Przeciwsłoneczne z korekcją...

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Re: Przeciwsłoneczne z korekcją...

Postprzez J.M. » 30 kwi 2011, o 08:25

Czy tylko salon w okolicach Warszawy robi :?: Obecnie mieszkam 50 km od Olsztyna i czy Ktoś może polecić mi dobrego optyka :?: Bo na pewno trochę kosztują takie przeciwsłoneczne okularki więc chciałabym być zadowolona :?: Pozdrawiam
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Przeciwsłoneczne z korekcją...

Postprzez zez_ukryty » 30 kwi 2011, o 10:27

U każdego optyka takie Pani zrobi.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Przeciwsłoneczne z korekcją...

Postprzez adam » 22 lip 2011, o 08:21

Witam jestem ciekawy jak uzyskuje sie zabarwienie soczewek?-Czy może mi ktoś odpowiedzieć na to pytanie?
adam
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 cze 2011, o 11:04

Re: Przeciwsłoneczne z korekcją...

Postprzez zez_ukryty » 22 lip 2011, o 16:09

Barwieniem chemicznym. Wanienka z barwnikami, goła soczewka podgrzewamy i barwimy.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Przeciwsłoneczne z korekcją...

Postprzez Agnes » 23 lip 2011, o 08:01

Soczewkę barwi sie całkowicie a potem stosuje sie metode polegającą na stopniowym rozjasnieniu,az do uzyskania pożądanego efektu.
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Przeciwsłoneczne z korekcją...

Postprzez optyk.F » 23 lip 2011, o 08:58

Panie Adamie ,proces barwienia chemicznego soczewek okularowych organicznych polega na wprowadzeniu pigmentów o różnych kolorach pod powierzchnię soczewki. Odbywa się to przez zanurzanie soczewki w odpowiednio przygotowanej kąpieli. Barwniki wnikają w drobniutkie pory tworzywa organicznego, z którego wykonana jest soczewka. Pory te rozszerzają się w podwyższonej temperaturze przebiegu procesu i zamykają się po ostudzeniu . W ten sposób pigmenty zostają uwięzione w porach tworzywa na głębokość setnych części milimetra i tkwią tym głębiej, im dłużej soczewka jest barwiona.
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: Przeciwsłoneczne z korekcją...

Postprzez Aneta » 26 lip 2011, o 13:09

Witam-mam pytanie -zrobiłam sobie barwione okulary korekcyjne.Jestem zadowolona z okularów ale wydaje mi się że zostały przyciemnione zbyt mocno-Czy istnieje techniczna możliwość rozjasnienia tych szkieł.
Aneta
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 lip 2011, o 13:01

Re: Przeciwsłoneczne z korekcją...

Postprzez J.M. » 26 lip 2011, o 15:02

Kiedyś też miałam ten problem ale powiedziano mi,że nie można.Było to ok dwóch lat wstecz więc teraz technologia idzie do przodu to może jakaś firma się już tym zajmuje :?:
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Przeciwsłoneczne z korekcją...

Postprzez optyk-mila » 26 lip 2011, o 16:27

Droga Aneto,rzeczywiście technika idzie cały czas do przodu ale niestety do dziś dnia nie spotkałam się z przypadkiem i firmą,która trudniła by się w tak skomplikowanym działaniu jak odbarwianie lub rozjaśnianie soczewek barwionych. Dlatego z przykrością muszę stwierdzić,że nie masz dużego wyboru jak męczyć się w tych okularach,lub zrobić kolejne tylko tym razem ze słabszym zabarwieniem. Mam tylko jeszcze jedno pytanie,czy byłaś uświadomiona jak będą wyglądały Twoje okulary w momencie gdy składałaś zamówienie bo obowiązkiem optyka jest poinformować klienta o zamawianym zabarwieniu!
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: Przeciwsłoneczne z korekcją...

Postprzez optyk.F » 27 lip 2011, o 07:50

Witam.Niestety ale jeszcze nie spotkałam się z taką usługą jak rozjaśnienie czy odbarwienie soczewek .Optyk-mila ma racje że rzeczywiście technika idzie cały czas do przodu i może niedługo będą wykonywane takie usługi.Pozdrawiam
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość