim Mr. Blue. Wcześniej pracowałam właśnie na Kappie CTD i muszę przyznać, że różnica jest bardzo duża. Zaczynając od początku...Skanocentroskop nw zestawie Mr. Blue pracuje na zasadzie skanowania demolensa w przypadku opraw żyłkowych i typu patent a nie odrysowywania jego kształtu co zmniejsza prawdopodobieństwo jakiejkolwiek zmiany jej kształtu. Po drugie montaż soczewek do opraw typu patent jest dużo ułatwiony poprzez bardzo dokładne wykonywanie zdjęcia demolensa-co sprawia, że nie trzeba już ustawiać otworów (warto tylko zwrócić uwagę na ich średnicę).
Kolejną przewagą tego automatu jest system wstępnego frezowania naddatku soczewki zamiast szlifowania go w całości-co zwiększa precyzyjność obróbki.
Mr. Blue posiada także dodatkowe funkcje, których nie miała Kappa CTD. Po pierwsze daje możliwość szlifowania soczewek o wysokich krzywiznach np. do korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych. Ponadto jest możliwość wykonania częściowego fasetowania soczewki do opraw typu faseta/żyłka.
Wszystkie te funkcje sprawiają, że jesteśmy w stanie zrobić rzeczy, których inne szlifiernie nie mogą a co za tym idzie spełnić wymagania najbardziej wymagających klientów. Tak więc na pytanie, czy ten automat zarobi na siebie zdecydowanie mogę odpowiedzieć, że na pewno TAK!!!
Klienci mojej szlifierni są bardzo zadowoleni z jakości, czy może być lepsza zapłata za moją codzienną pracę ?
Avatar użytkownika
Vision Lab-Z
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 12:27
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Postprzez Z.Optyk » 6 maja 2011, o 14:06

Dzień Dobry. Jestem nowym użytkownikiem tego automatu i nie ukrywam, że nie wszystko jest dla mnie jasne. Mam teraz do wykonania okulary z taką oprawą w której dól, góra i bok przy nosie mają fasetę a od strony skroni idzie żyłka. Wiem, że ta maszyna ma taką opcję ale jak to się ustawia? Może mi ktoś pomóc??
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Postprzez Vision Lab-Z » 10 maja 2011, o 13:31

To nic bardzo skomplikowanego. Robi Pani wszystko tak jak przy innych oprawach. Kiedy już umieści Pani szkło w automacie szlifierskim to tam gdzie ustawia Pani, czy jest to faseta, patent czy żyłka ostatnia pozycja to właśnie faseta/żyłka. Widać to zresztą na ikonce. Ustawia Pani to. Następnie musi Pani ustawić skąd dokąd jest żyłka a skąd dokąd faseta. Najlepiej zaznaczyć to sobie na demolensie jeszcze w oprawie. Następnie przykładamy demolens do zdjęcia na ekranie i "suwakami" ustawiamy gdzie ma być żyłka a gdzie faseta. Dla ułatwienia faseta zaznaczona jest jednym kolorem, żyłka drugim. Życzę powodzenia :)
Avatar użytkownika
Vision Lab-Z
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 12:27
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Postprzez optyk.F » 10 maja 2011, o 13:57

Dzień dobry .Od niedawna pracuje na automacie Mr.Blue i mam pytanie odnośnie do montażu patentów .Czy jest możliwość powiększenia otworów w wyciętej już soczewce ,ponieważ czasami zdarza się że otwory są za małe i chciałabym je powiększyć ?Szkolenie z obsługi automatu trwało w sumie 4godz. i powiem szczerze że nie pamiętam tej opcji.
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Postprzez Vision Lab-Z » 11 maja 2011, o 13:19

Witam. Niestety nie ma tak dobrze-z tego co wiem takiej opcji nie ma. Można zmienić rozmiar otworów na drugim szkle, ale taka opcja była i w kappie. Trzeba tylko pamiętać, żeby ponownie pobrać dane ze skanocentroskopu. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Vision Lab-Z
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 12:27
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Postprzez optyk.F » 11 maja 2011, o 13:40

Bardzo dziękuje za szybką odpowiedz tak też właśnie myślałam ale teraz już wiem na 100%.Pozostaje więc powiększanie otworów ręcznie,albo precyzyjne ustawienie ;) Pozdrawiam
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Postprzez pola » 11 maja 2011, o 15:14

Witam. Mam pytanie do osób pracujących na tym sprzęcie.Użytkownik VisionLab-Z pisze że można na nim robić szkła do opraw przeciwsłonecznych. Czy każda oprawa przeciwsłoneczna nadaje się do wstawienia w nią szkieł korekcyjnych? Czy są też jakieś kryteria oceny, rodzaj tworzywa czy stopień "wygięcia"?
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Postprzez Vision Lab-Z » 12 maja 2011, o 15:28

Dzień Dobry. Jeżeli chodzi o ten automat to on sam w sobie raczej nie ma ograniczeń w tym temacie. Natomiast nie każda oprawa przeciwsłoneczna się nadaje do wstawienia barwionych szkieł korekcyjnych. Zaczynając o oczywistości należy zwrócić uwagę czy taka oprawa-jeśli jest metalowa-się rozkręca. Jeśli chodzi o oprawy z tworzywa-to tak jak w przypadku wszystkich opraw-jakość tworzywa jest bardzo ważna. Zazwyczaj optyk już na pierwszy rzut oka może stwierdzić czy dana oprawa jest dobra jakościowo czy jest to oprawa za 20 zł z bazaru. Jeśli chodzi o krzywiznę oprawy to ograniczeniem tutaj są moce szkieł jakie mają być wstawione. Przyjmuje się, że raczej bez problemu można zrobić soczewki z bazą w przedziale od -3.0 do +3.0. Ja osobiście zawsze dla pewności dzwonię do firmy, w której zamawiam soczewki, podaję wartości, potrzebną średnicę i pożądaną bazę i pytam czy jest to do wykonania. A jak już mam soczewki to wystarczy wszystko dobrze ustawić i Mr Blue raczej nie robi problemów:)
Avatar użytkownika
Vision Lab-Z
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 12:27
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Postprzez optyk.F » 12 maja 2011, o 17:31

Witam.Mam pytanie do Vision Lab.Czy soczewki Xperio można polecać do opraw przeciwsłonecznych? Czy te soczewki najlepiej montować do zwykłych opraw?
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Następna strona

Powrót do Nowości na rynku optycznym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron