Oprawy z tworzywa

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Oprawy z tworzywa

Postprzez Mania » 21 kwi 2011, o 15:48

Witam. Potrzebuję pomocy. Pękły mi oprawy z tworzywa. Czy można to w jakikolwiek sposób naprawić? Nie mam możliwości wymiany tej oprawy na nową a nie chciałabym innej, ponieważ w tej bardzo dobrze się czuję. Większość optyków twierdzi, że nie da się nic zrobić-tylko nowa oprawa i przekładanie szkieł albo całe nowe okulary. Tylko jeden optyk wspomniał coś, że można to naprawić na jakiś klips? Tylko, że on tego nie ma i mam szukać.... Czy takie coś w ogóle istnieje?
Mania
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 15:39

Re: Oprawy z tworzywa

Postprzez zez_ukryty » 21 kwi 2011, o 23:13

Gdzie ta oprawa pękła? Czasami można skleić acetonem/bądź zastosować inny patent.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Oprawy z tworzywa

Postprzez Mania » 22 kwi 2011, o 09:05

Oprawa pękła na górze ale nie przy nosie tylko na wysokości łuku brwiowego, w związku z czym wypada z niej szkło. Będę bardzo wdzięczna za pomoc? a o co chodzi z tym acetonem?
Mania
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 15:39

Re: Oprawy z tworzywa

Postprzez zez_ukryty » 22 kwi 2011, o 09:11

Aceton rozpuszcza oprawy z tworzywa. Jak optyk jest dobry to potrafi skleić oprawkę właśnie acetonem rozpuszczając trochę miejsce pęknięcia, poczekaniu jak wyschnie i poprawieniu sklejenia z zewnątrz. To najprostszy sposób, lecz nie zawsze skuteczny ale niekiedy oprawki tak sklejone trzymają się jeszcze długi czas. Niech mi Pani powie jakiej firmy jest ta oprawa i ile mniej więcej kosztowała, może coś podpowiem jeszcze.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Oprawy z tworzywa

Postprzez Mania » 26 kwi 2011, o 13:01

Witam po Świętach:) Oprawa jest Caroliny Herrery. Wtedy, a było to ze 3 lata temu zapłaciłam za nią ok 450 zł. Nie wiem co zrobić, bo nawet zapłaciłabym za nią drugi raz ale wszędzie mówią, że to jakiś stary model ( niestety oznaczenia się starły) i już go nie ma w sprzedaży. Ehhh chyba będę musiała znowu zacząć czegoś szukać...
Mania
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 15:39

Re: Oprawy z tworzywa

Postprzez pryzmat » 9 paź 2013, o 11:09

Klip jest mało estetyczny, nie sądzę by klientce takie rozwiązanie odpowiadało bowiem wygląda to tak jakby ktoś oprawę potraktował zszywaczem. Klejenie acetonem ok, ale zwykle również nie prezentuje się dobrze. Dotrzeć do przedstawiciela firmy z której jest oprawa, może coś poradzą. Kolekcja sprzed 3 lat to jeszcze nie taki stary model. Całej oprawy mogą nie mieć ale części zamienne powinni posiadać, a mam na myśli wymianę frontu oprawy. Warto spróbować.
pryzmat
 
Posty: 18
Dołączył(a): 9 paź 2013, o 09:03

Re: Oprawy z tworzywa

Postprzez MrHilary_pl » 24 paź 2013, o 09:55

Zgadza się,oprawy sprzed 3 lat nie są jeszcze aż takie stare w sensie kolekcji,a poza tym to przecież najwazniejsze jest to że się sprawdzały i spełniały swoją rolę. Tutaj jestem gotów wybrać te starsze i dać więcej niż nowe,których jakość często bywa różna.
MrHilary_pl
 
Posty: 123
Dołączył(a): 24 maja 2013, o 21:24

Re: Oprawy z tworzywa

Postprzez mała_mi » 19 lis 2013, o 10:41

Jakość to kwestia producenta. Część tych starszych opraw jest ciekawsza i ładniejsza niz obecne. Ale najważniejsze to samopoczucie w danej oprawce.
mała_mi
 
Posty: 19
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 11:53

Re: Oprawy z tworzywa

Postprzez MARK » 19 lis 2013, o 16:08

Trwałość też jest słaba.Teraz idą na ilość niż na jakość.
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: Oprawy z tworzywa

Postprzez Piotr » 2 gru 2013, o 16:47

Wszystko zalezy od oprawy- jak powygina sie porządny plastik to czasem problem przywrócic jego kształt by okulary nie spadały z nosa
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Następna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron