Alergia

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Alergia

Postprzez Milena » 26 maja 2011, o 15:38

Witam. Niedawno dostałam receptę na okulary. I problem mój polega na tym, że mam uczulenie na metal. A podobają mi się oprawy takie delikatne-najlepiej z żyłką na dole. Czy w związku z moją alergią będę skazana na oprawy z tworzywa, które są dużo bardziej widoczne?? Poradźcie coś, bo w nich dobrze nie wygladam :(
Milena
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 maja 2011, o 15:31

Re: Alergia

Postprzez zez_ukryty » 26 maja 2011, o 15:46

Proponuję jeszcze oprawy z tytanu. Droższe ale nie uczulające, lżejsze i elastyczniejsze niż plastyk i stal razem wzięte.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Alergia

Postprzez fajna-brunetka » 27 maja 2011, o 09:07

a co powiecie oprawę, która ma zausznik z tworzywa a front metalowy np z żyłką ?- takie również, raczej, nie powinny powodować uczulenia bo kontaktu ciało - metal nie ma...
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Alergia

Postprzez zez_ukryty » 27 maja 2011, o 09:54

Jeżeli ktoś jest bardzo wrażliwy - to niestety to również będzie uczulać. Przerabiałem to nie raz. Nawet oprawy z pokryciem antyalergicznym nie pomagały. Jedynie plastik albo tytan.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Alergia

Postprzez Milena » 27 maja 2011, o 16:02

To dobrze zez, że to napisałeś, bo proponowano mi takie z tym pokryciem antyalergicznym. I przyznam, że się nad nimi zastanawiałam, bo były sporo tańsze ale moje uczulenie jest dość duże-wystarczy jakikolwiek kontakt z metalem i swędząca wysypka gotowa :( to chyba jednak nie będę oszczędzać i eksperymentować-bo ewentualnej wysypki na twarzy niestety ukryć się nie da. Zainwestuję więc w tytan. Dziękuję bardzo za radę. Pozdrawiam
Milena
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 maja 2011, o 15:31

Re: Alergia

Postprzez Sylwunia » 28 maja 2011, o 17:05

Cześć:) a ja mam takie pytanie. Czy to możliwe, żeby ktoś był uczulony na soczewki plastikowe i mógł nosić tylko szklane?? Moja koleżanka twierdzi, że ona ma właśnie takie uczulenie. Czy to możliwe?? :shock:
Sylwunia
 
Posty: 37
Dołączył(a): 31 mar 2011, o 13:50

Re: Alergia

Postprzez zez_ukryty » 28 maja 2011, o 18:43

Brzmi śmiesznie ale jest to możliwe. Mojej ciotce podczas noszenia plastikowych progresów wokół oczu robią się małe krostki. Problem nie występuje przy soczewkach mineralnych.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Alergia

Postprzez Z.Optyk » 30 maja 2011, o 13:57

Tak. Ja też się spotkałam z takim przypadkiem. Też mam klientkę z takim problemem. A ostatnio niestety okazało się, że jej córka ma taką samą przypadłość. Ciekawe czy dotyczy to też poliwęglanu albo materiałów wysokoindeksowych. Jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o informację, ponieważ nie jestem za wstawianiem soczewek mineralnych młodemu człowiekowi w wieku lat 13. Przydałaby się jakaś alternatywa.
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alergia

Postprzez zez_ukryty » 30 maja 2011, o 14:47

Może być z tym kiepsko. Problem tkwi w materiale czyli polimerze, z którego robią soczewki. Wysokie indeksy wydaje mi się, że nie będą alternatywą. Sami wiemy co się dzieje przy ich szlifowaniu. Wdychanie tego zapachu "czosnkowego" do najprzyjemniejszych rzeczy nie należy. Więc skoro ktoś ma uczulenie na CR-39 to i zapewne też na polimer syntetyczny wysokoindeksowy. Może ratunkiem byłby trivex albo poli. Ale nie ukrywajmy wszystkie materiały "plastikowe" to i tak sama chemia.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Alergia

Postprzez Sylwunia » 31 maja 2011, o 08:32

Hmm..kto by pomyślał-biedna ta moja koleżanka. :? no ale to mam jeszcze jedno pytanie... Tak się zastanawiałyśmy z tą koleżanką jak w takim razie byłoby z soczewkami kontaktowymi?? Bo ona biedna jest-nawet nie może sobie wybrać takiej oprawy jakby chciała... Więc może soczewki kontaktowe?? Pomóżcie, bo chciałabym jej przekazać dobrą wiadomość...
Sylwunia
 
Posty: 37
Dołączył(a): 31 mar 2011, o 13:50

Następna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron