co zrobić z grubymi szkłami

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez agutek » 24 lut 2011, o 18:31

witam mam pytanie ???? planuje z bratem kupić mamie okulary w prezencie ma dużą wadę i zawsze jej okulary wyglądają jak denka od słoika :lol: mówię tu o -8.00 na jedno i drugie oko i teraz tak czy jest możliwość zrobić w mare cienkie szkła i w ogóle się zastanawiam czy można by było zrobić jakąś specyfikację bo domyślam się że będzie to droga sprawa ale chciała bym wiedzieć jak okulary będą docelowo wyglądały jaka to będzie grubość pytam tak bo już odwiedziłam kilku optyków i nikt nie potrafił mi doradzić i określić wyglądu estetycznego więc może tu znajdę jakieś wskazówki pozdrawiam :D
agutek
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 10:25

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez Z.Optyk » 25 lut 2011, o 16:11

Witaj agutek. Widzę, że musiałaś źle trafiać niestety. Oczywiście, że można zrobić szkła pocieniane-dodatkowo mogą być asferyczne (asferyczność to taka konstrukcja soczewki, która daje dodatkowe 5% pocienienia, sprawia, że soczewka jest bardziej estetyczna, gdyż jest bardziej płaska niż soczewka standardowa, poza tym asferyczność redukuje zniekształcenia na bokach soczewki co zwiększa komfort widzenia a także redukuje efekt pomniejszania oczu przy minusowej wadzie wzroku). Dobrze by było zacząć od doboru oprawy-najlepiej z niedużymi szkłami, albo w zależności od preferencji Pani mamy mogą być większe ale wtedy bardziej okrągłe. Poza tym pomocny bywa szeroki zausznik, który potrafi pięknie ukryć grubość soczewki.
Teraz kwestia szkieł. Większość producentów soczewek ma w swojej ofercie szkła w różnych indeksach-im wyższy indeks tym cieńsza soczewka. Dodatkowo szanujące się firmy posiadają możliwość wykonania usługi optymalizacji, czyli dokładnego określenia grubości soczewek przy uwzględnieniu ich mocy i różnych innych parametrów (parametrów oprawy, rozstawu źrenic itp.) podanych przez optyka. Tak więc po wybraniu oprawy optyk powinien wypełnić odpowiedni formularz i wysłać go do swojego producenta soczewek a później udzielić Pani dokładnych informacji. Dla porównania może Pani poprosić o taką optymalizację w różnych indeksach w celu dokonania właściwego wyboru. Pozdrawiam i mam nadzieję, że moje rady będą pomocne:)
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez dzika » 10 mar 2011, o 12:20

Hej
Moja Mama ma wadę ok -5.0 i kiedyś miała takie brzydkie okulary.Grube szkła i ciężkie.Ostatnio wybrałam się z nią do optyka i pani naprawdę solidnie wytłumaczyła jak można zrobić fajne okulary.Wzieliśmy ok 30% cieńsze bo na takie nas było stać.Wyszły naprawdę super.Pozdrawiam :)
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez monia » 29 mar 2011, o 11:39

Dzień dobry. Mam drobne pytanko a co zrobić z taką wadą wzroku (+6,5 ).Jakie zamówić soczewki żeby fajnie wyglądały były leciutkie i cienkie.?
monia
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 16:48

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez zez_ukryty » 29 mar 2011, o 11:47

Soczewki w indeksie 1,67 asferyczne o jak najmniejszej możliwej średnicy. Zależy jeszcze jaka oprawa do tego ma być. Im szerszy zausznik tym lepiej. A najlepsza byłaby plastikowa. Wtedy grubość soczewki zostanie ukryta w ramce.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez monia » 30 mar 2011, o 14:23

To może być problem bo podobają się oprawy tzw.żyłkowe a na dodatek rozstaw zrenic jest bardzo mały(pd- 58).Powiem szczerze optycy rozkładają ręce albo wciskają grubsze szkła.
monia
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 16:48

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez Z.Optyk » 30 mar 2011, o 14:51

Witaj Monia. Proponuję Ci udać się do jakiegoś dobrego salonu, w którym na pewno będą wiedzieli co zrobić. Jest na to prosty sposób. Na przykład firma Essilor ma możliwość wykonania usługi, która nazywa się PRECAL. Jest to usługa redukcji grubości soczewek poprzez dopasowanie ich dokładnie do parametrów klienta i wybranej przez niego oprawy. W tym celu wypełnia się specjalny formularz, w którym podaje się wszystkie te parametry. Efekty bywają naprawdę zaskakujące-oczywiście pozytywnie. Musi Pani tylko trafić do "optyka z prawdziwego zdarzenia". Powodzenia.
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez zez_ukryty » 30 mar 2011, o 15:18

Dobry optyk wprawi wszystko. Mam w rękach właśnie oprawy żyłkowe szerokie, dla klienta o rozstawie 60mm. Soczewki indeks 1,67 średnica 65mm, moc +4,50. Soczewka jest cienka i ładna ale fakt był problem z założeniem soczewek. Akurat plus był taki, że ramka nie dotyka z boku soczewki. Cała zabawa polega na tym, że o takiej konstrukcji(żyłkowe) oprawki mogą spowodować wykruszanie się tych soczewek. A pani ma z nich korzystać a nie trzymać w gablotce w strachu przed tym, że się soczewka wykruszy. Owy precal polecony przez koleżankę przede mną może być fajnym pomysłem ale tylko w przypadku gdy są to soczewki dodatnie z cylindrem plusowym i położeniem osi cylindra 0 do -/+ 30 .
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez monia » 31 mar 2011, o 13:35

Dzień dobry.Dzisiaj odwiedziłam optyka i faktycznie zaproponował usługę precal i okazało się że na zwykłych soczewkach sferycznych tez jest wykonywana ta usługa .Jedynie teraz udaję się na poszukiwanie odpowiedniej oprawy. :)
monia
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 16:48

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez zez_ukryty » 31 mar 2011, o 13:37

A to zwracam honor koleżance Z.Optyk. Za zdrowie Francuzów zjem dziś bagietkę i ser. Pozdrawiam.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Następna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron