Okulary do oglądania filmów w 3D

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Re: Okulary do oglądania filmów w 3D

Postprzez niki » 23 wrz 2011, o 12:06

A ja słyszałam że okulary 3D można zakładać na okulary korekcyjne. Czy to prawda, są na tyle duże że nie zniszczą oprawki?
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Okulary do oglądania filmów w 3D

Postprzez zez_ukryty » 23 wrz 2011, o 12:58

Pewnie, że można. Sam tak korzystam. A porysować raczej nie porysują bo te 3D są elastyczne i dość szerokie i normalne okulary się pod nimi mieszczą.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Okulary do oglądania filmów w 3D

Postprzez kinomaniak » 28 wrz 2011, o 16:35

Niezapominajko,ja niestety a może i na szczęście,nie mam wady wzroku,więc zakładanie soczewek również nie chodzi w grę,ale muszę Wam powiedzieć że w minioną sobotę byłem w kinie na filmie 3D i oglądało mi się całkiem nieźle,odczuwałem delikatny ból głowy ale był on niczym w porównaniu z moimi wcześniejszymi wizytami w kinie,więc jestem w tym momencie w stanie stwierdzić,że jednak jakość tych okularów jest różna i zdarzają się lepsze wydania,które sprawiają mniejszy dyskomfort.
kinomaniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 10:59

Re: Okulary do oglądania filmów w 3D

Postprzez Sklep_Optyczny » 3 paź 2011, o 13:53

A te okulary korekcyjne w połączeniu z 3D dają efekt? Oczy naprawde nie bolą? Bo szczerze mówiąc to nie próbowałem takiego połączenia.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Okulary do oglądania filmów w 3D

Postprzez optyk-mila » 4 paź 2011, o 16:40

Hm... szczerze mówiąc takie rozwiązanie daje do myślenia,chyba nie wyobrażam sobie oglądania czegokolwiek w dwóch parach okularów,myślę że nawet gdyby miało to przynieść jakikolwiek efekt to raczej nie skusiłabym się na coś takiego ze względu na dyskomfort,podejrzewam że całą swoją uwagę musiałabym skupić nie na filmie,który chciałam obejrzeć tylko na okularach,które zapewne ciągle spadałyby mi z nosa. Obawiam się,że ten pomysł nie jest do końca trafiony,aczkolwiek zastanaiające jest jak radzą sobie okularnicy,nie biorąc pod uwagę zakładania soczewek kontaktowych.
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: Okulary do oglądania filmów w 3D

Postprzez Kara90 » 4 paź 2011, o 17:41

ewentualnie wyjście dla osób z wadą nienoszących soczewek kontaktowych to słyszałam kiedyś że istnieją tak zwane okulary 3D typu gogle aczkolwiek naocznie sama nigdy się nie spotkałam. Są na gumkę a pola w goglach są stosunkowo daleko umieszczone od twarzy coś jak gogle na narty w zimę. Myślę że jakoś bardzo jedno z drugim nie musiałoby kolidować i powodować dyskomfortu :)
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: Okulary do oglądania filmów w 3D

Postprzez Sklep_Optyczny » 25 paź 2011, o 17:14

No to byłoby ciekawe rozwiązanie,ale do tej pory też się nie spotkałem z czymś takim. Ale jeżeli dalej umieszczone od twarzy,to dałoby dobry efekt,tak sie przynajmniej wydaje.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Okulary do oglądania filmów w 3D

Postprzez mogli_z_dżungli » 14 lis 2011, o 12:20

Hej :) Czy każdy człowiek przez odpowiednie okulary 3D i przeznaczony do tego ekran będzie widział w trójwymiarze??
mogli_z_dżungli
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 cze 2011, o 13:25

Re: Okulary do oglądania filmów w 3D

Postprzez optyk-mila » 14 lis 2011, o 17:54

Hej mogli_z_dżungli,a skąd to Twoje pytanie i dlaczego uważasz,że istnieje taka ewentualność,że ktoś może nie widzieć. Wydaje mi się,że taki problem nie powinien mieć miejsca w żadnym przypadku,ale może jest ktoś kto myśli inaczej,więc czekamy na wypowiedzi!
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: Okulary do oglądania filmów w 3D

Postprzez mogli_z_dżungli » 15 lis 2011, o 09:36

Bo mi się czasem wydaje, że nie widzę 3D jak oglądam film czy program z przeznaczeniem do tego. Jakoś tak zawsze wyobrażałem sobie że powinno być to bardziej odczuwalne i widoczne. Być może za dużo wymagam bo w głowie zbudowałem sobie sam efekt jaki chciałbym osiągnąć a dla mnie nie jest on satysfakcjonujący?? hmm no cóż może bardziej powinienem się skupić na tej czynności skoro tak :) dzięki
mogli_z_dżungli
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 cze 2011, o 13:25

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron