Jakie okulary???

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Jakie okulary???

Postprzez Ksawery » 18 lip 2011, o 13:17

Witam wszystkich. Postanowiłem zajrzeć na Wasze forum bo mam mały dylemat. W piątek byłem na badaniu okulistycznym i dostałem taką receptę: dal OP +1.5/-0.5 OL +1.25/-0.75, bliż OP +4.0/-0.5 OL +3.75/-0.75. Okulista polecił mi, żebym zrobił sobie 1 okulary do dali a 2 takie specjalne do komputera (na recepcie napisane mam Interview). Poszedłem do optyka zorientować się ile to będzie kosztowało. Optyk podał mi ceny - za obie pary łącznie wyszło ok 1500 zł, ale zaproponował też inne rozwiązanie-okulary progresywne. Cenowo praktycznie to wychodzi na to samo. Dlatego też mam dylemat co tak naprawdę będzie dla mnie lepsze?? Poradźcie!!
Ksawery
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 13:11

Re: Jakie okulary???

Postprzez seba » 18 lip 2011, o 15:34

Właściwie to ciężko jest ci coś doradzić. Musisz wczytać się w wątki poświęcone jednym i drugim okularom i zastanowić się które ci się lepiej sprawdzą.
seba
 
Posty: 223
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 10:54

Re: Jakie okulary???

Postprzez Z.Optyk » 19 lip 2011, o 13:20

Drogi Ksawery. Wszystko zależy od tego do czego będziesz używał tych okularów. Niestety nie napisałeś czy dużo pracujesz przy komputerze? Progresy są bardziej uniwersalne-masz 1 parę okularów do wszystkiego. Przy tym 2 rozwiązaniu masz 2 pary, które musisz zmieniać... Napisz coś więcej o swoim trybie życia a postaram Ci się pomóc w dokonaniu najlepszego wyboru. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie okulary???

Postprzez Ksawery » 20 lip 2011, o 15:12

Dziękuje Z.Optyk za zainteresowanie moim problemem:) Mój tryb życia...prowadzę normalne życie. Nie pracuję dużo przy komputerze-jakieś 2 godziny dziennie-więcej czytam np. dokumentów, ale też nie bez przerwy. Nie uprawiam żadnych ekstremalnych sportów. Szczerze powiem, że zdarza mi się zapominać różnych rzeczy np. okularów, których do tej pory używałem tylko do czytania, ale jak ich zapomniałem to był problem. Druga sprawa NISZCZĘ :mrgreen: Zapominam futerałów wrzucam okulary do kieszeni albo do schowka w samochodzie... Naprawdę zależy mi na tym, żeby dokonać dobrego wyboru bo to nie są małe kwoty.
Ksawery
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 13:11

Re: Jakie okulary???

Postprzez Z.Optyk » 21 lip 2011, o 14:14

Drogi Ksawery! Z tego co piszesz to najlepsze dla Ciebie byłyby jednak okulary progresywne. Zainwestuj w porządne szkła z szerokim kanałem progresji-żeby mieć komfort pracy przy komputerze-i z dobrą powłoką antyrefleksyjną. Będziesz miał jedną parę okularów do wszystkiego. Okulary typu Interview to super rozwiązanie do komputera i do czytania, ale skoro Ty pracujesz przy komputerze niedużo to szeroki kanał progresji na pewno sobie z tym poradzi. Ponadto masz jedne okulary cały czas na nosie więc nie trzeba pamiętać o ich zabieraniu z domu np. i z niszczeniem też nie powinno już być takiego problemu, bo nie zdejmujesz ich. Pozdrawiam i życzę powodzenia:)
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie okulary???

Postprzez Ksawery » 22 lip 2011, o 14:52

Dziękuję Z.Optyk:) Przekonałaś/eś mnie-zakupię sobie te okulary progresywne-dla mnie jedna para do wszystkiego to najlepsze wyjście. Tak sobie pomyślałem, że za jakiś czas jakbym miał więcej pracować przy komputerze i coś by mi jednak przeszkadzało to zainwestuję sobie w te już specjalne do komputera. Pozdrawiam 8-)
Ksawery
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 13:11

Re: Jakie okulary???

Postprzez niki » 22 lip 2011, o 15:36

Trafna decyzja, naprawdę warto zainwestować w dobre szkła progresywne bo wiąże się to z komfortem i jakością widzenia w danych okularach.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Jakie okulary???

Postprzez Sklep_Optyczny » 28 lip 2011, o 10:49

Zgadzam się z powyższymi opiniami. Warto zainwestować w dobre okulary progresywne,bo będą tym samym uniwersalne. A tak to wydasz pieniądze na 2 pary,zupełnie niepotrzebnie.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Jakie okulary???

Postprzez adam » 10 lis 2011, o 09:27

Witam-ostatnio zauażyłem reklame okularów bezsoczewkowych-Czy moze mi ktoś napisać jakie są zasady użytkowania takich okularów?
adam
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 cze 2011, o 11:04

Re: Jakie okulary???

Postprzez LEMUR » 10 lis 2011, o 13:33

adam napisał(a):Witam-ostatnio zauażyłem reklame okularów bezsoczewkowych-Czy moze mi ktoś napisać jakie są zasady użytkowania takich okularów?


wyszukiwarka jest w gornym prawym narozniku ;)
viewtopic.php?f=23&t=301&p=2747
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Następna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości