Wymiana szkieł ... Niby takie same .... a jednak ?

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Re: Wymiana szkieł ... Niby takie same .... a jednak ?

Postprzez skawalker » 8 gru 2011, o 23:30

Fajny artykuł : ) Chętnie bym pokazał go jutro Panu okuliście ... może doczyta do końca i zrozumie "Primum non nocere" :) hmm chyba powinien o tym wiedzieć :)
skawalker
 
Posty: 12
Dołączył(a): 7 gru 2011, o 18:48

Re: Wymiana szkieł ... Niby takie same .... a jednak ?

Postprzez optyczka OLA » 9 gru 2011, o 07:54

Skawalker wydrukuj ten artykuł i zanieś temu okuliście pewnie mocno się zdziwi,na Twoim miejscu nie zapłaciłabym za wymianę tych szkieł bo to jest ewidentnie wina okulisty .A jeżeli optyk zatrudnia okulistę który tak przeprowadza badania to też powinien ponieść koszty za wymianę tych soczewek.
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: Wymiana szkieł ... Niby takie same .... a jednak ?

Postprzez LEMUR » 9 gru 2011, o 11:59

za wymiane szkiel musi zaplacic, bo optyk dlaczego ma byc "w plecy" skoro to nie jego wina... (chyba ze faktycznie jest tak jak napisalas - ze bylo wszystko w jednym miejscu - badanie + wykonanie okularow - wtedy latwiej wszystko zalatwic - i oczywiscie wtedy moze sie obejsc bez calej procedury ktora opisalem) pozniej z faktura (najlepiej!), pismem rekalmacyjnym musi udac sie do okulisty, jezeli nie pomoze - to przez rzecznika + izbe lekarska trzeba zalatwiac - w ostatecznosci pozostaje sad z powodztwa cywilnego
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Wymiana szkieł ... Niby takie same .... a jednak ?

Postprzez pola » 9 gru 2011, o 13:03

Robić okulary na podstawie wydruku komputerowego to wielkie ryzyko, a że trafiłeś na takiego pseudo okulistę to współczuję. Bo gdyby założył Ci szkła w oprawie próbnej i ty byś je zaakceptował to nie byłaby wina okulisty, ale w tym przypadku dochodź swojego bo warto.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Wymiana szkieł ... Niby takie same .... a jednak ?

Postprzez skawalker » 9 gru 2011, o 16:51

Witam :) Odebrałem okulary od optyka :) Moce takie same jak w starych okularach...No i ? ? ? ostrość wróciła i jest bardzo dobrze ...
Szkoda 150 zł za szkła w sumie takiemu okuliście to tylko po mordzie nawalić ... ma pomagać a nie szkodzić :) a optyk jeszcze powiedział że jak by się można było kierować wydrukiem z autorefraktometru to on postawiłby sobie taka maszynę u siebie i strzelał każdemu i dawał okulary według wydruku ... a tak się nie robi no i chyba ma rację ... cóż trafiłem na wałkonia :) 60 zł wizyta - 150 szkła czyli 210 w błoto :)
Pani w recepcji nawet mi wydrukowała paragonu więc nic się nie da już zrobić ; )
Dzięki wszystkim za zainteresowanie ;)
skawalker
 
Posty: 12
Dołączył(a): 7 gru 2011, o 18:48

Re: Wymiana szkieł ... Niby takie same .... a jednak ?

Postprzez LEMUR » 9 gru 2011, o 16:55

skawalker napisał(a):Pani w recepcji nawet mi wydrukowała paragonu więc nic się nie da już zrobić ; )

o f... no comments!
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Wymiana szkieł ... Niby takie same .... a jednak ?

Postprzez skawalker » 9 gru 2011, o 16:57

Ale chyba mogłaby mi go wydrukować jeszcze :) Bo przecież zapłaciłem :)
skawalker
 
Posty: 12
Dołączył(a): 7 gru 2011, o 18:48

Re: Wymiana szkieł ... Niby takie same .... a jednak ?

Postprzez seba » 12 gru 2011, o 16:11

Myślę że jak ci go nie wydrukowała i nie upomniałeś się od razu to już nie powalczysz. Powie ci że pewnie zgubiłeś i tyle. Przy droższych zakupach zawsze czekam na paragon bo wiem że jak coś będzie nie tak, to pierwsze czego chcą to właśnie paragon.
seba
 
Posty: 223
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 10:54

Re: Wymiana szkieł ... Niby takie same .... a jednak ?

Postprzez Sklep_Optyczny » 4 sty 2012, o 16:03

Właśnie to jest nasz częsty błąd,że nie zabieramy ze sobą paragonu,wtedy nie mamy dowodu na to,że faktycznie tam kupowaliśmy. Zawsze przy droższych zakupach zabierajmy go ze sobą,jest on podstawa do gwarancji.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Wymiana szkieł ... Niby takie same .... a jednak ?

Postprzez Olivka » 17 sty 2014, o 16:00

Ja ostatnio miałam klientkę, która nie miała żadnych dokumentów zakupu bo nikt jej nie powiedział, że "to jest ważne i proszę nie wyrzucać" i cytując pania bo "jak za czasów PRL kupiłam pralkę to mówili nie wyrzucaj kartonu" :) Dodam, że chodziło o dowód zakupu progresów....
Olivka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:43

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron