Różnowzroczność a okulary progresywne

Zagadnienia opinie i porady optometrysty. Optometria w optyce, okulistyce

Re: Różnowzroczność a okulary progresywne

Postprzez SpecEye » 28 lip 2011, o 12:03

Dokładnie tak. Jeżeli chodzi o salony optyczne które oferują produkty Varilux to są one zamieszczone na stronie producenta, Essilor. Strona posiada zakładkę "Znajdź optyka" w danym województwie. Jeżeli chodzi o progres na miarę, spersonalizowany (uwzględniające odległość od środka gałki ocznej do powierzchni soczewki, kąt naturalnej pozycji głowy, a także indywidualny inset do bliży) , proponuję zapytać danego optyka czy posiada urządzenie Visioffice, niezbędne do wykonania ww pomiarów. Serdecznie pozdrawiam.
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: Różnowzroczność a okulary progresywne

Postprzez R>Kalisz » 5 sie 2011, o 16:19

Witam, mam podobny problem co p.Maliszewski, może nie chodzi o różnowzroczność a balans pomiędzy + a - .
Optyk odradzał mi okulary progresywne ponieważ istnieje rzekomo duże prawdopodobieństwo że nie będę w stanie w nich funkcjonować, okulista natomiast stwierdził że: "czas najwyższy". Moja wada n ie zmienia się od 4 lat, a mianowicie:
do chodzenia na co dzień: p:-0.75/-0.5 180 l:-0.5/-0.5 180
do czytania i komputera : p:+1.5/-0.5 180 l:+1.75/-0.5 180
czy przy mojej wadzie progresywne okulary są rzeczywiście wykluczone? Patrząc na wartości to p.Maliszewski chyba miał poważniejszy dylemat.
R>Kalisz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 sie 2011, o 16:09

Re: Różnowzroczność a okulary progresywne

Postprzez zez_ukryty » 5 sie 2011, o 21:33

R>Kalisz napisał(a):Witam, mam podobny problem co p.Maliszewski, może nie chodzi o różnowzroczność a balans pomiędzy + a - .
Optyk odradzał mi okulary progresywne ponieważ istnieje rzekomo duże prawdopodobieństwo że nie będę w stanie w nich funkcjonować, okulista natomiast stwierdził że: "czas najwyższy". Moja wada n ie zmienia się od 4 lat, a mianowicie:
do chodzenia na co dzień: p:-0.75/-0.5 180 l:-0.5/-0.5 180
do czytania i komputera : p:+1.5/-0.5 180 l:+1.75/-0.5 180
czy przy mojej wadzie progresywne okulary są rzeczywiście wykluczone? Patrząc na wartości to p.Maliszewski chyba miał poważniejszy dylemat.


Drogi Panie ma Pan ideał konfiguracje na progres. Mały minus i addycja 2.25. Nic tylko brać.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Różnowzroczność a okulary progresywne

Postprzez R>Kalisz » 6 sie 2011, o 11:15

Drogi Panie ma Pan ideał konfiguracje na progres. Mały minus i addycja 2.25. Nic tylko brać.

Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego optyk mi je odradzał?
Zapomniałem o jednej istotnej rzeczy, otóż moje rozstawienie oczu to 66 z tym że dla jednego oka 31 a drugiego 35 (z dawnej recepty od optometry). A może to ma znaczenie?
R>Kalisz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 sie 2011, o 16:09

Re: Różnowzroczność a okulary progresywne

Postprzez zez_ukryty » 6 sie 2011, o 11:28

R>Kalisz napisał(a):
Drogi Panie ma Pan ideał konfiguracje na progres. Mały minus i addycja 2.25. Nic tylko brać.

Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego optyk mi je odradzał?
Zapomniałem o jednej istotnej rzeczy, otóż moje rozstawienie oczu to 66 z tym że dla jednego oka 31 a drugiego 35 (z dawnej recepty od optometry). A może to ma znaczenie?


Rozstaw to pikuś. I tak będzie zmierzony nowy zgodnie z osią obroku gałki ocznej więc wyjdzie zapewne inny. A czemu odradzał nie mam pojęcia. Jeżeli chodziło mu o wadę to nie miał racji. Na decyzję o noszeniu progresów decyduje wiele czynników. Nie tylko wada ale też rodzaj pracy i jej warunki np. Jeżeli chce Pan progres to i tak - klient nasz Pan. Pozdrawiam.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Różnowzroczność a okulary progresywne

Postprzez R>Kalisz » 8 sie 2011, o 16:04

Jestem pewien że optyk miał na myśli różnowzroczność. Jestem wykładowcą na uczelni wyższej. Na ten czas zadowalam się okularami do czytania, tych na odległość w zasadzie nie używam na sali wykładowej, choć przyznaję że przydałyby się z pewnością a dużym utrudnieniem jest dla mnie notoryczna zmiana kiedy to w jednej dłoni trzymam opracowanie tematu w drugiej zaś wskaźnik czy marker. W momencie kiedy zdecyduje się na progres czy muszę powtórzyć badanie w danym optyku w którym zdecyduje się zakupić okulary? Czy wystarczy mi recepta sprzed 4 lat skoro ostatnio lekarz nie stwierdził zmiany?
R>Kalisz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 sie 2011, o 16:09

Re: Różnowzroczność a okulary progresywne

Postprzez zez_ukryty » 8 sie 2011, o 16:29

R>Kalisz napisał(a):Jestem pewien że optyk miał na myśli różnowzroczność. Jestem wykładowcą na uczelni wyższej. Na ten czas zadowalam się okularami do czytania, tych na odległość w zasadzie nie używam na sali wykładowej, choć przyznaję że przydałyby się z pewnością a dużym utrudnieniem jest dla mnie notoryczna zmiana kiedy to w jednej dłoni trzymam opracowanie tematu w drugiej zaś wskaźnik czy marker. W momencie kiedy zdecyduje się na progres czy muszę powtórzyć badanie w danym optyku w którym zdecyduje się zakupić okulary? Czy wystarczy mi recepta sprzed 4 lat skoro ostatnio lekarz nie stwierdził zmiany?

Dla jasności to nie jest różnowzroczność. Ma Pan astygmatyzm złożony krótkowzroczny do dali (w bardzo dogodnej osi) i w związku z wiekiem dodatek do bliży. Nic tu skomplikowanego nie ma. Badanie może Pan powtórzyć ale jeżeli lekarz nie stwierdził zmiany to nie widzę potrzeby. Chyba, że optyk będzie nalegał ale wtedy błąd za złą korekcje bierze on na siebie sam. Pozdrawiam.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Różnowzroczność a okulary progresywne

Postprzez dzika » 16 gru 2011, o 14:00

Zachęcam zrobić aktualne badania bo 4 lata to dużo czasu.Okulary po roku użytkowania mogą wydać się np.za słabe.A koszt też nie jest mały.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Różnowzroczność a okulary progresywne

Postprzez wCzteryOczy » 23 sty 2014, o 21:50

Ja ostatnio miałam klienta, który ostatnie porogresy robił 5 lat temu i che takie same moce. Sugerowałam sprawdzenie mocy, ale klient wie i che takie jakie miał! ;)
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Różnowzroczność a okulary progresywne

Postprzez Leah » 30 sty 2014, o 08:45

Czasami ludzie wiedzą lepiej, kwestia tego czy nie będzie tak, że wyda kupę pieniędzy i będzie niezadowolony
Leah
 
Posty: 77
Dołączył(a): 16 lis 2012, o 10:45

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Optometria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron