Kreatywnie...z nutką szaleństwa zaprawioną dobrym gustem :)

Marki opraw okularowych, opinie optyków użytkowników. Porównanie ceny i jakości.

Re: Kreatywnie...z nutką szaleństwa zaprawioną dobrym gustem

Postprzez fajna-brunetka » 14 sty 2012, o 09:34

Kiedy 24/dobę byłam w domu to byłam zasypywana róznymi czasopismami, nigdy nie zdarzyło mi sie przeczytać gazety od dechy do dechy, zawsze skupiałam sie na tym co mnie interesuje czyli poradach i po przeczytaniu wywalałam do kosza, bądź oddawałam znajomym.Uważam, że nie warto marnować czasu na jakieś badziewie bo mamy go zbyt mało ;)
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Kreatywnie...z nutką szaleństwa zaprawioną dobrym gustem

Postprzez Cosmo » 30 sty 2012, o 18:24

Ale jeśli czegoś się szuka w takich czasopismach jak na przykład błędów potknięć słownych...lub też wpadek wizualizacji pewnych rzeczy to staję się to bardzo ciekawym i fajnym zajęciem na które zawsze znajdzie się wolną chwilę...no cóż takie jest już moje małe zboczenie..wytykać innym lub też sobie małe wpadki na każdej płaszczyźnie, a jeśli coś już jest znalezione co pokazuje się innym ludziom i idzie to do masowego odbiorcy to przecież powinno to być zauważone...zanoszę się do napisania również do redakcji małego anonimu co do kompetencji osób akceptujących materiał do druku ;) To nie jest bycie wredną tylko kompetentną osobą, choć różnie jest to odbierane ;)
Cosmo
 
Posty: 16
Dołączył(a): 30 lis 2011, o 20:03

Re: Kreatywnie...z nutką szaleństwa zaprawioną dobrym gustem

Postprzez Kara90 » 31 sty 2012, o 14:09

Mam to samo :) Być może trochę z obowiązku ale na studiach mam taki przedmiot jak kultura języka i między innymi na egzamin muszę przygotować 10 błędów stylistycznych, interpunkcyjnych, składniowych, niepoprawnych językowo, frazeologicznie z błędami w deklinacji itd które znalałam w prasie, mediach i ogólnie dostępnym słowie pisanym :)) Może kochani forumowicze chcą mi pomóc? Tak swoją drogą to chciałam się was zapytac co myślicie na temat oprawek powszechnie znanychpod nazwą urbanki. Oprawy tego typu:
urbanki.png
urbanki.png (35.04 KiB) Przeglądane 4741 razy


pozdr
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: Kreatywnie...z nutką szaleństwa zaprawioną dobrym gustem

Postprzez zero » 31 sty 2012, o 18:37

co myślicie na temat oprawek powszechnie znanychpod nazwą urbanki.

To nie są urbanki. Prosze zobaczyc stare zdjęcia Urbana z okresu stanu wojennego.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Kreatywnie...z nutką szaleństwa zaprawioną dobrym gustem

Postprzez J.M. » 1 lut 2012, o 15:14

Mój Dziadek ma podobne do czytania.Jak ma je na nosie to trochę smiesznie wygląda bo jakby górną cześć oprawy brakowało.Nisko usytuowane są na nosie :D
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Kreatywnie...z nutką szaleństwa zaprawioną dobrym gustem

Postprzez Kara90 » 1 lut 2012, o 15:41

zero napisał(a):
co myślicie na temat oprawek powszechnie znanychpod nazwą urbanki.

To nie są urbanki. Prosze zobaczyc stare zdjęcia Urbana z okresu stanu wojennego.


.....
chyba wszystko w temacie :) a następnym razem jeżeli ktoś chce poważyć kogoś zdanie proszę to jakoś udowodnić ;]
Załączniki
urbanki1.jpg
urbanki1.jpg (17.2 KiB) Przeglądane 4733 razy
urbanki.jpg
urbanki.jpg (6.08 KiB) Przeglądane 4733 razy
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: Kreatywnie...z nutką szaleństwa zaprawioną dobrym gustem

Postprzez zero » 1 lut 2012, o 18:44

Ja go pamietam w takich okularach "gotowcach" wtryskowych do czytania i to nazywaliśmy urbankami. Ale fotka jest czarno na bialym. Faktycznie. Zwracam honor.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Kreatywnie...z nutką szaleństwa zaprawioną dobrym gustem

Postprzez LEMUR » 1 lut 2012, o 20:13

ogolnie na urbanki, urbanowki, polowki zwyklo sie mowic na oprawy / okulary ktore maja wysoko umieszczony mostek, tak aby ulatwic patrzenie NAD nimi na dal. Nosi sie jak juz zostalo napisane / pokazane nieco nizej nasady nosa (na czubku) ;)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Kreatywnie...z nutką szaleństwa zaprawioną dobrym gustem

Postprzez Kara90 » 2 lut 2012, o 12:18

Lemur idealnie ujął przeznaczenie, funkcjonalność i sposób użytkowania tych opraw ;)) muszę przyznać że jak dla mnie śmiesznie to wygląda :)
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: Kreatywnie...z nutką szaleństwa zaprawioną dobrym gustem

Postprzez IGOR » 3 lut 2012, o 09:36

ciekawy temat poruszyliscie, ciekawy dla laika, który z przymusu dopiero nabiera wiedzy optycznej. Kiedy byłem mlodszy i w praktyce nie wiedziałem co to wada wzroku , nie potrzebowałem okularow to nie zastanawiało mnie to wszystko a teraz prosze... zakupilem "nowoczesne" okulary, zdecydowałem sie na soczewki i ogólnie przyswajam waszą wiedzę z forum- tak wiec kilka pytan co do tematu opraw wspomnianych w powyzszych postach:
zaburzyliscie moje twierdzenie, ze odpowiednia kolejnosc to najpierw wizyta okulistyczna -pozniej optyk.dlaczego? wydaje mi sie że decydujac sie na tego typu oprawy najpierw nalezy udac sie do salonu optycznego- zobaczyc oprawy, poprzymierzac, stwierdzic czy mi to odpowiada a pozniej wizyta okulistyczna i tu nalezy poinformowac okuliste lub optomeryste- badajacego- ze planujemy nosic taie oprawy by odpowiednio dobral szkla- mam racje???
-biore pod uwage jeszcze jedna ewentualnosc- ale z doswiadczenia wiem ze tego okulisci nie praktykuja- mam tu na mysli uwagi na recepcie dotyczace odleglosci szka od oka dla ktorej dobierane byly wartosci szkiel do okularow
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do OPRAWY OKULAROWE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość