Opti Fog

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Opti Fog

Postprzez Wenus » 23 lis 2011, o 23:00

Witam, parę dni temu przesłano mi do salonu pocztówkę z Essilora zapowiadającej wejście na rynek nowych soczewek lub nowego uszlachetnienia. Chciałabym uzyskać jakiś bliższe informacje. Czy ktoś może wie coś więcej na temat tego produktu Opti Fog? bo pocztówka jest dość kontrowersyjna :shock:
Wenus
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 14:01

Re: Anti Fog

Postprzez optyk.F » 24 lis 2011, o 08:14

Wenus jest to soczewka z nowa powloká przeciwdzialajaca zaparowywaniu.Do tej soczewki dolaczony jest specjalny aktywator przez który soczewka musi byc aktywowana przed montazem(dla optyka).Po zastosowaniu Aktywatora na soczewkach Optifog ,wlasciwosci przeciwdzialajace zaparowywaniu (utrzymuja sie podobno az do tygodnia)brak zaparowywania soczewek i wyrazne widzenie przez dlugi czas bez znieksztalcenia obrazu.
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: Anti Fog

Postprzez pola » 24 lis 2011, o 09:09

Właściwości utrzymują się do tygodnia, a co potem? Znowu parują? Czy ten aktywator jest tylko dla optyka czy dostaje go klient?
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Anti Fog

Postprzez Z.Optyk » 24 lis 2011, o 11:21

Witajcie. Ten aktywator dostaje klient. Działa do tygodnia czasu-później trzeba zabieg powtórzyć. Soczewki przychodzą w tekturowym pudełeczku z zestawem, w skład którego wchodzi właśnie ten aktywator, chusteczka mikrofazowa i naklejki do szlifowania soczewek (dla optyka do montażu). Czyli przy zakupie okularów z takimi soczewkami powinniście przy odbiorze dostać od swojego optyka buteleczkę z tym aktywatorem i chusteczkę.
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anti Fog

Postprzez Arale Spadkovsky » 24 lis 2011, o 15:47

Wg producenta przy normalnym uzytkowaniu buteleczka powinna wystarczyć na pol roku. Potem mozna oczywiscie dokupic aktywator osobno.
Arale Spadkovsky
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 paź 2011, o 15:38

Re: Anti Fog

Postprzez Wenus » 24 lis 2011, o 23:18

A ile ten cud techniki kosztuje? czy tego aktywatora nie można by użyć do innych soczewek? Kiedyś słyszałam o takim płynie do szyb samochodowych, czy to przypadkiem nie ta bajka?
PS: "aktywować" soczewki przed montażem? Brzmi jak science fiction. W jaki celu robi się to akurat przed montażem?
Wenus
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 14:01

Re: Opti Fog

Postprzez pola » 25 lis 2011, o 13:29

Coś mi się wydaje że ten aktywator działa podobnie jak płyn przeciw parowaniu soczewek. Może tylko jest bardziej skoncentrowany?
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Opti Fog

Postprzez Nestor » 25 lis 2011, o 14:28

Działa inaczej niże płyn przeciw zaparowaniu.
Powłoka Optifog i aktywator stanowią integralną część zestawu.
Nestor
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 23:14

Re: Opti Fog

Postprzez Janet » 25 lis 2011, o 15:57

Ciekawe..tzn. że jak po tygodniu nie użyję tego płynu to te soczewki będą parować tak jak soczewki z AR czy jak te bez powłok czy jeszcze gorzej?? Bo faktycznie to zaparowywanie okularów to męcząca sprawa...gdyby to działało to chyba bym się skusiła. Jak ktoś już wypróbuje to niech się podzieli wrażeniami:)
Janet
 
Posty: 26
Dołączył(a): 18 sty 2011, o 15:51

Re: Opti Fog

Postprzez katherina » 25 lis 2011, o 18:15

Witam to ja mam też pytanie z tej dziedziny zawsze na zimę używam okularów z AR po to aby jeszcze bardziej chronić oczy przed promieniami szkodliwymi jakie odbijają się od śniegu...niestety proces ten i tak jest dla mnie zbyt wolny...muszę też pośpieszyć mojego przedstawiciela handlowego żeby przysłał mi jakieś modele pokazowe tych szkieł zawsze to będzie łatwiejsze do zobrazowania i zaproponowania klientowi...ale czy faktycznie działa to na dłuższą metę przy systematycznym stosowaniu tego aktywatora? i czy dane aktywatory będą w sprzedaży i za jaką w przybliżeniu cenę po wykorzystaniu zapasu półrocznego?
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron