zmiana wysokości soczewki w oprawie

Marki opraw okularowych, opinie optyków użytkowników. Porównanie ceny i jakości.

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez IGOR » 28 mar 2012, o 11:07

dziekuje za wyjasnienie wszelkich watpliwosci

temat wzbudzil zainteresowanie jak widze ;)
dla jasnosci- nie poczulem sie urazony, mysle ze jeszcze potrafie myslec i nie pytalbym o rzeczy awykonalne. Panowie tutaj mieli okazje sie wykazac w kwestii zaspokajania wiedzy klientow ale skonczylo sie na buziakach wiec zgoda ponad wszystko :D
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez dzika » 28 mar 2012, o 11:20

Słyszałam że jeśli oprawa pozwala,to można poszerzyć na boki również soczewki jeśli trzeba :D .
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez LEMUR » 28 mar 2012, o 11:33

dzika napisał(a):Słyszałam że jeśli oprawa pozwala,to można poszerzyć na boki również soczewki jeśli trzeba :D .


jak jest mozliwosc to mozna... baaa, a przy patencie (bez ramkowej) to w kazda strone a nawet zupelnie inny ;)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez IGOR » 28 mar 2012, o 11:40

no właśnie w patentach to jest dopiero szaleństwo, jesli trzeba poszerzanie, jeśli trzeba zwężanie, wyciąganie i zmniejszanie- szał :D
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez Piotr » 30 mar 2012, o 09:53

a jaka jest największa możliwa średnica soczewek pilowęglanowych badź wykonanych z trivexu?

mam znajomego który jest duży i co za tym idzie twarz też ma sporą, ma teraz zmieniac sobie okulary i sam sugerowalem mu właśnie patenty by były niezbyt widoczne i z tego co tu piszecie łatwo taka oprawe przerobic na potrzeby Klienta...

tylko myślę, że czasem sam fakt możliwości przeróbek nie wystarczy jeśli ograniczenia będą wynikały z braku dostępności materiału.
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez LEMUR » 30 mar 2012, o 10:00

roznej :)
soczewki te moga byc wykonane na zamowienie (recepturowe) tam niektore moce sa dostepne np. w srednicy 75mm
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez Justin » 31 mar 2012, o 19:20

Piotr napisał(a): tylko myślę, że czasem sam fakt możliwości przeróbek nie wystarczy jeśli ograniczenia będą wynikały z braku dostępności materiału.



Brawo za rozsądne myślenie- nie można mówić że wszystko jest możliwe bo mimo wszystko jakieś ograniczenia są.
Tak czy inaczej mam nadzieję że uda sie dobrać takie oprawy, które będą pasowały i Osoba będzie dobrze wyglądała i dobrze się w nich czuła.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez IGOR » 2 kwi 2012, o 12:20

LEMUR napisał(a):soczewki te moga byc wykonane na zamowienie (recepturowe) tam niektore moce sa dostepne np. w srednicy 75mm



wiem, ze mozna to zrobic nawet na średnicy 80- nie wiem jakia firma to robi, ale robi.
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez Kara90 » 3 kwi 2012, o 09:52

zależy do Jakich mocy ale średnice 80 napewno posiada Essilor. Z tego co mi się wydaje to IZO też chyba ma w swojej ofercie tego typu średnice :)
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: zmiana wysokości soczewki w oprawie

Postprzez fajna-brunetka » 12 kwi 2012, o 11:25

LEMUR napisał(a):roznej :)
soczewki te moga byc wykonane na zamowienie (recepturowe) tam niektore moce sa dostepne np. w srednicy 75mm


a nie można na zamówienie zrobić specjalnej średnicy? czasem za dodatkowe rzeczy po prostu trzeba doplacić, orientuje się ktos jak to jest z zamawianiem specjalnej średnicy na zamowienie?
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do OPRAWY OKULAROWE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość