Okulary do pływania z korekcją

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Okulary do pływania z korekcją

Postprzez omega » 10 sty 2011, o 16:50

Od niedawna muszę nosić okulary. Ponieważ jestem osobą która aktywnie spędza czas, zdecydowałem się na szkła poliwęglanowe, takie polecało mi wiele osób. Moje drugie zmartwienie jest takie czy jest możliwość by okulary do pływania posiadały korekcje odpowiednią dla mnie :?: uwielbiam pływać, często chodzę na basen a i na wakacje jak wyjadę to się przydadzą, podczas nurkowania. Pytanie gdzie można takie okulary wyrobić? w salonie optycznym gdzie robiłem swoje okulary odprawili mnie z kwitkiem. Mieszkam w Krakowie ale często służbowo podróżuję po Polsce. Istnieje jakaś firma która mnie nie przepędzi a pomoże?
Avatar użytkownika
omega
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 gru 2010, o 22:10

Re: Okulary do pływania z korekcją

Postprzez motyl » 18 sty 2011, o 13:16

Hej Antek. W dzisiejszych czasach wszystko można zrobić...;) musisz dobrze poszukać, ale gdzieś tu na forum czytałam o zakładzie chyba w Falenicy, w którym robią okulary przeciwsłoneczne takie wygięte. Spróbuj się tam dowiedzieć, może i do takich okularów do pływania dadzą radę włożyć szkła. Powodzenia życzę:)
motyl
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 13:43

Re: Okulary do pływania z korekcją

Postprzez omega » 18 sty 2011, o 17:10

Dzięki za namiar.Bardzo łatwo znalazłem informacje w internecie o tym salonie. Warto spróbować. Tak się tylko zastanawiam czy przy montażu soczewek do takich okularów nie jest potrzebne uszczelnienie :mrgreen: . Przecież nie byłbym w stanie użytkować ich podczas pływania jeżeli przepuszczałyby wodę czy parowały jak to często bywa w pseudo sprzęcie do nurkowania. Jak ktoś ma pojęcie to niech piszę. Może jakieś inne namiary na zakłady które sobie z tym poradzą? Czekam
Avatar użytkownika
omega
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 gru 2010, o 22:10

Re: Okulary do pływania z korekcją

Postprzez Hej » 20 sty 2011, o 20:55

no tak . Czepiliście się tego optyka jednego chłopaki. Zainteresował mnie temat bo chodzę na basen. Znalazłem ich stronę całkiem łatwo ale tam nawet wzmianki nie ma o czymś takim. :arrow: Ten optyk tego nie ma. :evil:
Avatar użytkownika
Hej
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okulary do pływania z korekcją

Postprzez OptAS » 16 kwi 2011, o 12:18

Odświeżam temat.... jest jak najbardziej możliwość wykonania okularów korekcyjnych do pływania. Niektóre salony posiadają takową ofertę czy to okularów gotowych czy wykonywanych na specjalne zamówienie w przypadku różnicy mocy . Należy dobrze poszukać chociażby w internecie.
Takie okulary są idealne do uprawiania sportów wodnych, wykonane najczęściej z miękkiego silikonu, soczewki są uszczelnione z odpowiednią mocą, dobrze przylegają do twarzy. Ceny z tego co się orientuje wahają się między 30zł. a 200zł. Kto szuka nie błądzi... Pozdrawiam
OptAS
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 sty 2011, o 19:08
Lokalizacja: Stolica i jej okolica

Re: Okulary do pływania z korekcją

Postprzez rafael » 27 maja 2011, o 17:25

hej ;) mam 18 lat pływam na windserfingu i kitesurfingu. Jako że zbliża się lato a mi się pogłębiła wada do dali na P; -1.75 L; -1.25 to będę musiał się zaopatrzeć w jakieś okulary najlepiej w fotochromem albo takie w których słońce nie będzie mnie oślepiać na wodzie. Soczewki opadają bo od razu mi wypłyną jak wpadnę do wody. Jakie okulary w tym wypadku byłyby najlepsze, z jakiego tworzywa, gumowe oprawki?? dodam jeszcze że maksymalnie mogę na nie wydać 600zł
rafael
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 maja 2011, o 13:15

Re: Okulary do pływania z korekcją

Postprzez zez_ukryty » 30 maja 2011, o 18:17

Zakładam, że takie okulary mają być przeciwsłoneczne i mają nie spadać z nosa. Można poszukać oprawek a'la Karol Bielecki (z gumką) i do tego zamontować soczewki z Pana mocami plus polaryzacja i antyrefleks. Ale obawiam się, że 600 zł będzie za mało na takie okulary. Cenę soczewek da się ustalić zaś wszystko kręci się wokół oprawek (te które wymieniłem wyżej). Tańszą alternatywą byłaby oprawa plastikowa, podchodząca pod przeciwsłoneczną i do tego ewentualnie gumka na głowę żeby to nie spadało przy ewolucjach.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Okulary do pływania z korekcją

Postprzez czytelnik » 22 sty 2014, o 11:35

Czy ktoś zaopatrzył się w te okulary do pływania? Zdają egzamin?
czytelnik
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 13:12

Re: Okulary do pływania z korekcją

Postprzez david » 12 lut 2014, o 15:52

Już chyba nie zaglądają na forum
david
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 13:13

Re: Okulary do pływania z korekcją

Postprzez wezyr » 5 mar 2014, o 16:14

To w końcu temat z przed 3 lat :)
wezyr
 
Posty: 26
Dołączył(a): 27 lut 2014, o 14:10

Następna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron