POMOCY

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Re: POMOCY

Postprzez zez_ukryty » 27 maja 2011, o 12:42

Pójść do okulisty lub optometrysty żeby sprawdzić czy wady wzroku nie ma na pewno. Po wizycie, jeżeli lekarz powie, że nie potrzebuje Pani żadnej korekcji udać się do optyka i porozmawiać na temat soczewek relaksacyjnych powodujących odciążenie akomodacji podczas długotrwałej pracy z małych odległości :) .
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: POMOCY

Postprzez pianistka » 28 maja 2011, o 10:11

Okej :) dziękuje bardzo
pianistka
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 maja 2011, o 17:01

Re: POMOCY

Postprzez zez_ukryty » 28 maja 2011, o 10:25

A nawet jeżeli przy badaniu okaże się, że jest potrzebna korekcja to nawet w takiej sytuacji okulary relaksacyjne będą w związku z Pani trybem życia dobrym rozwiązaniem.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: POMOCY

Postprzez OptykAniaM » 28 maja 2011, o 13:38

Potwierdzam. Po badaniu okulistycznym proszę udać się do optyka i poprosić o ofertę szkieł relaksacyjnych. Z doświadczenia wiem że świetnie sprawdzają się u młodych osób skarżących się na zmęczenie oczu.
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: POMOCY

Postprzez Majeczka » 23 sie 2011, o 22:23

Ostatnio sie załamałam i zwątpiłam że kiedyś zrobie sobie fajne okulary :(( Mam +4,75 i +5,25 i to jest wada do dali. Nie mogę sobie dobrać żadnych fajnych opraw bo ciągle słysze że nie mieszcze się w średnicy bo do tego wzystkiego jeszcze mam bardzo mały rozstaw źrenic w porówaniu do wielkości buzi??? co ja mam teraz zrobić?? to jest jakaś porażka. Mam 21 lat i chciałbym wyglądac jak człowiek a tu sie okazuje że będzie ciężko. Chodzę teraz w takich przykrych oprawach szła są jak na dziecko 10letnie a zauszniki mi sie rozchodzą na boki. HELP!!!!!! Da sie coś na to poradzić?
Majeczka
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 sie 2011, o 22:10

Re: POMOCY

Postprzez zez_ukryty » 23 sie 2011, o 22:49

Soczewki kontaktowe, soczewki okularowe z optymalizacją, asferyczne pocienione, oprawki prastykowe z szerokim zausznikiem.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: POMOCY

Postprzez LEMUR » 23 sie 2011, o 23:08

OptykAniaM napisał(a):Potwierdzam. Po badaniu okulistycznym proszę udać się do optyka i poprosić o ofertę szkieł relaksacyjnych. Z doświadczenia wiem że świetnie sprawdzają się u młodych osób skarżących się na zmęczenie oczu.

hmm... co bedzie jezeli osoba obarczona jest do blizy znaczna exo/esoforia, a jej bole astenopijne, dyskomfort i skarzenie sie wynika wlasnie z tego powodu. Jak wplyna takie okulary na jej uklad wzrokowy... pomoga? Zaszkodza bardziej? Kiedy pomoga, kiedy zaszkoda?
Uwazam, ze proponowanie takich soczewek, tylko dlatego, ze ktos ma problem z czytaniem i nazywanie ich relaksacyjnymi przez firmy to wielkie nieporozumienie.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: POMOCY

Postprzez zez_ukryty » 24 sie 2011, o 10:00

Zakładamy, że osoba jest po badaniu i możliwe problemy z konwergencją jak i zezami są wyeliminowane. A soczewki relaksacyjne "półprogresy"sam ich używam do jazdy samochodem bo nie wykorzystuje całej swojej akomodacji przy patrzeniu dal - licznik np. Wzrok się tak nie męczy. Przy długotrwałej pracy przy komputerze też się całkiem dobrze sprawują. Więc nie szalejmy tu z teoriami "co by było gdyby" bo ograniczymy się do szklanych jednoogniskowych (bądź co bądź optycznie chyba najlepszych :P)
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: POMOCY

Postprzez LEMUR » 24 sie 2011, o 10:31

zez_ukryty napisał(a):Zakładamy, że osoba jest po badaniu i możliwe problemy z konwergencją jak i zezami są wyeliminowane.

ot co! :mrgreen:
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: POMOCY

Postprzez kólowaokularów » 24 sie 2011, o 12:01

Hej Majeczka, chciałam Cię trochę pocieszyć i powiedzieć, że w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe wiadomo niestety,że automatycznie wiąże się to z pewnymi kosztami,ale wiedz o tym,że Twoje moce nie są na tyle duże aby nie można było z tego powodu pozwolić sobie na ładne okulary. Fakt wybór oprawy może być pewnym problemem,ale nie poddawaj się tak łatwo,odwiedź kilka zakładów optycznych a na pewno uda się coś dobrać!Jak już dokonasz wyboru oprawy to skup się na soczewkach okularowych,proponuję pocienione+asferyczne (to konstrukcja,która sprawia,że soczewka jest bardziej płaska,czyli w przypadku Twoich mocy dodatnich jak najbardziej się przyda). Życzę powodzenia!
kólowaokularów
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 sie 2011, o 10:51

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość