co zrobić z grubymi szkłami

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez fajna-brunetka » 26 sty 2016, o 16:16

na szczęście technologia cały czas idzie do przodu i za te "lepsze" już nie trzeba placic fortuny
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez SpecEye » 3 lis 2016, o 11:27

Za wysoką jakość zawsze trzeba zapłacić więcej i tyczy się to nie tylko okularów (szkieł) ale wszystkiego do czego przypięta jest metka. 80 % produktów na naszym rynku to chińszczyzna która wcale nie musi być gorsza ale technologicznie jest mniej zaawansowana, dlaczego? w produkcji chińskiej liczy się ilość i krótki czas wykonania (masówka) używa się słabszych komponentów bo żywotność danego produktu jest określona. Produkty indywidualne są na zamówienie, linia musi być dostosowana do danego zamówienia, to wszystko kosztuje.
PS: Szkła indeksowe ( bardzo cienkie) wcale nie są lepsze, poprostu wyglądają bardziej estetycznie
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez Piotr » 25 lis 2016, o 16:14

To że mniej wazą i ładniej wyglądają dla mnie czyni je lepszymi. Wszystko zalezy jaki produkt uwazamy za lepszy, na co stawiamy
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez dynamical » 27 kwi 2018, o 15:16

Ja zawsze stawiam na jakość i wygodę noszenia, jeśli to ma mi posłużyć na kilka lat. Wolę wydać więcej pieniędzy niż potem narzekać każdego dnia :-)
dynamical
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17 mar 2017, o 13:49

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez bognagrab » 2 maja 2018, o 13:43

Słyszałam opinię że w szkłach z mniejszą grubością- wycienianych, gorzej się widzi niż w tych w standardowej opcji. Czy to prawda?
bognagrab
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 10:11

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez adrianM » 8 maja 2018, o 12:41

Chyba nie, ja miałem kiedyś zwykłe szkła, teraz mam pocieniane i nie widzę różnicy w widzeniu.
adrianM
 
Posty: 44
Dołączył(a): 17 lut 2011, o 15:27

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez Godzina12 » 8 maja 2018, o 14:58

Jeśli stopniowo będziecie robić coraz bardziej płaskie szkła to nie będzie dyskomfortu
Godzina12
 
Posty: 28
Dołączył(a): 19 mar 2018, o 10:53

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez kudłaty » 1 cze 2018, o 13:27

Nie zgadzam się z tą opinią! Mam dużą wadę wzroku i nie wyobrażam sobie szkieł bez redukcji grubości! Kiedyś nie było takich możliwości i musiałem chodzić w grubych szkłach. Widzenie jest takie samo!!! :shock:
kudłaty
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 maja 2018, o 08:28

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez AnetaWaszkiewicz » 4 cze 2018, o 13:08

Ja też noszę szkła z cieńszego materiału i nie narzekam na jakość widzenia. Myślę że jak okulary są prawidłowo wykonane to musi być dobrze.
AnetaWaszkiewicz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 maja 2018, o 12:53

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez zero » 4 cze 2018, o 17:38

Myślę że jak okulary są prawidłowo wykonane to musi być dobrze.

Nie, nie musi. Może być dobrze.
Jakość widzenia w okularach zależy od wielu czynników, w tym od konstrukcji soczewek i własności materiału, z którego soczewki są wykonane. Dzięki coraz bardziej wyrafinowanym technologiom można uzyskać konstrukcje, które pozwalają wykonać cienkie soczewki, zachowując dobre właściwości optyczne tych grubych. Może się zdarzyć, że w pogoni za ładną, cienką soczewką, producent uchybił podstawowej funkcji soczewki, czyli dobrego odwzorowania. Zakładając, że konstrukcja i montaż soczewek są perfekcyjne, pozostaje jeszcze trzeci element warunkujący dobre widzeniem podczas obserwacji przez obszary pozaosiowe soczewki – rodzaj użytego materiału. Niestety im wyższy tzw. indeks materiału, tym gorsze właściwości optyczne, a to ten indeks często decyduje w największym stopniu o grubości soczewki. Póki co nie ma możliwości wyeliminowania tego mankamentu. Ponieważ wrażliwość na aberracje jest osobniczo różna, może być tak, że ktoś nie zauważa różnicy w jakości obrazu, a inny zauważy nawet niewielkie różnice. Czasem jest tak, że zmiana wielkości oprawki (jej zmniejszenie) spowoduje, że obszary soczewek o gorszych właściwościach nie mieszczą się w oprawce, więc nie ma możliwości zobaczenia pogorszenia obrazu i nie ma problemu. Dlatego w internecie można znaleźć opinie pozytywne o pocienianych soczewkach i drugie tyle negatywnych. I nie jest to sprawa tylko poprawności montażu.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość