Uszkodzenie oprawki okularów w czasie wymiany szkieł

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Uszkodzenie oprawki okularów w czasie wymiany szkieł

Postprzez krzemyk » 9 lis 2011, o 10:23

Witam serdecznie.
Przedstawie po krótce cała historie.
Zleciłem wymiane szkieł w salonie optycznym , w którym około 2 lata wcześniej zakupiłem okulary wraz z oprawkami. Oprawki były w idealnym stanie gdyż nie były używane i sama pani przyjmująca zlecenie powiedziała że wyglądają jak nowe... Dobrano mi odpowiednie szkła, zapłaciłem z góry zaliczke na kwote 100zł ( całkowity koszt 319 zł) i oddałem okulary w salonie optycznym do wymiany. Po niecałym tygodniu okulary były gotowe, odbrałem je podpisałem odbiór zapłaciłem resztę sumy. Po wyjściu z salonu przeglądając się w łazience ( było to w dużym centum hanlowym),zauważyłem ze oprawki zostały uszkodzone, dopiero w dużym lustrze i przy lepszym świetle zauważyłem rysę od wewnętrznej strony oprawek tuż przy samych szkłach w dolnej części oprawek, ubytek plastiku który wygląda tak jak by oprawka była pęknięta ( oprawka jest czarna plastikowa, u dołu oprawek plastik jest przezroczysty). Szybko wróciłem do salonu- od czasu odbioru minęło może 20 minut. Panie w sklepie kazały mi spisać reklamacje, w której opisane było uszkodzenie i czekać na decyzje. Było to 26 października bierzącego roku. Dziś otrzymałem odpowiedź z salonu w której moja reklamacja została odrzucona. W uzasadnieniu napisano iż uszkodzenie nie powstało w pracowni gdzie wymieniano szkła i że w momencie odbioru powienienem dokładnie obejrzeć przedmiot. Dlatego uznano iż moja reklamacja jest bezpodstawna. Jednakże w trosce o klienta przyznano mi 30 % rabat na następne zakupy w owym salonie.
Co w tym przypadku mam zrobic, gdyż uwielbiałem swoje okulary a tym bardziej nie zamierzam wydawać znów ponad 500 zł na zakup nowych okularów... A kierownik salonu jest arogancki sam dobierał mi okulary i próbował mi jeszcze wmówić że okulary wcześniej były uszkodzone... A ten rzekomy rabat to czyste wyzyskiwactwo i próba udobruchania klienta... Tym bardziej nie rozumiem tego bo jak w 20 minut można było by uszkodzić okulary w tak specyficznym miejscu...

Z góry dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie
krzemyk
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 lis 2011, o 10:17

Re: Uszkodzenie oprawki okularów w czasie wymiany szkieł

Postprzez SpecEye » 9 lis 2011, o 16:12

Czy mógłbyś wstawić zdjęcia tego uszkodzenia?
wydaje mi się jednak że teraz to będzie walka z wiatrakami. Podpisując odbiór okularów w salonie potwierdziłeś zapoznanie się z jej stanem faktycznym nie zgłaszając przy tym zastrzeżeń. Nie twierdze jednak że korzystne rozpatrzenie reklamacji jest niemożliwe. Możesz też zgłosić się do salonu w którym oprawka była zakupiona, odesłać ją do producenta aby ten orzekł w wyniku czego powstało dane uszkodzenie.
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: Uszkodzenie oprawki okularów w czasie wymiany szkieł

Postprzez krzemyk » 9 lis 2011, o 17:56

Dziekuje Ci za odpowiedz :). Oprawki byly zakupione w tym samym salonie w ktorym teraz wymienialem soczewki- salon Paris Optique. Niestety jeszcze nie odebralem okularow z salonu gdyz jeszcze nie wiem co robic a na pewno nie zamierzam akcpetowac ich decyzji reklamacyjnej. Model oprawek police 1508 Czarne u dolu oprawki staja sie przezroczyste. Uszkodzenie jest na samym srodku miedzy miejscem na nos a nausznikami, od wewnetrznej strony oprawek. Jest to glebsza rysa ktora wyglada tak jak by ktos przejechal jakims ostrym narzedziem od miejsca laczenia sie soczewek z oprawkami w dol. W wyniku czego okulary zalamuja swiatlo tak jak by byly pekniete...
Myslalem by udac sie do birua rzecznika praw konsumenta i oddac okulary na niezalezna ekspertyze ;) Ehhh zapowiada sie ciezka walka... Ale swoja droga nie rozumiem skoro daja mi ten smieszny rabat to chyba jednak sami nieoficjalnie przyznaja sie do winy....
krzemyk
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 lis 2011, o 10:17

Re: Uszkodzenie oprawki okularów w czasie wymiany szkieł

Postprzez krzemyk » 9 lis 2011, o 19:20

Obrazek
Obrazek
Tak wyglądają okulary a na zdjęciu postarałem sie zaznaczyć gdzie i w jaki sposób oprawka została uszkodzona...
Chciałem edytować poprzedni post ale niestety nie mogłem :(
krzemyk
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 lis 2011, o 10:17

Re: Uszkodzenie oprawki okularów w czasie wymiany szkieł

Postprzez david » 22 sty 2014, o 11:18

Mamy z tego wniosek, że należy dokładnie obejrzeć coś za nim odbierzemy.
david
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 13:13

Re: Uszkodzenie oprawki okularów w czasie wymiany szkieł

Postprzez india » 12 lut 2014, o 15:46

i to bezwarunkowo ;)
india
 
Posty: 70
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 15:42

Re: Uszkodzenie oprawki okularów w czasie wymiany szkieł

Postprzez zosia » 5 mar 2014, o 17:07

Skoro nie było widać za bardzo tego i kolega musiał się dobrze przyjrzeć to po co robic problem.
zosia
 
Posty: 43
Dołączył(a): 27 lut 2014, o 14:10

Re: Uszkodzenie oprawki okularów w czasie wymiany szkieł

Postprzez dino » 12 mar 2014, o 14:07

Może dlatego, że zniszczyli oprawe!
dino
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 13:36

Re: Uszkodzenie oprawki okularów w czasie wymiany szkieł

Postprzez wCzteryOczy » 21 mar 2014, o 16:13

Może nie widać, ale takie pęknięcie może prowadzić do połamania oprawy.
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15


Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości