Polak jednak nie potrafi!!!

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Polak jednak nie potrafi!!!

Postprzez Jadźka » 8 cze 2011, o 12:51

Witam. Mam takie pytanie-może tutaj znajdę specjalistów z prawdziwego zdarzenia. Kupiłam markowe oprawy-takie przeciwsłoneczne a la gogle, ale niestety porysowały mi się szkła a właściwie jedno bo one sa jakby połaczone w jedno i do tego przykręcone są zauszniki i nosek. I tak sobie pomyślałam, żeby je wymienić i przy okazji zmienić kształt tych szkieł. Chciałabym szkła w bardziej kwadratowym kształcie. I tu się zaczynają schody-nikt nie chce mi tego zrobić!!! No ludzie przecież to chyba nie jest takie trudne??!! a gdzie nie pójdę to każdy kręci nosem, że nie, że się nie da... Helloo!! :shock: Polakowi po prostu chyba się nie chce narobić :o
Jadźka
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 12:40

Re: Polak jednak nie potrafi!!!

Postprzez zez_ukryty » 8 cze 2011, o 13:09

Niech Pani pokaże tą oprawkę. Mniej więcej wiem jak ona wygląda ale dla pewności żebym coś więcej powiedział chciałbym ją zobaczyć.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Polak jednak nie potrafi!!!

Postprzez optyk.F » 8 cze 2011, o 14:08

Pani Jadziu polak potrafi ale lepiej zainwestować w nowe okulary niż zawracać sobie głowę takimi przeróbkami .Ponieważ czasami koszt takich przeróbek jest większy niż nowe okulary. A w efekcie końcowym może być lekkie rozczarowanie ,pomysł jest dobry .
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: Polak jednak nie potrafi!!!

Postprzez Jadźka » 9 cze 2011, o 13:17

Drogi Zezie dziękuję za zainteresowanie moją sprawą. Zamieszczam poniżej zdjęcie podobnych opraw do moich. Tylko może dodam, bo zapomniałam, że chciałabym wstawić zwykłe soczewki a nie takie ciemne. I mam jakąś receptę i napisane jest, że OP -1.25 i OL -1.5.

A do Optyk.F nie zakupię nowych okularów, ponieważ za te oprawy zapłaciłam 600 zł!!! I muszę je mieć. Mam nadzieję, że znajdzie się jakiś prawdziwy fachowiec :shock:
Załączniki
podobne.jpg
Te oprawy są podobne do moich. Tylko mają trochę inne boki.
podobne.jpg (13.31 KiB) Przeglądane 5596 razy
Jadźka
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 12:40

Re: Polak jednak nie potrafi!!!

Postprzez optyk.F » 9 cze 2011, o 13:37

Pani Jadziu jestem pełna podziwu dla wybujałej wyobrażni ;) Zapraszam panią do mojego optyka ,albo niech pani napisze jaką długość mają śrubki przy zausznikach ,czasami jest tak że są bardzo krótko ucięte i wymiana jest nie możliwa bo są przylutowane na stałe.
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: Polak jednak nie potrafi!!!

Postprzez niki » 9 cze 2011, o 14:43

Pani Jadziu, czy Polak potrafi czy nie potrafi to kwestia dyskusyjna. Jak Pani wyobraża sobie wstawienie dwóch szkieł korekcyjnych w taką "oprawkę". A czym optyk ma połączyć te dwa szkła na środku? Drucikiem, śrubką :D . A może wstawi Pani jedno szkiełko :lol: A może na środku użyje części z innej oprawki. Nie wiem kto się tego podejmie ale podejżewam że efekt końcowy będzie taki, że zamiast podziękowań dobroduszny specjalista nieźle może wysłuchać ;)
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Polak jednak nie potrafi!!!

Postprzez zez_ukryty » 9 cze 2011, o 14:54

Niestety droga Pani ale z tego typu konstrukcją nic się nie da zrobić. Pierwszą sprawą są te łączone soczewki. Może znalazłaby się firma, która podjęłaby się wykonania takich soczewek w dodatku z mocą i wysoką krzywizną bazową ale z zresztą baaaardzo w to wątpię. Podsumowując koszta "tuningu" Pani okularów i jego sens przekroczyłyby koszty tych, które Pani kupiła moim zdaniem kilkakrotnie. Bardziej opłaca się dobrać do tego typu okularów odpowiednią oprawę, która umożliwi montaż soczewek z Pani korekcją. I wtedy będzie miała Pani pole do popisu w kolorze barwienia lub będzie mogła Pani zamontować bezbarwne. Więc ma Pani wybór inwestować kupę kasy w to co jest lub zainwestowanie dużo mniej pieniędzy w coś co się Pani spodoba i będzie spełniać swoje funkcje. Więc stanę w obronie fachowców u których Pani była i skrytykowała, że "nie chcą się narobić" bo to o co Pani tu pyta jest trudne i nieopłacalne.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Polak jednak nie potrafi!!!

Postprzez optyk.F » 10 cze 2011, o 15:05

Witam .Tak jak wcześniej wspomniałam takie przeróbki więcej mogą kosztować niż nowe okulary.A w tych okularach co pani ma, w pierwszej kolejności przydałaby się wymiana noska ,ale wtedy to już nie będzie to samo,urok oprawy zniknie .
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: Polak jednak nie potrafi!!!

Postprzez optyk-mila » 10 cze 2011, o 16:29

Niestety Pani Jadziu również z przykrością stwierdzam,że rzecz,której Pani od nas wymaga jest wręcz niemożliwa! A przy okazji taka mała rada na przyszłość-proszę nie kupować tak drogich opraw,bo to co jest drogie nie znaczy,że musi być dobre i trwać wiecznie,gwarantuję Pani,że wydatek rzędu 100-150 zł również zaspokoi Pani oczekiwania i nie będzie tak szkoda w momencie gdy ulegnie zniszczeniu!Pozdrawiam serdecznie!
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: Polak jednak nie potrafi!!!

Postprzez optyk.F » 11 cze 2011, o 10:38

Jeżeli mogę pani Jadziu coś doradzić to następne okulary p/słon.jak będzie pani kupowała to w oprawce pełnej plastikowej albo metalowej.Z doświadczenia wiem że tego typu oprawy co pani ma są mało stabilne.
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Następna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron