Jaka firma...??

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Re: Jaka firma...??

Postprzez Sklep_Optyczny » 5 wrz 2011, o 09:06

Na forum jest odpowiedni dział z ogłoszeniami firm,wiec możesz tam sprawdzić. A która z nich robi najładniejsze pocieniania? To przecież także kwestia gustu.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Jaka firma...??

Postprzez ALICANTE » 21 sty 2013, o 11:16

Odkąd pamiętam korzystam z oferty firmy HOYA. Mimo że moja wada nie jest duża mogę wypowiedzieć się na temat szkieł mojego dziecka które obecnie ma wadę -8.0. Optyk u którego rodzinne wykonujemy okulary zaproponował soczewki cieńsze Eyvia 1.74 taką noszą nazwę. Przy odpowiednim doborze oprawy nikt nie jest w stanie odróżnić jego -8.0 od moich -3.0.
ALICANTE
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 sty 2013, o 14:28

Re: Jaka firma...??

Postprzez cicha_woda » 21 sty 2013, o 15:59

Ale taki efekt będzie u każdego producenta, jeśli te -3.0 jest na podstawowej soczewce a -8.0 na soczewce o wysokim indeksie.
cicha_woda
 
Posty: 112
Dołączył(a): 25 wrz 2012, o 11:19

Re: Jaka firma...??

Postprzez ALICANTE » 22 sty 2013, o 16:27

O tym nie jestem przekonany. Kiedyś miał innej firmy też z tym symbolem 1.74 i były zdecydowanie grubsze niż te Eyvia 1.74. Co prawda były zdecydowanie droższe ale powiedz 16 letniemu synowi że będzie nosił przysłowiowe "denka od słoika" . Pewnie że chce dla niego jak najlepiej i żeby nie wstydził się w nich chodzić, bo w tym wieku to dziewczynom chce się podobać. Myślimy też o soczewkach ale zadecyduje sobie jak skończy 18lat do tej pory jest skazany na okulary.
ALICANTE
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 sty 2013, o 14:28

Re: Jaka firma...??

Postprzez optyk-mila » 22 sty 2013, o 17:45

Alicante ma w zupełności rację,jeżeli chodzi o pocienienia firma firmie nie jest równa,mimo tego samego indeksu grubość soczewki naprawdę czasami bywa zaskakująca. Moim skromnym zdaniem firma Szajna jak narazie sprawdza się w tej kwestii bezkonkurencyjnie,mam doczynienia z różnymi producentami,ale jeżeli chodzi o szkła pocienione to zawsze z pewnością polecam właśnie ich,wiedząc że klient będzie usatysfakcjonowany!
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: Jaka firma...??

Postprzez LEMUR » 22 sty 2013, o 19:10

ALICANTE napisał(a):Myślimy też o soczewkach ale zadecyduje sobie jak skończy 18lat do tej pory jest skazany na okulary.

A dlaczego czekacie do 18tego roku zycia? Nie ma bariery wiekowej, ze moga nosic np. pelnoletni. Poza tym pisze Pan, ze w tym wieku chce sie podobac dziewczynom, jednoczesnie pisze Pan "skazany" ;)

Moze warto rozpatrzyc soczewki wczesniej.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Jaka firma...??

Postprzez ALICANTE » 23 sty 2013, o 12:36

LEMUR napisał(a):Moze warto rozpatrzyc soczewki wczesniej.

Nie jestem przekonany co do konieczności ich noszenia. Wolę zainwestować w dobre okulary dla niego w których też może się podobać ;) niż w soczewki za podobne pieniądze które bądź co bądź mnie nie przekonują a poza tym i tak okulary musi mieć bo w soczewkach cały czas chodzić nie może. Wiadomo że w grę wchodzi duża dyscyplina i higiena a nastolatek jak to młody człowiek, energiczny, roztrzepany nie zawsze się dostosuje. Poza tym żona która nosi soczewki (zna sprawę od podszewki - od 20lat) stwierdziła że jeżeli będzie miał życzenie to zdecyduję sobie sam jak skończy 18lat. do tej pory ona nie wyraża zgody :roll:
ALICANTE
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 sty 2013, o 14:28

Re: Jaka firma...??

Postprzez angelo » 23 sty 2013, o 16:17

O noszeniu soczewek to wydaje mi się, że okulista musi podjąć decyzje.A dla chcącego nic trudnego. :)
angelo
 
Posty: 96
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 14:58

Re: Jaka firma...??

Postprzez LEMUR » 23 sty 2013, o 19:48

angelo napisał(a):O noszeniu soczewek to wydaje mi się, że okulista musi podjąć decyzje.A dla chcącego nic trudnego. :)


Podejmuje decyzje przyszly uzytkownik lub w przypadku niepelnoletnosci prawny opiekun. Specjalista kontaktolog (okulista, optometrysta) sprawdza czy sa przeciwskazania, ale napewno nie podejmuje decyzji za uzytkownika.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Jaka firma...??

Postprzez MrHilary_pl » 4 lip 2013, o 14:31

Dokładnie jak powyżej,każdy z użytkowników indywidualnie decyduje się na noszenie soczewek lub nie, jeśli oczywiście uzna to za wygodną i priorytetową sprawę. Wcześniej konieczna będzie wizyta u specjalisty który pomoże w dokonaniu wyboru i określi czy w ogóle warto.
MrHilary_pl
 
Posty: 123
Dołączył(a): 24 maja 2013, o 21:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron