PROGRESY Z PRYZMATAMI

Pracownia optyka, laboratorium optyczne, zagadnienia.

PROGRESY Z PRYZMATAMI

Postprzez visionnata » 28 paź 2016, o 14:29

Czy zdarzyło się Wam spotkać z klientem z pryzmatami, który zażyczył sobie okulary progresywne. Niedługo będę miała takie zamówienie i bardzo jestem ciekawa opinii. Wiem,że jest to do zrobienia,aczkolwiek klient ma pryzmaty 5.5,gdzie w większości firm jeżeli robią to zakres jest do 5. Napiszcie z jakich firm korzystaliście i jak klient czuł się w tego typu konstrukcji!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: PROGRESY Z PRYZMATAMI

Postprzez SpecEye » 16 maja 2017, o 12:14

Niedawno pojawiły się specjalnie soczewki pryzmatyczne EyeGenius które umożliwiają korygowanie pacjentów z dokładnością do 0.01prdpt. Produkowane przez firmę Hoya w wersji progresywnej i jednoogniskowej.
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: PROGRESY Z PRYZMATAMI

Postprzez zero » 16 maja 2017, o 14:14

Słyszałem, że EyeGenius to nie soczewka ale system pomiarowy, pozwalający określić wartość potrzebnego pryzmatu. Podobno z dokładnością do 0,01 pdptr. Ale po co? Na świecie notacja pryzmatu jest z dokładnością do jednego miejsca po przecinku. W praktyce przepisuje się co 0,5 pdptr., czyli na poziomie 50 razy większym. Mając korekcję np. +1,00 dptr., odchylenie osi widzenia od środka optycznego wywołujące efekt pryzmatyczny 0,01 pdptr. to ….tak jest, 0,01 cm, czyli 0,1 mm (przy 5 dptr. ok. 0,02 mm). A rozstaw źrenic mierzymy z dokładnością, jak się uda poprawnie, około 0,5 mm. To zwykły bajer, forma przerasta treść. Czy urządzenie jest dobre? Nie znam, zakładam, że tak, ale z tymi dokładnościami to gruba przesada. Chciałoby się powiedzieć: znaj proporcjum mocium panie. Natomiast soczewki progresywne z pryzmatem 5,5 pdptr ? Fajna zabawa. Pytanie jeszcze z jaką bazą. To wyzwanie prawie jak okulary progresywne dla skrzypaczki.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06


Powrót do Dział techniczny optyki okularowej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron