Okulary do komputera

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Okulary do komputera

Postprzez PytanieOkulary » 9 sie 2017, o 14:29

Witam

Poszukuję okularów do komputera, lecz w internecie nie mogę znaleźć informacji o tym jakie powinienem kupić.

Czy pomoże mi ktoś z tym jakie okulary kupić?
PytanieOkulary
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 sie 2017, o 22:05

Re: Okulary do komputera

Postprzez OptykAniaM » 10 sie 2017, o 15:47

Na to pytanie nie da się tak jednoznacznie odpowiedzieć bez uzyskania kilku informacji. Czy To pierwsze Twoje okulary? Jeżeli nie, to z jakich okularów już korzystałeś i w jakich sytuacjach? Jak wygląda recepta? Na jaką odległość chcesz dobrze widzieć w nowych okularach?
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Okulary do komputera

Postprzez PytanieOkulary » 10 sie 2017, o 18:54

Nigdy nie miałem okularów
Chcę dobrze widzieć do 1 metra
PytanieOkulary
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 sie 2017, o 22:05

Re: Okulary do komputera

Postprzez OptykAniaM » 11 sie 2017, o 13:48

Na jaką odległość dobierane były wartości korekcyjne w gabinecie okulistycznym? Na 1 metr czy standardowo "do bliży" lub/i "do dali"? Możesz przepisać informacje z recepty?
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Okulary do komputera

Postprzez zero » 11 sie 2017, o 15:22

Ludzie! Zanosi się na książkę Pt. Pytania i odpowiedzi.
Na jaką odległość dobierane były wartości korekcyjne w gabinecie okulistycznym

Nigdy nie miałem okularów

Nigdy nie miał, pewnie nigdy nie był badany, nie wiadomo czy w ogóle potrzebuje okulary. I czego oczekuje? Trzeba wejść do pierwszego z brzegu zakładu optycznego i tam wszystko powiedzą. Na forum może się dowiedzieć, że najlepsze okulary do komputera to te, które zostały odpowiednio dobrane.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Okulary do komputera

Postprzez Piotr » 3 paź 2017, o 12:34

no tak przeciez łatwiej wpisac hasło w necie niż iść do okulisty ;)
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: Okulary do komputera

Postprzez ViolaW08 » 15 mar 2019, o 09:20

Z tym wejściem do pierwszego lepszego optyka i wszytko powiedzą,nie do końca jest dobre.Ja proponuję odwiedzić przynajmniej dwóch. Po za tym na temat okularów do komputera,z powłoka BC i tego typu rzeczy nawet na tym forum jest bardzo dużo.Proponuję dobrą kawę i wieczór zapewniony wgłębiając się w lekturę. Powodzenia.
ViolaW08
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 lis 2018, o 10:20

Re: Okulary do komputera

Postprzez blackgrzywa » 9 kwi 2019, o 09:19

Myślę że warto zainwestować w soczewki z filtrem niebieskiego światła. Takie szkła oferuje na przykład Hoya (soczewki BlueControl) Dobra opcja dla każde, kto spedza dużo czasu przed ekranem - także w przypadku uzależnienia od smartfona.
Polecam przeczytać więcej o takich soczewkach: https://sireneeyewear.com/soczewki-blue ... o-swiatla/
blackgrzywa
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 cze 2018, o 23:12

Re: Okulary do komputera

Postprzez Kamil08 » 9 kwi 2019, o 10:09

Powłoka BC jest spoko dla osób które pracuje dużo przy komputerze,smartphonie,sztucznym oświetleniu....i jestem z niej bardzo zadowolony. Natomiast bardzo sobie cenie ludzi,którzy po wysłuchaniu moich potrzeb potrafią zaproponować mi odpowiednie rozwiązanie.Wyjaśniam! Pracuję dużo przy komputerze,dużo czytam z papierów ale też mam duży i bezpośredni kontakt z klientem.Wcześniej miałem okulary do czytania ale ekran komp rozmazywał mi się a już jak patrzyłem na twarz to koniec.Musiałem je zdejmować,żeby zaraz ponownie je nałożyć.Masakra.Pani w salonie optycznym po dosłownie 10 min rozmowie zaproponowała mi okulary w których widzę idealnie podczas czytania,przenoszenia wzroku na komputer oraz nawet dalej na klienta.Oczywiście z BC.Wcześniej nawet nie widziałem,że takie okulary są możliwe do wyrobienia.Teraz już wiem i jestem wdzięczny za pomoc i doradztwo.Pozdrawiam.
Kamil08
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 cze 2018, o 08:06


Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość