Opti Fog

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Re: Opti Fog

Postprzez optyczka OLA » 25 lis 2011, o 18:26

Janet do mojego salonu narazie dotarly tylko reklamowki (ulotki) soczewek jeszcze chyba nie ma w sprzedazy ,przedstawiciel tez jeszcze nas nie odwiedzil a szkoda bo klienci wyczekujá na te nowosci. ;)
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: Opti Fog

Postprzez Kara90 » 26 lis 2011, o 10:44

Jeszcze nie ma ich w sprzedaży. Z tego co mi się obiło o oczy nowa powłoka powinna być dostępna w ofercie od 1 grudnia :)) Podobno została ona uznana za największą innowację roku a międzynarodowych targach optycznych Slimo w Paryżu chyba teraz we wrześniu. Ciekawa jestem czy to naprawdę działa. Reklama w tv jest świetna ;p pożyjemy, zobaczymy ;))
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: Opti Fog

Postprzez optyczka OLA » 26 lis 2011, o 12:10

Kara90 u mnie jeszcze nie mam oferty katalogowej wiéc nawet nie wiem ile kosztujá te soczewki, moze do pierwszego grudnia dostaniemy zaláczniki do katalogów i bedziemy proponowac tá nowosc.Prosimy o cierpliwosc :)
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: Opti Fog

Postprzez LEMUR » 26 lis 2011, o 12:35

Janet napisał(a):Ciekawe..tzn. że jak po tygodniu nie użyję tego płynu to te soczewki będą parować tak jak soczewki z AR czy jak te bez powłok czy jeszcze gorzej??



Halo-halo! Dlaczego nikt z was nie pisze, ze aktywator traci swoje wlasciwosci po uzyciu srodka na bazie wody - powoduje zmycie aktywatora i trzeba ponowic czynnosc, albo przeoczylem czyjas wypowiedz;)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Opti Fog

Postprzez zez_ukryty » 27 lis 2011, o 21:36

Ja to przeoczyłem nazwę firmy ;d.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Opti Fog

Postprzez Sklep_Optyczny » 2 gru 2011, o 14:55

Zastanawialiśmy się nad wprowadzeniem ich do naszego internetowego salonu optycznego,ale póki co poczekam chyba na więcej opinii ze strony forumowiczów.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Opti Fog

Postprzez LEMUR » 16 gru 2011, o 15:18

Powiem Wam tak, nie wiem czy jest czym sie zachwycac?

Powloka nie jest antystatyczna, nie jest hydrofobowa - faktycznie nie paruje, ale jezeli nie zostanie "nawilzona" preparatem to jest lekko chropowata, wiec kurz, pyl bedzie "wnikac" w pory... tym samym czyszczenie takiej soczewki bedzie duzo trudniejsze - nie wiem czy nie gorsze niz z jakakolwiek "zwykla" powloka antyrefleksyjna.

Uwazam, ze ten produkt sprawdzi sie w grupach zawodowych, ktore "codziennie" sa narazone na tego typu warunki, tzw zwykly uzytkownik chyba raczej bedzie wolal soczewki z warstwa antystatyczna, hydrofobowa, oleofobowa niz optifog - przynajmniej ja.
Jezeli soczewki sa CZYSTE + zastosowanie np. preparatu ulatwiajacego lub utudniajacego parowanie (jak kto woli) beda trwalsze niz te reklamowane. A zabrudzone soczewki - tak samo jak brudne szyby w samochodzie powoduja ze szybciej paruja. Tak wiec podejdzcie do tego realnie a nie entuzjastycznie. ;)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Opti Fog

Postprzez SpecEye » 16 gru 2011, o 17:04

Szczerze mówiąc również jestem zdania że soczewki z zintegrowaną powłoką antyrefleksyjną będą praktyczniejszym rozwiązaniem. Może zaparują jednak dość szybko odparują, bez konieczności ich przecierania mikrofazą. Można je także wspomóc płynem do czyszczenie do tego celu przeznaczonym. Poza tym zróbcie drodzy użytkownicy okularów krótką listę "za" i "przeciw" biorąc pod uwagę OptiFog oraz soczewki z wielowarstwową powłoką antyrefleksyjną, a wtedy racjonalnie ocenicie co dla was będzie najlepszym rozwiązaniem.
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: Opti Fog

Postprzez LEMUR » 16 gru 2011, o 20:54

Powiem Ci, ze ludzie zauwaza to dopiero po jakims czasie uzytkowania... obawiam sie, ze te soczewki znacznie szybciej ulegna zarysowaniom poprzez czyszczenie niz jakiekolwiek inne soczewki - ale przypomne sie za pol roku, moze rok - lub wspomnicie moje slowa ;)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Opti Fog

Postprzez LEMUR » 26 sty 2012, o 18:55

wiecie jaka jest odpowiedz producenta na pytanie. Co latem, wiosna gdy jest malo sytuacji powodujacych zaparowanie soczewek, czy nalezy uzywac aplikatora.
Producent NIE przewiduje jego NIE uzywania! soczewka wtedy traci swoje wlasciwosci oleofobowe, hydrofobowe!

;)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron