oprawy z nakładkami polaryzacyjnymi

Marki opraw okularowych, opinie optyków użytkowników. Porównanie ceny i jakości.

oprawy z nakładkami polaryzacyjnymi

Postprzez borysek » 25 maja 2011, o 16:46

hej, potrzebuje porady w sprawie okularów korekcyjnych z nakładkami na magnes, miałem kiedyś takie sprawdzały się ale się po psuły , teraz co idę do optyka okej spotykam takie ale we wszystkich będą odstawać mi nakładki mam dość dużą wadę +4.25 i niestety optycy mówią że zawsze to odstaje przy takich grubych szkłach,,..to czemu nie odstawały mi wcześniej?????
borysek
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 maja 2011, o 16:41

Re: oprawy z nakładkami polaryzacyjnymi

Postprzez zez_ukryty » 25 maja 2011, o 16:56

Może odstawać ale myślę, że przy +4,25 to jeszcze pikuś ;) . Można soczewkę jak coś zamówić troszkę cieńszą i już nie będzie odstawać :) . Ale o tym raczej optyk powinien wiedzieć. Chyba, że to szklarz.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: oprawy z nakładkami polaryzacyjnymi

Postprzez mamusia » 26 maja 2011, o 09:17

Witam-Mam pyt czy do każdych opraw mogą być takie nakładki i jak to się przekłada na użytkowanie?Czy klienci są zadowoleni?Czy warto w to inwestowac?
mamusia
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 kwi 2011, o 10:52

Re: oprawy z nakładkami polaryzacyjnymi

Postprzez zez_ukryty » 26 maja 2011, o 13:36

Mogą być. Tylko nakładkę dokupuje się osobno. Można dociąć ją na pożądany kształt. I podnieść do góry jak nie jest potrzebna albo odczepić. Wieje to trochę latami 70' oraz amerykańskimi kierowcami ciężarówek aczkolwiek niekiedy to jedyne słuszne i dość tanie rozwiązanie.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: oprawy z nakładkami polaryzacyjnymi

Postprzez monia » 26 maja 2011, o 13:49

A czy te nakładki polaryzacyjne nie porysują czasem soczewek? Nakładki te mają takie dziwne zaciski niby plastikowe , nie wiem czy to takie praktyczne?Wydaje mi się że te nakładki mogą uszkodzić soczewki.
monia
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 16:48

Re: oprawy z nakładkami polaryzacyjnymi

Postprzez zez_ukryty » 26 maja 2011, o 15:12

"Nóżki" na tych zakładkach są gumowe. Ryzyko uszkodzenia zawsze istnieje ale użytkując nakładkę z głową soczewkom nic nie grozi.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: oprawy z nakładkami polaryzacyjnymi

Postprzez monia » 27 maja 2011, o 13:37

Właśnie o to chodzi wszystko wydaje się być potrzebne i użyteczne ale nie zawsze jest praktyczne i na wszystko trzeba brać poprawkę.Więc morał z tego taki że z okularami trzeba się obchodzić jak z jajkiem. ;)
monia
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 16:48

Re: oprawy z nakładkami polaryzacyjnymi

Postprzez niki » 27 maja 2011, o 14:31

Mój tata ma takie właśnie nakładki i bardzo sobie chwali. Sprawdziłam z ciekawości i stwierdzam że soczewki są nie naruszone :D a używa ich dość często.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: oprawy z nakładkami polaryzacyjnymi

Postprzez optyk-mila » 28 maja 2011, o 10:55

Hej według mnie najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie opraw,które posiadają nakładki p/słoneczne w zestawie,wtedy mamy 100% pewność,że nakładki będą bardzo dobrze leżały i będą znakomicie dopasowane do oprawy,a takie dokupowanie nakładek do innych modeli ( i ich ewentualne docinanie) nie zawsze wychodzi nam na dobre,po pewnym czasie okazuje się,że tu odstaje,w innym miejscu nie leży tak jak powinno i zaraz są reklamacje i pretensje od klientów,że coś zostało zrobione nie tak ;) A w ogóle to najlepiej zainwestować w barwienie na stałe bądź soczewki fotochromowe i efekt będzie murowany!
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: oprawy z nakładkami polaryzacyjnymi

Postprzez monia » 28 maja 2011, o 11:56

Faktycznie i tu optyk -mila ma racje z tymi oprawami które posiadają na magnesy takie nakładki .Wydaje mi się że to będzie bardziej praktyczne i bezpieczniejsze a przede wszystkim takie oprawy lepiej się prezentują na twarzy.
monia
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 16:48

Następna strona

Powrót do OPRAWY OKULAROWE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron